Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Najkrajšie pláže na Malte: Tipy pre cestovateľov, rodiny a mladých ľudí  

Malta, malebný stredomorský ostrov, je známa nielen svojou bohatou históriou a kultúrou, ale aj nádhernými plážami, ktoré lákajú cestovateľov z celého sveta. Či už hľadáte rodinnú dovolenku, romantický útek alebo dobrodružstvo s priateľmi, na Malte nájdete pláže presne podľa vašich predstáv. Tu sú tie najkrajšie pláže, ktoré by ste nemali vynechať.  

1. Golden Bay

Golden Bay

Golden Bay Shutterstock

Golden Bay je jednou z najznámejších pláží na Malte. Svojím zlatým pieskom a krištáľovo čistou vodou je ideálna pre rodiny s deťmi. Pláž je dobre vybavená, nájdete tu lehátka, slnečníky a množstvo reštaurácií a kaviarní v okolí. Okrem toho ponúka širokú škálu vodných športov ako sú windsurfing či jazda na vodnom skútri.

TIP:

 • V okolí: Navštívte neďalekú dedinku Manikata, kde nájdete tradičné maltské farmy a historické kostoly. Môžete sa tiež vybrať na turistiku do priľahlých prírodných rezervácií.
 • Ako sa sem dostať: Autobusové spojenie z hlavného mesta Valletta, autobus číslo 44 alebo 225. Autom je to približne 30 minút jazdy.

Zaujímavosť

Golden Bay je často miestom konania rôznych plážových festivalov a koncertov, čo prináša živú a energickú atmosféru.

Letím na Maltu

2. Mellieħa Bay (Ghadira Bay)

Malta

Malta Mellieħa Bay (Ghadira Bay)

Najväčšia piesočná pláž na Malte, Mellieħa Bay, je obľúbeným miestom pre rodiny. Jemný piesok a pozvoľný vstup do mora robia z tejto pláže bezpečné a pohodlné miesto pre deti. V okolí nájdete množstvo zariadení na prenájom vodných športov ako aj reštaurácie a kaviarne. Neďaleké historické mesto Mellieħa ponúka ďalšie možnosti na objavovanie po dni strávenom na pláži.

TIP:

 • V okolí: Navštívte kostol Panny Márie v Mellieħa a Popeye Village, tematický park postavený pre film „Popeye“ z roku 1980.
 • Ako sa sem dostať: Autobusové spojenie z Valletty, autobus číslo 41 alebo 42. Autom trvá cesta približne 40 minút.

Zaujímavosť

Mellieħa Bay je známa aj svojimi ochrannými programami pre morské korytnačky, ktoré sa tu niekedy vyskytujú.

Malta: Klenot v Stredozemnom mori

Prečítajte si aj:

Malta: Klenot v Stredozemnom mori

3. Blue Lagoon, Comino

Malta

Malta Blue Lagoon, Comino

Ak túžite po raji na zemi, Blue Lagoon na ostrove Comino je pre vás. Tento malý ostrov, ktorý leží medzi Maltou a Gozom, je známy svojimi tyrkysovými vodami a bielym pieskom. Blue Lagoon je ideálna pre milovníkov potápania a šnorchlovania. Aj keď je pláž často preplnená, návšteva mimo hlavnej sezóny vám umožní vychutnať si jej krásu v pokojnejšej atmosfére.

TIP:

 • V okolí: Ostrov Comino ponúka krásne turistické trasy a jaskyne na preskúmanie. Môžete tiež navštíviť historickú vežu Santa Maria.
 • Ako sa sem dostať: Trajekty premávajú pravidelne z prístavov na Malte a Gozu, najmä z Cirkewwa a Mgarr.

Zaujímavosť

Blue Lagoon sa objavila v mnohých filmoch a reklamách, vďaka čomu je jednou z najfotografovanejších lokalít na Malte.

10 dôvodov k návšteve Malty

Prečítajte si aj:

10 dôvodov k návšteve Malty

4. St. Peter’s Pool

Malta

Malta St. Peter’s Pool

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, je St. Peter’s Pool tou správnou voľbou. Táto prírodná skalnatá pláž na juhu Malty ponúka krištáľovo čistú vodu a fantastické miesta na skákanie do vody. Hoci nie je vhodná pre malé deti kvôli skalnatému terénu, mladí ľudia a páry si ju zamilujú pre jej dramatické scenérie. Nezabudnite si vziať šnorchlovaciu výbavu, pretože podmorský svet je tu naozaj bohatý. 

TIP:

 • V okolí: Navštívte rybársku dedinku Marsaxlokk, známe svojím tradičným trhom a farebnými loďkami.
 • Ako sa sem dostať: Autom alebo taxíkom z Valletty, cesta trvá približne 20 minút. Autobusové spojenie je obmedzené.

Zaujímavosť

St. Peter’s Pool je obľúbená aj medzi miestnymi obyvateľmi a je často menej preplnená ako známejšie pláže.

Odhaľte inú tvár Malty v prístave Marsaxlokk

Prečítajte si aj:

Odhaľte inú tvár Malty v prístave Marsaxlokk

5. Ramla Bay, Gozo

Malta

Malta Ramla Bay, Gozo

Ramla Bay, nachádzajúca sa na susednom ostrove Gozo, je známa svojim červeným pieskom a nádherným prostredím. Táto pláž je ideálna pre rodiny aj páry hľadajúce romantiku. K dispozícii sú tu základné vybavenia ako lehátka a slnečníky, ale atmosféra je oveľa pokojnejšia ako na iných maltských plážach. Pre dobrodruhov je tu jaskyňa Calypso, ktorá podľa legendy inšpirovala Homéra pri písaní Odysei.

TIP:

 • V okolí: Preskúmajte historické mesto Victoria a jeho pevnosť Citadella. Neďaleké vinice ponúkajú degustácie miestnych vín.
 • Ako sa sem dostať: Trajektom z Malty do Mgarr (Gozo) a následne autobusom číslo 302. Autom z prístavu trvá cesta približne 15 minút.

Zaujímavosť

Jaskyňa Calypso ponúka nádherný výhľad na celú pláž a je spojená s legendou o nymfe Calypso a Odyseovi.

6. Paradise Bay

Malta

Malta Paradise Bay

Paradise Bay je skrytý klenot na severe Malty, blízko prístavu Cirkewwa. Svojím malebným prostredím a tyrkysovou vodou je to ideálne miesto pre mladé páry a jednotlivcov, ktorí hľadajú pokoj a relax. Pláž je obklopená strmými útesmi, čo pridáva na jej jedinečnosti. Je to tiež skvelé miesto na šnorchlovanie a objavovanie podmorského sveta.  

TIP:

 • V okolí: Blízky trajektový prístav ponúka výlety na Gozo a Comino. Navštívte aj historickú vežu Red Tower s úžasným výhľadom.
 • Ako sa tam dostať: Autobusové spojenie z Valletty, autobus číslo 41 alebo 42. Autom trvá cesta približne 40 minút.

Zaujímavosť

Paradise Bay je miestom konania letného hudobného festivalu, ktorý priťahuje mladých ľudí z celého sveta.

Cestujte bez obáv: Ponúkame komplexné cestovné poistenie

7. Ghajn Tuffieha

Malta

Malta Ghajn Tuffieha

Ghajn Tuffieha je menej preplnená sestra pláže Golden Bay, vzdialená len kúsok peši. Tento malý raj obklopený prírodou ponúka nádherný výhľad na západ slnka. Pre rodiny je to skvelé miesto na oddych a prechádzky po okolí. Mladí ľudia ocenia tiché prostredie a možnosť preskúmať neďaleké turistické trasy.   

TIP:

 • V okolí: Vyberte sa na turistiku po trase vedúcej k susednej pláži Gnejna Bay. Navštívte aj historické ruiny Rzymskych kúpeľov.
 • Ako sa tam dostať: Autobusové spojenie z Valletty, autobus číslo 44 alebo 225. Autom je to približne 30 minút jazdy.

Zaujímavosť

Na Ghajn Tuffieha sa dostanete po 200 schodoch, ktoré vedú od parkoviska k pláži, čo zaručuje nádherný výhľad počas cesty.

Cestovateľský slovníček: Sprievodca výrazmi pre cestovanie lietadlom

Prečítajte si aj:

Cestovateľský slovníček: Sprievodca výrazmi pre cestovanie lietadlom

Malta ponúka pestrú paletu pláží, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a potrebám. Či už cestujete s rodinou, s partnerom alebo s priateľmi, tieto pláže vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Už len zobrať plavky, opaľovací krém a vyraziť na objavovanie tohto stredomorského raja! 

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.