Dovolená byla krásná, počasí se vydařilo, celou dobu blankytná obloha.Ostrov plný vůní a květů. Byla jsem sice sama ale dovolenou jsem si užila.Mohla jsem se sama klidně pohybovat a ani pobyt venku ve večerních hodinách nebyl žádný problém. Lidé jsou přátelští, poradí i cestu. Pokud znáte aspoň trochu anglicky je to výhoda. Dva výlety, na kterých jsem byla se povedly, dozvěděla jsem se mnoho informací o místních lidech, ostrovu a její fauně a floře.Delegátky nám hodně pověděly o Madeiře a dobře se o nás na výletech staraly.Ostrov mě uchvátil bohatstvím krásných tropických rostlin a spousty cizokrajného ovoce.Je zde také mnoho levád, to jsou zavlažovací kanály, kterými protéká voda a kolem kterých jsou cesty.Madeira je krásná kvůli své divokosti na horách a hlubokým údolím, kde jsou domky. Pobřeží je zas úplně jiné, hodně slunce, spousta políček banánovníků a vína. Každé místo má trochu jiné klima. Moře je čisté, voda osvěžující, nejsou zde sice písčité pláže, jsou jde oblázkové, ale koupání je pěkné.Na některých místech jsou uzavřená lávová jezírka. Jídlo je zde chutné, můžete si vybrat, ryby maso, ceny v restauracích nejsou až tak závratné. Obchody s potravinami jsou dobře vybavené.Na Madeiře, konkretně na Funchalu si cením toho, že můžete být v centru dění, nebo se rychle přemístit s užívat si klidu a krás ostrova. Je dobré si sebou vzít nějakého průvodce, kde je spousta zajímavých míst také popsáno.Chci poděkovat delegátkám, hlavně slečně Kateřině Kozákové se kterou jsem byla v kontaktu a která mi pomohla když jsem potřebovala.
PlážPláž nebyla tak vzdálená,na krásném místě. byla s tmavým pískem a s oblázky. Nebyl zde žádný nepořádek. Vstup do moře byl mělký, vlny byly jak kdy.Voda příjemná, tak na schlazení. Jinde mimo pláž je koupání hlubší a třeba ze schůdků. Určitě by se zde dobře šnorchlovalo.Nedaleko odsud jsou různé restaurace a a malá občerstvení.
StravaRestaurace byla velká a prostorná. Jídla bylo mnoho druhů a variant, jak teplé tak studené. Jídlo se obměńovalo, přílohy se střídaly. Byl tam dostatek ovoce i zeleniny. Salátů tam bylo také dost. byl také dostatek masa, ryb a také zde měli jejich místní moučníky a sladkosti.Také různých druhů pití byl dostatek.
UbytovanieUbytovaná jsem byla v pěkném čtyřhvězdičkovém hotelu Jardins ´d Ajuda. Hotel dobře umístěný s krásnou tropickou zahradou s pěkným bazénem, ještě jeden menší bazén je vevnitř v hotelu. Je zde vevnitř velká restaurace a také koktailový bar. Pokoj byl čistý, vždy uklizený, na balkoně se dalo posedět. Trochu mi pouze vadilo, že se asi trochu méně větralo,ale později už to bylo asi dobré. Koupelna byla čistá vždy s čistými ručníky a WC také v pořádku.
SlužbyV restauraci byla dobrá obsluha. Všichni byli příjemní, ochotní splnit vše co jsem potřebovala.Ve spodní části hotelu v kavárně a zároveň i vedle ve společenské místnosti obden većer hrála hudba a byla tam nějaká zpěvačka. Dále k bazénu se půjčovaly slunečníky Z hotelu jezdí také 6 krát denné hotelový autobus do města a zpět.
Táto recenzia bola preložená automaticky pomocou Google Translate