Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel Enzo Moro

Taliansko-Ravascletto

Viac o ubytovaní

Podobné hotely v tejto lokalite

Ospravedlňujeme sa, ale všetky termíny do hotela sú vypredané.

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 48 116

Poloha

Hotel sa nachádza na úpätí hory Monte Zoncolan, v nadmorskej výške 1.350 m. Tvorí ho 58 izieb troch typológií, izby sú zariadené v modernom štýle. Vďaka tomu, že leží priamo pod zjazdovými traťami, láka hlavne rodiny s malými deťmi. 10 km dedinka Sutrio, kabínovou lanovkou 5 min. dedinka Ravascletto

Vybavenie

K vybaveniu hotela patrí recepcia, reštaurácia, pizzeria, bar, veľký detský kútik (na vyžiadanie stráženie detí *), spoločenská miestnosť s TV, úschovňa lyží a lyžiarok so sušičom, výťah, internet point * - 15 minút / 2 €, vyhradené vonkajšie parkovisko.

Ubytovanie

K dispozícii sú izby Standard: 19 m2, príslušenstvo, TV / Sat., Telefón, fén, trezor, minibar, niektoré s balkónom a výhľadom na zjazdovky. Comfort: 26-29m2 max. 4 lôžka, Family: 29 m2, max. 4 lôžka, hydromasážna vaňa, balkón s výhľadom na zjazdovky. Dieťa do 3 rokov ZDARMA v sprievode 2 osôb.

Strava

Raňajky- kontinentálny bufet vrátane nápojov. Večere - servírované menu o 4 chodoch (možnosť vegetariánskeho menu a menu pre deti) - predjedlo, výber z 2-3 prvých chodov (spravidla polievka a cestoviny) a zo 3 druhých chodov s prílohou, dezert, šalátový bufet, nápoje za poplatok.

Služby

Hostia môžu využiť saunu, paru, multifunkčné sprchu, relaxačný kútik s ležadlami, stolný futbal, videohry.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 10 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 20 m
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Detský kútik áno
 • Cesta okolo hotela áno
 • Kľudná lokalita áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Všestranný areál s rozprávkovým výhľadom

Pod dvojtisícovým masívom s vrcholmi Tamai a Zoncolan leží malebná horská obec Ravascletto, vstupné miesto do menšieho, avšak veľmi rozmanitého lyžiarského areálu Ravascletto/ Zoncolan. Len 28 kilometrov zjazdoviek kompenzujú farebné terény svahov. Zjazdové trate vynikajú svojou šírkou a priťahujú priaznivcov carvingového lyžovania. Odbočky a obchádzky s poctivo prudkým sklonom a terénnymi zlomami lákajú hravých lyžiarov. Mierne kopce sa tiahnu v najvyšších a najnižších poschodiach areálu. Priamo pri nástupných staniciach dvoch sedačkových lanoviek sa nachádzajú detské cvičné lúky s pojazdnými zasneženými kobercami. Dvojsedačkou na vrchol Tamai vychádzajú aj peší turisti, aby sa kochali 360o výhľadom na okolie. Pri nepriaznivom počasí prichádza rad na snežné delá, ktoré dokážu pokryť 100 % areálu umelým snehom. Pozdĺž zjazdoviek sa nachádza množstvo horských chatiek a reštaurácii s vonkajšou terasou a vyhriatou vnútornou sálou. Ravascletto/Zoncolan skrýva takmer bezľudné zákutia, kde si dosýta vychutnáte krásu okolitých hôr. Zo všetkých miest sa dá pohodlne zísť dolu do údolia a kedykoľvek sa vrátiť do ubytovacieho zariadenia bez dlhých prejazdov po hrebeňoch. Snowboardovou komunitou ospevovaný snow park Arena Freestyle na Monte Tamai leží v nadmorskej výške 1800 – 1900 metrov. Okruhy pre bežkárov dlhé 2,5 kilometra lemujú spodnú stanicu lanoviek.

Après-ski

O zábavu mimo zjazdovky sa postará sánkarská dráha s dennou a nočnou prevádzkou, verejné korčuliarske klzisko a požičovňa snežných skútrov, na ktorých môžete jazdiť po zasneženej krajine. V posledných rokoch sú obľúbene večerné prechádzky s pochodňami, skialpinizmus za mesačného svitu a adrenalínový heliskiing. V 8 kilometrov vzdialených kúpeľoch Arta Terme si oddýchnete od celodennej fyzickej aktivity a načerpáte energiu do ďalších dní na svahoch. Nočný život v Ravasclettu takmer neexistuje, preto stredisko preferujú rodiny s deťmi a návštevníci vyhľadávajúci pokojnú dovolenku. Jedinú diskotéku organizuje après-ski bar La Scaletta. Špeciality miestnej kuchyne ponúkajú ako hotelové reštaurácie, tak romantické krčmy na svahoch.

Doprava

Poloha areálu mimo centra masovej turistiky prináša výhody a nevýhody. K plusom patrí domáca atmosféra a minimálne rady pri lanovkách, nevýhodou je väčšia vzdialenosť okolitých stredísk. Cesta z Bratislavy a z Košíc však utečie ako voda. Na trase zo slovenského hlavného mesta cez Linz, Salzburg a Innsbruck prejdete 640 kilometrov a do cieľa dorazíte za necelých 7 hodín. Cesta z Košíc cez Budapešť, Linz a Innsbruck je vzdialená 1090 kilometrov a trvá okolo 11 hodín. Mimo diaľnice prejdete posledných 29 kilometrov. Chýbajúcu ski busovú dopravu ospravedlňuje poloha hotelov v blízkosti zjazdoviek.

Koľko to stojí?

Ski pas Friuli platí pre skiareály Ravascletto / Zoncolan, Sella Nevea / Canin, Forni di Sopra / Sauris, Tarvisio a Piancavallo. Šesťdňový ski pas v hlavnej sezóne stojí 166 € pre dospelých, 145 € pre seniorov do 75 rokov, 125 € pre juniorov do 18 rokov. Deti do 10 rokov a návštevníci nad 75 rokov dostanú permanentku zdarma. Vratná záloha na čipovú kartu je 5 €. Špeciálne ponuky sú pripravené pre bežkárov a peších turistov, organizované skupiny a školské výlety.

Leto v Ravasclettu

Letná sezóna v Ravaslettu sa nesie v duchu cestných bicyklov a svetoznámeho závodu Giro d´Italia. Monte Zoncolan pravidelne vyzýva profesionálnych a amatérskych cyklistov k výstupu do výšky 1750 metrov po ceste so sklonom až 22%. Tí, ktorí si zvolia pohodlnejší spôsob dopravy, využijú lanovkové dráhy s letnou prevádzkou. Krajinou vedú turistické chodníky pre peších turistov, vyznačené trasy pre horolezcov, zábavné prechádzky pre rodiny s deťmi a cyklistické trasy pre horské bicykle vrátane 2 downhillových zjazdoviek. Provincie na hraničnom území medzi Talianskom, Rakúskom a Slovinskom poznamenali staré a moderné dejiny. V kopcoch sa vynímajú majestátne hrady a novodobé vojenské pevnosti. Niektoré z nich sú prístupné aj verejnosti.

 • Vzdialenosť od centra mesta 10 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 20 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 18 °C v noci 9 °C

 • Teplota vody 23 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 20 °C v noci 8 °C

 • Piatok 14 °C v noci 8 °C

 • Sobota 11 °C v noci 0 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December