Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Najlepšie miesta pre sólo cestovateľov

sólo cestovanie

sólo cestovanie Shutterstock

Nadšenci sólo cestovania majú svet ako svoje plátno, kde si môžu vychutnať slobodu a objavovať nové obzory bez záväzkov a kompromisov. Pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve bez sprievodu, existuje množstvo fascinujúcich miest po celom svete, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné zážitky. Tu sú niektoré z najlepších destinácií, ktoré by si mali určite vychutnať tí, ktorí milujú cestovanie na vlastnú päsť. 

Kostarika

sólo cestovanie

sólo cestovanie Shutterstock

Kostarika je fantastické miesto pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve - čaká vás tu surfovanie, vulkány a ďalšie zábavné aktivity. Aj keď bola dlho považovaná za miesto, ktoré nie je ideálne na cestovanie, Kostarika je skutočne plná prívetivých miestnych obyvateľov.

Prečo je tu skvelé ísť:

 • Nikdy sa neocitnete osamotení, pretože ponúka toľko skvelých aktivít, že nebudete mať čas na samotu.
 • Kostarika nebola nikdy zasiahnutá politickými nepokojmi a dokonca ani nemá vlastnú armádu, čo ju robí krajinou pokoja a bezpečia.

Cestujte bez obáv: Ponúkame komplexné cestovné poistenie

Bali, Indonézia

Bali je miestom, kde sa snúbi duchovno, joga, kúpele a nádherné pláže. V kombinácii s pohostinnosťou a priateľskými miestnymi obyvateľmi je Bali právom považovaná za raj pre cestovateľov.

Prečo je tu skvelé ísť:

 • Na Bali je veľmi pravdepodobné, že nebudete jediným sólo cestovateľom.
 • Navyše, miestni sú neuveriteľne priateľskí, čo zabezpečuje skvelú spoločnosť počas vášho pobytu.
 • Bali je miesto s hinduistickým vplyvom, takže sa môžete tešiť aj na relaxačné a duchovné zážitky.

Dobrodružné Bali: Výšľap na posvätný vulkán Agung

Prečítajte si aj:

Dobrodružné Bali: Výšľap na posvätný vulkán Agung

Algarve, Portugalsko

sólo cestovanie

sólo cestovanie Shutterstock
 

Algarve je jednou z najkrajších pobrežných oblastí v Európe, s nádhernými plážami, útesmi a skalnatými zálivmi. Pre sólových cestovateľov je to ideálne miesto na relaxáciu a oddych, kde môžu vychutnať slnko a more, pozorovať západy slnka nad Atlantikom a ochutnať čerstvé morské plody v jednej z mnohých reštaurácií pri pobreží. Okrem toho Algarve ponúka aj množstvo aktivít ako je hranie golfu, surfovanie na vlnách Atlantiku a turistika po úchvatných útesoch.

Prečo je tu skvelé ísť:

 • Algarve je známa svojimi pobrežiami, ktoré patria medzi niektoré z najkrajších v Európe. Biely piesok a tyrkysová voda lákajú návštevníkov z celého sveta.
 • Okrem pláží má Algarve aj úžasné skalnaté útesy, ktoré tvoria malebné pobrežie. Tieto dramatické útesy poskytujú ohromujúce výhľady a sú ideálne na prechádzky a fotografovanie.
 • Algarve je známa svojím priaznivým klimatickým podnebím so slnečnými dňami počas väčšiny roka. To robí z tejto oblasti skvelú destináciu pre milovníkov slnka.

Letím do Portugalska

Reykjavík, Island

sólo cestovanie

sólo cestovanie Shutterstock
 

Reykjavík je hlavným mestom Islandu a jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie polárnej žiary. Okrem toho je mesto známe svojimi geotermálnymi bazénmi, modernou architektúrou a ohromujúcou prírodou. Pre sólo cestovateľov je ideálnym miestom na objavovanie islandskej prírody, vrátane vodopádov, sopiek a termálnych prameňov.  

Prečo je tu skvelé ísť:

 • Nachádza sa v blízkosti termálnych prameňov, sopiek, vodopádov a ľadovcov.
 • Mesto ponúka dynamickú kultúrnu scénu s množstvom múzeí, galérií, divadiel a koncertných sál.
 • Reykjavík je ideálnym miestom na pozorovanie polárnej žiary. Vďaka svojej geografickej polohe blízko polárneho kruhu máte vysokú šancu na zážitok zo zábleskov aurory borealis.

Polárna žiara vám vezme dych

Prečítajte si aj:

Polárna žiara vám vezme dych

Istanbul, Turecko

sólo cestovanie

sólo cestovanie Shutterstock
 

Istanbul je jedným z najdynamických a historických miest na svete, ktoré spája východné a západné kultúry. Mesto je plné pamiatok, ako je Hagia Sophia, Modrá mešita a Topkapi palác, ktoré odrážajú jeho bohatú históriu. Pre sólových cestovateľov je Istanbul fascinujúcim miestom na objavovanie uličiek bazáru, ochutnávanie miestnych špecialít a stretávanie sa s miestnymi obyvateľmi.  

Prečo je tu skvelé ísť:

 • Môžete ochutnať tradičné turecké jedlá, ako sú kebaby, baklava, meze a mnoho ďalších pochúťok, ktoré vám zaručene rozšíria chuťové poháriky.
 • Prechádzka uličkami Istanbulu vám ponúkne nezabudnuteľný pohľad na jeho bohatú históriu a architektúru.
 • Môžete navštíviť obrovský krytý Grand Bazaar, kde nájdete všetko od kobercov a kožušín po šperky a kuchynské potreby.

Letím do Istanbulu

Tokyo, Japonsko  

Tokyo je pulzujúcim metropolitným mesto, ktoré ponúka futuristické mrakodrapy, pokojné záhrady a bohatú kultúrnu scénu. Sóloví cestovatelia sa môžu vybrať na výlety do rôznych štvrtí mesta, ako sú Shibuya, Shinjuku a Akihabara, kde môžu objavovať moderné obchody, trhy a kaviarne. Tokyo tiež ponúka možnosti na ochutnávanie autentických japonských jedál a účasť na tradičných ceremoniách.  

Prečo je tu skvelé ísť:

 • Tokyo je známe svojou modernou architektúrou a technologickým pokrokom, ktorý sa odráža v jeho mrakodrapoch, futuristických obchodných štvrtoch a inovatívnych technologických zariadeniach.
 • Mesto je tiež domovom mnohých historických a kultúrnych pamiatok, ako sú chrámy, svätyne a tradičné japonské záhrady, ktoré ponúkajú návštevníkom pohľad na bohatú históriu a tradície krajiny.
 • Tokyo je rajom pre milovníkov gastronómie, kde môžete ochutnať širokú škálu japonských špecialít.

Cestovateľský slovníček: Sprievodca výrazmi pre cestovanie lietadlom

Prečítajte si aj:

Cestovateľský slovníček: Sprievodca výrazmi pre cestovanie lietadlom

Hong Kong, Čína  

sólo cestovanie

sólo cestovanie Shutterstock

Aj keď je Hongkong jedným z najväčších miest na svete, ponúka tiež skvelé možnosti na relaxáciu a sólo cestovanie. 

Prečo je tu skvelé ísť:

 • Hongkong je údajne jedným z najbezpečnejších miest na svete, čo ti umožňuje cítiť sa komfortne a bezpečne.
 • Na rozdiel od iných častí Číny, väčšina obyvateľov Hongkongu hovorí po anglicky.
 • Okrem toho, že je Hongkong jedným z najväčších finančných a obchodných centier Ázie, je tiež miestom kultúrneho bohatstva, kde môžeš objavovať tradičnú čínsku kuchyňu, fascinujúce trhy a nádhernú architektúru. 

Taipei, Taiwan

sólo cestovanie

sólo cestovanie Shutterstock
 

Taipei je moderné a pulzujúce mesto, ktoré je hlavným mestom ostrova Taiwan. Mesto ponúka zaujímavé miestne trhy, svetoznáme kuchyne a impozantné mrakodrapy. Pre sólových cestovateľov je Taipei ideálnym miestom na objavovanie bohatých kultúrnych a historických pamiatok, ako je Národný palác, Longshan chrám a Taipei 101.  

Prečo je tu skvelé ísť:

 • Taipei je známy svojimi vysokými mrakodrapmi a pulzujúcimi obchodnými štvrťami, kde sa miešajú moderné trendy s tradičnou kultúrou.
 • Okrem moderných prvkov ponúka Taipei aj mnoho tradičných chrámov, trhov a historických uličiek, kde sa môžete ponoriť do bohatých kultúrnych tradícií a dejín Taiwanského ľudu.
 • Taipei je známy svojou rozmanitou gastronomickou scénou, kde si môžete vychutnať nielen tradičné tajvanské jedlá, ale aj rôzne špeciality z celého Ázijského regiónu.

Nový Zéland

sólo cestovanie

sólo cestovanie Shutterstock
 

Nový Zéland je krajina obklopená prírodnou krásou, ktorá ponúka nekonečné možnosti na dobrodružstvo a objavovanie. Krajina je známa svojimi nádhernými plážami, sopkami, jazerami a národnými parkmi. Pre sólových cestovateľov je Nový Zéland ideálnym miestom na turistiku, potápanie a stretávanie sa s miestnymi obyvateľmi. Tieto miesta ponúkajú sólo cestovateľom nezabudnuteľné zážitky a príležitosti na objavovanie nových kultúr, prírodných krás a historických pamiatok.  

Niekoľko užitočných tipov pre sólo cestovateľov:

 • Plánuj vopred: Už keď nič iné, zabezpeč si ubytovanie aspoň na prvú noc.
 • Zvoľ si ubytovanie v hosteloch: Ak sa obávaš osamelosti, vyber si miesto, kde môžeš ľahko stretnúť iných cestovateľov.
 • Zbal sa ľahko: Nauč sa, ako minimalizovať veci, ktoré si berieš so sebou.
 • Nezabudni na telefón: Vždy so sebou maj telefón s dôležitými kontaktnými číslami.
 • Informuj o svojej polohe: Daj vedieť ľuďom, kde sa nachádzaš. V prípade nečakaných situácií je dôležité, aby vedeli, kde ťa hľadať.
 • Dôveruj svojim inštinktom: Ak sa niečo javí ako zlé rozhodnutie, je to pravdepodobne zlé rozhodnutie. Sleduj svoje pocity a neváhaj konať podľa nich.

Bez ohľadu na to, či preferujete relaxáciu na pláži, dobrodružstvo v prírode alebo kultúrne zážitky, tieto destinácie majú čo ponúknuť pre každého cestovateľa. 

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.