Rumunsko Rumunsko

Oficiálny názov: Rumunsko
Hlavné mesto: Bukurešť, 1.921000 obyvateľov (k 1.7.2002)
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: 6,7% pravoslávni, 5% rímskokatolíci, 3,2 % reformáti, 1% grékokatolíci, protestanti a.i.
Úradný jazyk: rumunčina, francúzština, angličtina, menej nemčina, v oblastiach obývaných maďarskou menšinou maďarčina, v hraničnom meste Nadlak je možné sa dohovoriť po slovensky
Časový posun: +2 hodiny voči stredoeurópskemu času

Rumunsko - zájazdy od 200 €

O RUMUNSKUPredstavte si miesto, kde je dokonale panenská príroda, miesto s nebotyčnými vrcholkami hôr kontrastujúcimi s pobrežím Čierneho mora. Milovníci slnka, mora a piesku určite radi zamieria na kedysi u nás veľmi populárne strediská na pobreží Čierneho mora. Centrom tejto oblasti je obrovský prístav Constanta v ktorého okolí sa nachádzajú najznámejšie rumunské letoviská Mamaia a Eforie Nord. Vysokohorskí turisti naopak ocenia krásu rumunských hôr, veľmi populárny je región Fagaraše. Veľké množstvo dobre značených ciest, divoká príroda a množstvo zveri z tejto oblasti robí cieľ mnohých (nielen slovenských) cestoviek. Ďalšou prírodnou raritou je veľmi dobre zachovaná delta Dunaja na Ukrajinskej hranici. Toto územie s rozlohou asi 5800 km2 je útočiskom mnohých rastlinných i živočíšnych druhov a jedným z najväčších hniezdísk vtákov v Európe. Vstupným miestom do delty je mestečko Tulcea, kde tiež môžete obdržať povolenia nutné pre návštevu prírodnej rezervácie.

Hlavným mestom Rumunska je Bukurešť. Mesto leží v úrodných rovinách Valašska. V 30. rokoch 20. storočia bola Bukurešť nazývaná Parížom východu, od tej doby však stratila mnoho zo svojej krásy vďaka zemetraseniam, vojnovým bojom a vyvádzaniu megalomanského prezidenta Ceausesca - napriek tomu všetkému tu nájdete veľké množstvo kultúrnych i historických pamiatok. Stredoveký Brasov je jedno z najnavštevovanejších rumunských miest. Brasov bol miestom prvého odporu proti režimu prezidenta Ceausesca v roku 1987. Dnes slúži predovšetkýmm ako vstupná brána do Transylvánskych Álp, v blízkosti mesta stoja turistické lákadlá - hrady Bran (Drakulov hrad) a Rasnov, neďaleko sa nachádza i jedno z najpopulárnejších lyžiarskych stredísk - Poiana Brasov. Ďalším transylvánskym mestom spojeným s legendou slávneho upíra Draculu je Sighisoara - rodisko slávneho kniežaťa Vlada Tepese.

Rumunsko - zájazdy od 200 €

Najnovšie recenzie Rumunsko

Všetky recenzie Rumunsko