Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel Penzion Brigitte

Rakúsko-Salzbursko-Mauterndorf

Viac o ubytovaní

od 114 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 41 789

Poloha

Penzión stojí cca 1,5 km od horskej obce Mauterndorf, skibus podľa požiadavky klienta. Príjemný rodinný penzión s nádherným výhľadom do údolia, parkovisko pri dome. Vzdialenosť z Bratislavy 381 km,.

Vybavenie

K vybaveniu objektu patrí 2 až 3 lôžkový apartmán a 4 lôžkový apartmán. Parkovisko pri dome.

Ubytovanie

K dispozícii je 2 až 3 lôžkový apartmán (2. poschodie), s možnosťou jednej prístelky, s vlastným soc. zariadením, kuchynským kútom so zákl. vybavením, el. varič, chladnička, balkón, TV. 4 lôžkový apartmán (1. poschodie), 2 spálne vždy pre 2 osoby s vlastným soc. zariadením, kuchyne sa zákl. vybavením, el. varič, chladnička, balkón, TV.

Strava

Hostia sa stravujú individuálne.

Služby

Lyžovanie: Mauterndorf 3km, Fanningberg 2km, Katschberg Aineck 10km, Obertauern 18km. Skibus podľa požiadavky klienta. Parkovisko pri dome.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 1,5 km
 • Vzdialenosť od letiska 15 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 2 km
 • TV áno
 • Chladnička áno
 • Kľudná lokalita áno

Recenzia hotela

Hodnotenie 4,6/5
Invia

Skvelé (1 hodnotení)

Ubytovanie 4,5/5

Strava 5,0/5

Cena 4,5/5

Kvalita zjazdoviek 4,5/5

55. najlepšie hodnotený z 2527 hotelov v Salzbursko

Vlastimil S. Marec 2013

Dátum pobytu: 2.3. - 5.3.2013

Hodnotenie 4,6/5
Příjemné prosté ubytování u milé rodiny na venkovském statku
Celkové hodnotenie

Příjemné prosté ubytování u milé rodiny na venkovském statku

Ubytovanie 4,5/5

Strava 5,0/5

Cena 4,5/5

Kvalita zjazdoviek 4,5/5

Ubytovanie
apartmán v patře statku, kde v přízemí bydlí rodina majitele a dům má ještě asi 3 další apartmány. Absolutně klidné místo s krásným výhledem do údolí.

Strava
bez stravování. Na požádání dodáno k snídani pečivo a domácí vajíčka

Služby hotela
běžné služby, všechno fungovalo.

Zjazdovky
V blízkosti tři pěkné areály + jeden malý

Filtrovať recenzie

Vlastimil S. Marec 2013

Dátum pobytu: 2.3. - 5.3.2013

Hodnotenie 4,6/5
Příjemné prosté ubytování u milé rodiny na venkovském statku
Celkové hodnotenie

Příjemné prosté ubytování u milé rodiny na venkovském statku

Ubytovanie 4,5/5

Strava 5,0/5

Cena 4,5/5

Kvalita zjazdoviek 4,5/5

Ubytovanie
apartmán v patře statku, kde v přízemí bydlí rodina majitele a dům má ještě asi 3 další apartmány. Absolutně klidné místo s krásným výhledem do údolí.

Strava
bez stravování. Na požádání dodáno k snídani pečivo a domácí vajíčka

Služby hotela
běžné služby, všechno fungovalo.

Zjazdovky
V blízkosti tři pěkné areály + jeden malý

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Prírodným krásam Salzburska jednoznačne oponujú masívy hôr. Patrí sem Národný park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Väčšinu najvyšších vrcholov Rakúska môžete obdivovať zo známej rakúskej vysokorskej cesty Grossglockner Hochalpenstrasse. Zo skalnatých štítov sa dolu k zemi znášajú divoké vodopády a v krásnych údoliach sa rozlievajú pôvabné jazerá. Celá oblasť je pretkaná udržovanými cestami a dômyselným systémom lanoviek. Najvyššiu horu Rakúska Grossglockner a najväčší ľadobec Východných Álp uvidíte z vyhliadky Franz-Josephs-Höhe. Najvyššími vodopádmi v Rakúsku sú 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nachádzajú sa v hornej časti údolia Salzachtal a sú zároveň najvyššími vodopádami v strednej Európe.

Salzbursko ale nevyniká len výškou spomenutých velikánov. I nenápadné malé dediny a mestečka v oblasti v oblasti majú turistom určite čo ponúknuť. Ich kostolíky ukrývajú vzácne sochárske diela a gotické fresky. Za účelom ich obdivovania sa môžete vydať trebárs do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Rastadt a Zell am See.

Salzbursko je vhodné ako pre aktívne strávenú dovolenku, tak i pre pokojnú rekreáciu rodín s deťmi. Čakajú na Vás vzorne upravené cyklotrasy rôznych obtiažností, cesty pre pešiu turistiku, samozrejme taktiež dokonalé areály pre zimné športy a celé množstvo kultúnych a historických atrakcií.

Salzburg

Hlavné mesto Salzburska má 145 tisíc obyvateľov a v súčastnosti je štvtým najväčším mestom v Rakúsku. Prirovnanie \\\"Rím severu\\\" si Salzburg zaslúžil vďaka obrovskému množstvu historických pamiatok, ktoré obklopujú zalesnené horské vrcholy. Mestom Salzburg preteká rieka Salzach. Na jej východnom brehu sa rozkladá námestie Residenzplatz a v jeho okolí staré mesto. Nová časť mesta je západným smerom od rieky Salzach a jej súčasťou sú námestia Mirabellplatz a Marktplatz.

Jednou z najstarších ulíc v Salzburgu je Getreidegasse. V dome s číslom popisným 9 sa narodil najslávnejší rodák mesta Salzbug, skladateľ Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus sú dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozatových slávnych opier. Múzeum, ktoré popisuje Mozartovo dielo, je zriadené v dome Wohnhaus na námestí Marktplatz 8. Práve tu skladateľ v neskoršom veku býval, dom bohužiaľ výrazne poškodili nálety behom 2.svetovej vojny.

Jednou z dominantných pamiatok mesta Salzburg je pevnosť Hohensalzburg, ich stavbu dokončili vládnuci arcibiskupovia v 17. storočí. Behom návštevy pevnosti si môžete prezrieť stredoveké mučiarne, oficiálne miestnosti, pevnovstnú vežu a múzem Rainer Museum, ktoré vystavuje stredové zbrane a mučiace nástroje.

Zaujímavým kontrastom k strohej stavbe pevnosti je zámok Mirabell a jeho prekrásne záhrad Zweglgarten so záhonmi plnými ruží. Konečné zkrášľovacie úpravy urobil v 20 rokoch 18. storočia architekt Lukas von Hildebrandt.

Na vrcholu Nonnberg stojí najstarší zachovaný ženský kláštor v Rakúsku. Bol založený na konci 7. storočia a poskytuje nádherný výhľad do širokého okolia.

V bývalom arcibiskupskom paláci Residenz v starej mestskej časti sú umiestnené expozície barokových interiérov a galérie diel Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásne historické budovy obklopujú celé Rezidenčné námestie. Ďalšou cirkevnou stavbou, ktorá v Salzburgu po arcibiskupoch a mníšskych rádoch zostala, je dóm sv. Ruperta. Pochádza z počiatku 17. storočia a stojí na južnej strane Residenzplatz. Interiér dómu zdobia fresky od D. Mascagniho a oltárny obraz od českého umelca Karla Škréty. Arcibiskupská rezidencia z prelomu 15. a 16. storočia stojí na západnej strane námestia, Nová rezidencia stojí presne na opačnej strane. Od oku 1702 je na veži rezidencie nainštalovaná zvonkohra. Uprostred námestia sa nachádza 14 metrov vysoká kašňa. Pokiaľ sa vydáte od kostola sv. Michala smerom na severovýchod, dotanete sa na Mozartplatz s pomníkom slávneho skladateľa z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhol kašnu na Kapitulnom námestí s komplexom františkánskeho kláštora sv. Petra., ktorý bol založený už v roku 690, ako najstarší rakúsky kláštor. Primo architektonickým skvostom je kláštorný kostol Dreifaltigkeitskirche. Autorom návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románska loď kostola bola vystavaná v 13. storočía 5 barokových kaplí kostola v 17. storočí. Rovnaký architekt navrhol taktiež kostol Universitätskirche na Univerzitnom námestí.

Pokiaľ ide o Salzburskú kultúru a možnosti trávenia voľného času, je príležitostí k vyžitiu viac než dosť. Každoročne od konca júna do začiatku septembra sa v Salzburgu koná preslávený hudobný festival Salzburger Festspiele. Ak sa budete festivalu chcieť zúčastniť, počítajte s tým, že z dôvodu veľkého záujmu si bude potreba rezervovať vstupenky s dostatočným predstihom. Zdrojom dobrej zábavy môže byť taktiež návšteva podniku Augustiner Bräustüble, najstaršieho pivovaru v Salzburgu. Víno môžete ochutnať vo vinnej pivnici Felsenkeller, vytesanej do skaly. Nachádza sa blízko cintroína sv. Petra.

Oblasť Soľnej komory s veĺkým počtom soľných dolov sa nachádza neďaleko Salzburgu. Najbližší z dolov je v Bad Dürrnberg a môžete si ho prezrieť oblečení do tradičného pracovného odevu a po dolných chodbách sa prejsť miniatúrnym vláčikom. Ku vchod do dolov vás odvezie lanovka Salzbergbahn.
 • Vzdialenosť od centra mesta 1,5 km
 • Vzdialenosť od letiska 15 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 2 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 13 °C v noci 6 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 17 °C v noci 5 °C

 • Piatok 10 °C v noci 0 °C

 • Sobota 3 °C v noci -2 °C

 • Nedeľa 4 °C v noci -6 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December