Hotel Bogensperger

Rakúsko-Salzbursko-Mariapfarr

Viac o ubytovaní

od 49 EUR za osobu

Vyberte termín

Ponuky termínov

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 1 017

Poloha

Príjemný rodinný penzión je situovaný v malebnom mestečku Mariapfarr (časť Pichl), v nadmorskej výške 1. 121 m, len 5 km od zastávky lanovky Grosseck-Speireck (Mauterndorf) či Fanninbergu a 10 km od známeho strediska Katchberg-Aineck (St. Margarethen) . Zastávka skibusu je vzdialená 150 m od ubytovania. V letných mesiacoch je okolie penziónu obľúbeným cieľom milovníkov pešej turistiky, cykloturistiky či nordic walkingu.

Vybavenie

Komfortný horský penzión ponúka ubytovanie v štýlovej dvojposchodovej budove obklopenej starostlivo udržiavanú záhradkou s krásnym výhľadom na horskú krajinu. Klientom je k dispozícii menšia vstupná hala s recepciou, spoločenská miestnosť so satelitnou TV, WiFi pripojenie (zdarma), štýlová reštaurácia Stubn (dostala niekoľko gastronomických ocenení), vinotéka, sauna, parný kúpeľ, solárium (za poplatok), úschovňa batožiny, úschovňa lyží , lyžiarskeho vybavenia a bicyklov a parkovisko.

Ubytovanie

Štýlovo zariadené, priestranné apartmány sú vybavené sociálnym zariadením (sprcha, toaleta, fén), satelitný TV, trezorom, kuchynským kútom (základný riad, varič, rýchlovarná kanvica, mikrovlnná rúra, chladnička) a niektoré balkónom. Priestranné apartmány typu A s kapacitou až pre 8 osôb majú 2 spálne s dvoma lôžkami (možnosť prísteliek), obývacia izba s rozkladacím gaučom pre dve osoby, predsieň a sociálne zariadenia. Apartmány typu B s možnosťou ubytovania až pre 4 osoby majú spálňu s dvoma lôžkami (možnosť prístelky), obývacia kuchyňu s rozkladacím gaučom pre dve osoby, predsieň a sociálne zariadenia. Typ BB pre 5 osôb má spálňu s troma lôžkami, obývacej kuchyni s rozkladacím gaučom pre 2 osoby, predsieň, kúpeľňu so sprchou a balkón. Typ C s možnosťou ubytovania až pre 7 osôb má 2 spálne s dvoma lôžkami (možnosť prístelky), obývacia kuchyňu s rozkladacím gaučom pre 2 osoby, predsieň, kúpeľňu so sprchou a balkón. Typ D pre 8 osôb má 3 spálne s dvoma lôžkami, obývacej kuchyni s rozkladacím gaučom pre 2 osoby, predsieň, 2 kúpeľne so sprchou a balkón. Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie. WiFi pripojenie na izbe je k dispozícii zdarma. Všetky izby sú nefajčiarske.

Strava

Bez stravy - hostia si môžu variť vo vlastnej, dobre vybavenej kuchynke alebo využiť služby štýlovej reštaurácie Stubn priamo v penzióne (tradičná domáca kuchyňa).

Služby

Štýlový horský penzión si získava svojich hostí polohou uprostred nádhernej horskej prírody, komfortným ubytovaním s možnosťou vlastného varenia aj príjemnou rodinnou atmosférou. Organizuje pravidelné tematické večere v štýlovej reštaurácii s vyhlásenou kuchyňou. Umožňuje športové aktivity ako napr. Stolný tenis, šípky alebo stolný hry. Pre relaxáciu je určená sauna, parný kúpeľ či solárium. V letných mesiacoch je veľmi obľúbené grilovanie na záhradke. Pre deti je k dispozícii ihrisko.

Služby za poplatek

Internet, solárium, pobytová taxa.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 2 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 5 km
 • TV áno
 • Wifi zadarmo áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Prírodným krásam Salzburska jednoznačne oponujú masívy hôr. Patrí sem Národný park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Väčšinu najvyšších vrcholov Rakúska môžete obdivovať zo známej rakúskej vysokorskej cesty Grossglockner Hochalpenstrasse. Zo skalnatých štítov sa dolu k zemi znášajú divoké vodopády a v krásnych údoliach sa rozlievajú pôvabné jazerá. Celá oblasť je pretkaná udržovanými cestami a dômyselným systémom lanoviek. Najvyššiu horu Rakúska Grossglockner a najväčší ľadobec Východných Álp uvidíte z vyhliadky Franz-Josephs-Höhe. Najvyššími vodopádmi v Rakúsku sú 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nachádzajú sa v hornej časti údolia Salzachtal a sú zároveň najvyššími vodopádami v strednej Európe.

Salzbursko ale nevyniká len výškou spomenutých velikánov. I nenápadné malé dediny a mestečka v oblasti v oblasti majú turistom určite čo ponúknuť. Ich kostolíky ukrývajú vzácne sochárske diela a gotické fresky. Za účelom ich obdivovania sa môžete vydať trebárs do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Rastadt a Zell am See.

Salzbursko je vhodné ako pre aktívne strávenú dovolenku, tak i pre pokojnú rekreáciu rodín s deťmi. Čakajú na Vás vzorne upravené cyklotrasy rôznych obtiažností, cesty pre pešiu turistiku, samozrejme taktiež dokonalé areály pre zimné športy a celé množstvo kultúnych a historických atrakcií.

Salzburg

Hlavné mesto Salzburska má 145 tisíc obyvateľov a v súčastnosti je štvtým najväčším mestom v Rakúsku. Prirovnanie \\\"Rím severu\\\" si Salzburg zaslúžil vďaka obrovskému množstvu historických pamiatok, ktoré obklopujú zalesnené horské vrcholy. Mestom Salzburg preteká rieka Salzach. Na jej východnom brehu sa rozkladá námestie Residenzplatz a v jeho okolí staré mesto. Nová časť mesta je západným smerom od rieky Salzach a jej súčasťou sú námestia Mirabellplatz a Marktplatz.

Jednou z najstarších ulíc v Salzburgu je Getreidegasse. V dome s číslom popisným 9 sa narodil najslávnejší rodák mesta Salzbug, skladateľ Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus sú dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozatových slávnych opier. Múzeum, ktoré popisuje Mozartovo dielo, je zriadené v dome Wohnhaus na námestí Marktplatz 8. Práve tu skladateľ v neskoršom veku býval, dom bohužiaľ výrazne poškodili nálety behom 2.svetovej vojny.

Jednou z dominantných pamiatok mesta Salzburg je pevnosť Hohensalzburg, ich stavbu dokončili vládnuci arcibiskupovia v 17. storočí. Behom návštevy pevnosti si môžete prezrieť stredoveké mučiarne, oficiálne miestnosti, pevnovstnú vežu a múzem Rainer Museum, ktoré vystavuje stredové zbrane a mučiace nástroje.

Zaujímavým kontrastom k strohej stavbe pevnosti je zámok Mirabell a jeho prekrásne záhrad Zweglgarten so záhonmi plnými ruží. Konečné zkrášľovacie úpravy urobil v 20 rokoch 18. storočia architekt Lukas von Hildebrandt.

Na vrcholu Nonnberg stojí najstarší zachovaný ženský kláštor v Rakúsku. Bol založený na konci 7. storočia a poskytuje nádherný výhľad do širokého okolia.

V bývalom arcibiskupskom paláci Residenz v starej mestskej časti sú umiestnené expozície barokových interiérov a galérie diel Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásne historické budovy obklopujú celé Rezidenčné námestie. Ďalšou cirkevnou stavbou, ktorá v Salzburgu po arcibiskupoch a mníšskych rádoch zostala, je dóm sv. Ruperta. Pochádza z počiatku 17. storočia a stojí na južnej strane Residenzplatz. Interiér dómu zdobia fresky od D. Mascagniho a oltárny obraz od českého umelca Karla Škréty. Arcibiskupská rezidencia z prelomu 15. a 16. storočia stojí na západnej strane námestia, Nová rezidencia stojí presne na opačnej strane. Od oku 1702 je na veži rezidencie nainštalovaná zvonkohra. Uprostred námestia sa nachádza 14 metrov vysoká kašňa. Pokiaľ sa vydáte od kostola sv. Michala smerom na severovýchod, dotanete sa na Mozartplatz s pomníkom slávneho skladateľa z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhol kašnu na Kapitulnom námestí s komplexom františkánskeho kláštora sv. Petra., ktorý bol založený už v roku 690, ako najstarší rakúsky kláštor. Primo architektonickým skvostom je kláštorný kostol Dreifaltigkeitskirche. Autorom návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románska loď kostola bola vystavaná v 13. storočía 5 barokových kaplí kostola v 17. storočí. Rovnaký architekt navrhol taktiež kostol Universitätskirche na Univerzitnom námestí.

Pokiaľ ide o Salzburskú kultúru a možnosti trávenia voľného času, je príležitostí k vyžitiu viac než dosť. Každoročne od konca júna do začiatku septembra sa v Salzburgu koná preslávený hudobný festival Salzburger Festspiele. Ak sa budete festivalu chcieť zúčastniť, počítajte s tým, že z dôvodu veľkého záujmu si bude potreba rezervovať vstupenky s dostatočným predstihom. Zdrojom dobrej zábavy môže byť taktiež návšteva podniku Augustiner Bräustüble, najstaršieho pivovaru v Salzburgu. Víno môžete ochutnať vo vinnej pivnici Felsenkeller, vytesanej do skaly. Nachádza sa blízko cintroína sv. Petra.

Oblasť Soľnej komory s veĺkým počtom soľných dolov sa nachádza neďaleko Salzburgu. Najbližší z dolov je v Bad Dürrnberg a môžete si ho prezrieť oblečení do tradičného pracovného odevu a po dolných chodbách sa prejsť miniatúrnym vláčikom. Ku vchod do dolov vás odvezie lanovka Salzbergbahn.
 • Vzdialenosť od centra mesta 2 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 5 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 9 °C v noci 5 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 14 °C v noci 4 °C

 • Štvrtok 19 °C v noci 7 °C

 • Piatok 21 °C v noci 11 °C

 • Sobota 23 °C v noci 11 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December