Courbevoie

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Múzeum Orangerie

Múzeum Orangerie

Múzeum Orangerie sa nachádza v Paríži , vo Francúzsku .

Jedná sa o múzeum , kde sú vystavené diela maliarov z obdobia impresionizmu a postimpesionismu . Predovšetkým Monet do Oranžéria venoval svoje diela , ďalej je tu k videniu napríklad Picasso , Renoir a mnoho ďalšieho .

Múzeá / galérie
Opera Garnier

Opera Garnier

Opera Garnier sa nachádza v Paríži , vo Francúzsku .

Stavba bola zahájená v roku 1862 a slávnostne bola otvorená v roku 1875. Budova sa volá podľa svojho architekta Charlesa Garniera . Štýl opery je typický pre Napoleona III . , Na fasáde je veľa sôch , najznámejší je Tanec od Carpeauxe . Interiér opery je v talianskom štýle a za zmienku určite stojí obrovský, šesť ton ťažký luster .

Kultúra Historické stavby
Park Buttes Chaumont

Park Buttes Chaumont

Park Buttes Chaumont sa nachádza v severovýchodnej časti Paríža a je tretím najväčším parížskym parkom . Pôvodne na jeho mieste stáli kameňolomy , to sa ale zmenilo nariadením Napoleona III . Na území parku rastie mnoho vzácnych druhov rastlín a hnízdí tu nespočetné množstvo druhov vtákov . Dominantou parku je útes , na ktorého vrchole sídli malý pavilón a jaskyna zdobená kvaplamy .  K bočerstveniu môžete využiť jednu z troch reštaurácií na území parku , zabaviť sa môžete v bábkových divadlách a šiestich pavilónoch .

Parky / záhrady / rezervácie
Champs-Élysées

Champs-Élysées

Ulice Champs - Élysées je najznámejšou ulicou v Paríži a jednou z najdrahších nájomných plôch sveta . Bulvár je dlhý asi dva kilometre a široký 70 ma spája námestie Place de la Concorde a Place Charles - de - Gaulle s Víťazným oblúkom . Celá ulica je obkopena kaviarňami , kinami a hlavne luxusnými obchodmi . V jej dolnej časti leží park a Elyzejský palác , ktorý slúži ako rezidencia prezidenta .

Mestá / Námestie / Ulice

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín