Japonsko dovolenka a zájazdy

Japonsko ponúka bohatú históriu a architektúru šintoistických či budhistických chrámov a zároveň veľkomestá s technickými výdobytkami. K úteku pred modernými technológiami poslúžia harmonické tradičné záhrady aj rozkvitnuté parky. Samostatnú kapitolu v cestovaní tvorí gastronómia. Pochutnajte si na nudlovej polievke alebo sushi.

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Beppu

Beppu

Beppu je dnes už moderné kúpeľné mesto na ostrove Kjúšú v Óita. Od výbuchu sopky v roku 867 tu na zemský povrch vyviera približne 3750 horúcich prameňov, ktoré každoročne navštívi okolo 12 miliónov návštevníkov. Vďaka tomu je Beppu považované za najvýznamnejšie kúpeľné centrum Japonska. Zloženie miestnych prameňov je kombináciou soli, uhlíka, síry a železa. Pramene sú vyhľadávané predovšetkým pacientov s kožnými ochoreniami, poruchami krvného obehu alebo pacientov s chorobami tráviaceho traktu.


Najväčšími atrakciami v meste je samozrejme veľké množstvo japonských kúpeľov (Onsen), ktoré ponúkajú nielen kúpeľ v horúcich jazierkach, ale aj bahenné kúpele alebo zábaly do horúceho piesku. Okrem Onsen stojí za návštevu aj "Deväť pekiel", čo je deväť pozoruhodných geotermálnych horúcich prameňov. Každé z týchto "pekiel" má inú farbu a minerálne zloženie. Napríklad 165 metrov hlbokej "Peklo krvavého jazera" má tmavočervenú farbu, ktorá skutočne pripomína krv. V tomto jazierku teplota vody dosahuje až 93 ° C.


Blízko mesta Beppu stojí za návštevu opičie park Takasakijama, ktorý je známy vďaka početnej populácii divoko žijúceho makaka japonského.

Mestá / Námestie / Ulice
Chrám Kinkaku-ji

Chrám Kinkaku-ji

Kinkaku-ju je chrám v Kjóte, ktorý je známy predovšetkým vďaka prekrásnemu Zlatému pavilónu, ktorý po celý rok navštevujú desaťtisíce turistov z celého sveta. Chrám bol postavený v roku 1397 a mal slúžiť ako obydlie pre šogúna Ašikaga Jošimicua, ktorý sa sem však nikdy nenasťahoval, keďže sa vzdal vlády v prospech svojho deväťročného syna. Ten nechal po Ašiganově smrti budovu prerobiť na budhistický chrám.


Pre turistov je najatraktívnejšie Zlatý pavilón, ktorý sa nachádza v záhradách chrámu. Každé podlažie tohto dvojposchodového pavilónu zdobia iný architektonický štýl. Nádherné sú predovšetkým pravým zlatom pokryté steny prvého a druhého poschodia a čaro stavbe dodáva aj bronzový čínsky fénix (feng-chuang) na streche pavilónu. Zaujímavosťou tiež je, že vo vnútri Zlatého pavilónu sú uchované časti pozostatkov Budhu.

V roku 1994 bol Kinkaku-ju zapísaný na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Cirkevné stavby Historické stavby
Fudži

Fudži

Fudži je so svojou výškou 3776 m n. M. Najvyššou horou Japonska. Leží osamotene na tichomorskom pobreží približne 100 km západne od Tokia, z ktorého je za dobrého počasia vidieť. Fudži je stále aktívna sopka, avšak pravdepodobnosť erupcie je veľmi malá. Hora vznikla opakovaným vyvrhováním lávy a popola (stratovulkán) približne pred 10 000 rokmi. Fudži hrá tiež významnú úlohu v miestnom náboženstve. Do 19. storočia dokonca smeli na posvätnú horu vystúpiť iba muži, pretože existovala povera, že prítomnosť žien môže spôsobiť zlé počasie.


V súčasnosti je Fudži predovšetkým turistickou atrakciou a v lete sem každoročne mieria zástupy turistov z celého sveta. Výstup na vrchol je rozdelený do úsekov celkom desiatich stanicami. Možností ako vystúpiť na vrchol je niekoľko, avšak väčšina turistov vyráža z piatej stanice, ktorá leží vo výške 2300 m n. M. Až sem je možné dostať sa autobusom a odtiaľ potom trvá cesta na vrchol približne 6 hodín. Väčšina turistov vyráža v nočných hodinách, aby zastihli na vrchole hory nádherný východ slnka. Na ceste na vrchol čaká na turistov niekoľko chát, v ktorých je možné sa občerstviť.


Ideálne obdobie pre výstup na vrchol je v mesiacoch júl a august. V iných mesiacoch sa výstup neodporúča.

Hory
Umeda Sky Building

Umeda Sky Building

Umeda Sky Building je 173 metrov vysoký mrakodrap v meste Osaka v Japonsku. Budovu tvoria dve veže, ktoré sú v najvyšších poschodiach prepojené plošinou. Na plošinu je možné sa dostať pomocou eskalátorov, ktoré vedú šikmými sklenenými tubusmi z najvyššieho poschodia veže. Zážitok z návštevy tejto impozantnej budovy umocní návšteva vyhliadkovej plošiny na streche budovy, ktorá návštevníkom ponúka nádherný výhľad na celú Osaka.

Architektúra Rozhľadne

Najlepšie hodnotené hotely v Japonsku

Japonsko náleží medzi najvplyvnejšie destinácie súčasného turizmu. Je to krajina s farebnou históriou, kúzelný domov samurajov, a pritom moderný svet dvadsiateho prvého storočia a elektronická veľmoc s najúžasnejšími technológiami. Poznajte krásu japonských záhrad, obdivujte architektúru starobylých chrámov, navštívte múzea, bavte sa v zábavnom parku Universal Studios v Osake a užite si nákupy v Tokiu.

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po‑Pia 7:00‑22:00, So‑Ne 8:00‑22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa Japonska

Počasie v Japonsku

Pre Japonsko sú typické menej chladné a suché zimy. Snehové zrážky sa držia prevažne na západnom pobreží a na severe krajiny. Letné a jesenné obdobie prináša dážď aj tajfúny. Na juhu panujú teplé letá, pričom najteplejším mesiacom býva august s priemernými teplotami okolo 27 °C. Najchladnejší mesiac predstavuje január, kedy teploty klesajú ku 4 °C.

Cestovateľský magazín