Neureichenau

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Zámok Neuschwanstein

Zámok Neuschwanstein

Romantický zámok Neuschwanstein je situovaný v bavorskom Schwangau pri Fussene. Nechal ho postaviť Ľudovít II. Bavorský a v súčasnosti sa jedná o najnavštevovanejšiu historickú pamiatku v Nemecku. Rozprávkový zámok hrdo čnie v kopci nad krajinou. Jeho krásou sa inšpirovalo mnoho filmárov a slúžil tiež ako predobraz atrakcie Zámku šípovej Ruženky v Disneylande. Zámok pripomína stredoveký hrad, bol však postavený v roku 1886. Okrem panovníka tu žilo len niekoľko málo sluhov a slúžok. Po nevyjasnenej smrti kráľa Ľudovíta II. bol zámok na dlhú dobu uzavretý. Verejnosti je sprístupnený od konca 2. svetovej vojny. Dnešní návštevníci tu môžu obdivovať bohato zdobené interiéry. K tým najkrajším patrí bezpochyby trónna sála, zhotovená podľa vzoru známej mešity Agia Sofia v Istanbule. Vnútorné interiéry sú vyzdobené drahocenným novogotickým rezbárskym obložením a ďalšími novogotickými prvkami. Z nádvoria zámku je úchvatný panoramatický výhľad na okolie.Hrady / zámky
Bavorské Alpy

Bavorské Alpy

Bavorská časť Álp je vďaka svojej nádhernej prírode výbornou destináciou nielen pre milovníkov zimných športy, ale aj pre turistiku v lete. Najvyššie hory Alp tu síce nenájdete, napriek tomu však tunajšia nádherná príroda ponúka obrovské množstvo možností pre vysokohorskú turistiku, ktorá je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Za návštevu stojí určite národný park Berchtesgaden alebo okolia Ruhpoldingu, ktorý je známy predovšetkým vďaka biatlonu. V západnej časti Bavorských Álp sa potom nachádza ďalšie významné turistické centrum, v okolí mesta Garmisch-Partenkirchen. Nad týmto mestom sa týči najvyššia hora Nemecka, Zugspitze (2962 m n. M.), Na ktorej vrchol vedú okrem niekoľkých prístupových ciest i tri lanovky.


Okrem vysokých vrcholov je tu aj mnoho krištáľovo čistých alpských jazier. Prímorskou atmosféru ponúka jazero Chiemsee, ktorému sa vďaka jeho veľkosti prezýva "Bavorské more". Tu môžete relaxovať na piesočných plážach alebo si môžete vyskúšať mnoho vodných športov. Loďou sa môžete vydať na ostrovček uprostred jazera, kde sa nachádza rozprávkový zámok Herrenchiemsee, ktorý tu nechal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. V západnej časti Bavorských Álp potom stojí za pozretie malebný zámok Neuschwanstein alebo zámok Linderhof, ktoré tu nechal postaviť takisto Ľudovít II.

Zážitok z návštevy Bavorských Álp umocní návšteva pravej bavorskej krčmičky, kde na vás čaká vynikajúca bavorská kuchyne.

Hory Treking
Jazero Hintersee

Jazero Hintersee

Malebné jazero Hintersee leží na západnom okraji národného parku Berchtesgaden. Okolo jazera sa týčia vysoké hory, ktoré sa zrkadlia v priezračne čistej vode, čo miestu dodáva čaro. Na mieste je možné si zapožičať veslicu alebo vodný bicykel a prezerať si krásy okolitej prírody priamo z hladiny jazera. Okolo celého jazera vedie cesta, po ktorej sa dá jazero obísť za necelú hodinu voľné chôdze.

Jazerá

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín