Melia Hacienda del Conde
Hodnotenie: 5/5Kanárske ostrovy, Tenerife, Buenavista del Norte
od 1 178 € za os.
Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu
Kanárske ostrovy, Tenerife, Buenavista del Norte
od 1 178 € za os.
Park Teide je španielský národný park, ktorý leží na ostrove Tenerife a jeho rozloha je 190 km2.
V parku sa nachádza jedna z najväčších sopiek na svete - sopka Pico de Teire. Kabinovou lanovkou je možné dostať sa takmer až na vrchol, ďalej sa dá pokračovať iba s poveolením po kamenitej ceste.
V roku 2007 bol park zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
Tiesňava Masca sa nachádza v severozápadnej časti ostrova Tenerife. Je jednou z najobľúbenejších a najkrajších tras ostrova. Z malebnej dedinky Msaca sa môžete vydať údolim potoka až k pobrežiu oceánu. Behom cesty môžete pozorovať fantasitické scenérie, vytvorené sklanými útvarmy. Tiesňavou prejdete asi za 3 hodiny, pokiaľ budete chcieť stúpať späť. vyhradťe si na cestu minimálne 6 hodín. Alebo sa môžete späť vydať po mori, loďe vás za asi 10€ zavezú do mestečka Acantilado de los Gigantes.
Na trase vedúcou tiesňavou nestretnete žiadne mesta, ani dedinky, preto je nuté vybaviť sa dostatočným množstvom pirnej vody a taktiež pevnou obuvou. Cesta tiesňavou ponúka nezabudnuteľné pohľady na vrcholy hôr a miestnu vegetáciu.
Los Gigantes je veľký , skalanatý útvar na ostrove tenerife, dosahujúci výšku okolo 500 - 800 m.
Pod Los Gigantos sa nachádza rovnomenné letovisko, ktoré má vlastný prístav a krásnu pláž so sopečným pieskom čiernej farby. V blízkosti sa nachádza niekoľko reštaurácii a verejnych bazénov.
Skalnaté útvary Los Gigantes sú jedne z najviac nevštevovaných atrakcií na Tenerfie.
Loro park je označovaný za nejlepšie zoo v Európe a z 3. najlepších na svete. Návštevníci sa tu môžu vzdelávať v oblasti ekológie a ochrany životného prostredia. Priamo v parku sídli veterinárna klinika, jej zamestnanci sa starajú o tedajšie zvieratá a sú zapojení i do programu na ochranu volne žijúcich živočíchov. Zvieratá tu majú zaistené tie najlepšie životné podmienky a ako zástupiostatných zvierat žijú voľne v prírode, sú chránene pred nelegálnym odchytom a lovom.
V parku môžete navštíviť napríklad akvárium, kde žije viac než 100 druhov rýb. Nájdeme tu malé kuny i žraloky. Ďalej môžete sledovať vystúpenie delfínov a kosatiek. V areáli sa vyskytujú i chránené šelmy a primáti.
Kanárske ostrovy, Tenerife, Puerto de la Cruz
od 512 € za os.
Kanárske ostrovy, Tenerife, Playa Paraiso
od 575 € za os.
Patryk C.
Overená recenzia (Travelplanet.pl) Dátum pobytu 7.3. - 10.3.2026 Hodnotené: Marec 2026
Gran Melia Palacio de Isora Hodnotenie: 5/5 Kanárske ostrovy, Tenerife
Skvělý hotel - krásně situovaný a s velmi dobrou infrastrukturou
Skvělý hotel - krásně situovaný a s velmi dobrou infrastrukturou
Ubytovanie
Pokoj byl moc pěkný - čistý, uklizený a se vším potřebným vybavením.
Strava
Velmi dobré snídaně - každý den se nabídka jídel trochu měnila, takže to nebyla nuda.
Služby hotela
Služby byly příkladné a doplňkové služby, např. animace, byly velmi zajímavé.
Pláž
Krásná zátoka - černý písek a možnost sestoupit k přírodním bazénům.
Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)
Zákazník nechcel zverejniť svoje meno
Overená recenzia (Invia.hu) Dátum pobytu 7.2. - 14.2.2026 Hodnotené: Február 2026
Jardines De Nivaria Hodnotenie: 5/5 Kanárske ostrovy, Tenerife
Perfektní
Perfektní
Bola táto recenzia užitočná? (1) (0)
Kanárske ostrovy, Tenerife, Puerto de la Cruz
od 131 € za os.
Kanárske ostrovy, Tenerife, Los Cristianos
od 173 € za os.
Kanárske ostrovy, Tenerife, Puerto de la Cruz
od 176 € za os.
Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.
Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.
Teplota 19 °C v noci 14 °C
Teplota vody 19 °C
Utorok 19 °C v noci 14 °C
Streda 19 °C v noci 16 °C
Štvrtok 19 °C v noci 13 °C
Piatok 19 °C v noci 13 °C