Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

od 75 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 45 942

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od zjazdovky 800 m
 • Vnútorný bazén áno
 • TV áno
 • Chladnička áno
 • Kľudná lokalita áno
 • Wifi zadarmo áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Celoročná lyžiarska pochúťka

Lyžiarska oblasť Zillertal 3000 patrí k najatraktívnejším rakúskym areálom využívaným svetovými lyžiarskými reprezentáciami. Vznikla prepojením stredísk Eggalm, Rastkogel a Penken. Čerešničkou na torte je ľadovec Hintertux s celoročnou lyžiarskou prevádzkou. 85 kilometrov zjazdoviek Hintertuxu sa tiahne v nadmorskej výške do 3250 metrov nad morom a má 246 kilometrov modrých, červených a čiernych svahov upravených pre carvingové lyžovanie s hrbolcami aj kopce s hlbokým snehom pre snowboardistov a free ride jazdu. Do údolia padá najprudšia zjazdovka v Rakúsku nazývaná Harakiri so sklonom 78%. Snowparky Hintertux a Penken každoročne budujú U-rampy, raile, skoly a ďalšie prírodné aj umelé prekážky. Vans Penken park disponuje vlastnou štvorsedačkovou lanovkou. Betterpark Hintertux zahajuje sezónu v októbri a je prvým rakúskym a európskym snowboardovým ihriskom v prevádzke. Slávnostné otvorenie nesmú zmeškať skutočné športovné hviezdy aj zarytí fanúšikovia. Bežkári môžu využívať 73 kilometrov vyfrézovaných tratí v údolí aj vo vyšších polohách. Prepravná kapacita lanoviek cez 80000 osôb za hodinu spoľahlivo znižuje rady pri turniketoch, avšak pripravte sa na ranný nápor pri približovacích kabínkach.

S rodinou aj priateľmi

Centrom après-ski diania je mestečko Mayrhofen, kde stojí moderný aquapark s bazénom, tobogánmi, saunou, parou a soláriom. Na klzisku pod šírym nebom sa preháňajú korčuliari a k dispozícii je tiež fitness centrum, snowtubing, bowling, tenis a kasíno. Kulinársku ponuka zaisťujú bary a reštaurácie s tradičnou aj svetovou kuchyňou. Na vrchole Ahorn nad Mayrhofenom sa každoročne stavia iglu bar White Lounge populárny medzi mladými. Za návštevu stojí prirodzene vytvorená ľadovcová trhlina Natur Eist Palast a ďalšie ľadovcové bludisko dostupné s miestnym sprievodcom. V jaskyni Spannagelhöhle uvidíte prastaré prírodné úkazy. Pešie trasy v dĺžke 250 kilometrov pre vysokohorských turistov sú dobre značené. Údolie z vtáčej perspektívy si môžete prehliadnuť pri tandemovom paraglidingu. Rodiny s deťmi sa zabavia v parku Gletscherflohpark vo výške 3250 metrov a v detskom areáli Flohpark am Sommerberg.

Cestou necestou

Cesta do údolia Zillertal trvá z Bratislavy 5 hodín a prejdete viac ako 530 kilometrov. Mestečko Mayrhofen leží asi 30 kilometrov od zjazdu z diaľnice. Pri ceste z Košíc cez Maďarsko prejdete vzdialenosť 986 kilometrov a do Hintertuxu dorazíte sa viac ako 9 hodín. Pre šoférov je pripravené veľké denné parkovisko pri nástupnej lanovke a podzemné parkovisko pre 300 áut. Skibusy jazdia celým Zillertalom v intervale 15 – 20 minút a bezplatne prepravujú lyžiarov k nástupným miestam lanoviek. Zadarmo sa dá zviezť aj historickou parnou lokomotívou z roku 1889 po úzkokoľajovej trati. Cez vianočné prázdniny miestnu dopravu dopĺňa špeciálna nočná linka, ktorá jazdí medzi zábavnými strediskami až do pol tretej ráno.

Koľko to stojí?

Ceny skipasov sa od októbra do mája nemenia. Šesťdenný lístok pre dospelého stojí 242 EUR, pre teenagerov 193,50 EUR a pre deti 109 EUR. Najmenší lyžiari do 6 rokov jazdia s rodičmi zadarmo. Pri kúpe skipasu sa platí vratná záloha vo výške 2 EUR za magnetickú kartu. Zľavy pre skupiny si vyžiadajte pri pokladni. Nespoliehajte sa na platbu kartou, nie vždy terminály fungujú. Pokiaľ si zakúpite permanentku na viac ako 3 a pol dňa, dostanete tzv. Zillertaler Superskipass na všetkých lanovkách v údolí, teda v strediskách Hintertux, Zillertal 3000, Gerlos-Königsleiten a Kramsach s celkovou dĺžkou zjazdoviek cez 430 kilometrov. Peší turisti môžu využiť jednorazové lístky v cene od 10 do 33 EUR podľa polohy lanovky.

Leto nielen na lyžiach

Na letnú dovolenku v údolí Zellertal si pribaľte aj zimnú výbavu. Prechádzajte sa v údolí s príjemnými teplotami len v krátkych rukávoch a potom sa vyberte s lyžami na ľadovec a zaspomínajte na zimné radovánky. Peší turisti sa môžu tešiť na pohodové alpské prechádzky aj vysokohorské výstupy do najmorskej výšky cez 3000 metrov. Priaznivci horských bicyklov križujú lesné chodníky v údolí a vydávajú sa so sprievodcom až k niektorým alpským vrcholkom. Odmenou je panenská príroda s pasúcimi sa ovcami, žblnkotajúcimi potôčkami, pískajúcimi svišťami, majestátnymi horskými hrebeňmi a drevenými chatami a salašmi. Znalci strmých stien sprevádzajú horolezcov prichádzajúcich do Zillertalu za zdolávaním prvých tisícoviek. Deti sa zahrajú na detektívov a budú odhaľovať tajomstvo ľadovca na interaktívnom chodníku Glacier Flea Safari a vybláznia sa v aquaparku v údolí.

 • Vzdialenosť od zjazdovky 800 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 1 °C v noci -1 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 3 °C v noci 0 °C

 • Streda 6 °C v noci 3 °C

 • Štvrtok 12 °C v noci 4 °C

 • Piatok 5 °C v noci 0 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December