Zuzana B.
Overená recenzia Dátum pobytu: Júl 2024
Celkově byla dovolená moc krásná. Jižní Krétu moc doporučuji, hlavně těm, co chtějí klidnější pláže, bez davů lidí. Měli jsme obavu z větru, který na jižní/jihozápadní Krétě občas fouká (Meltemi), ale zde nebyl (nebo jsme měli štěstí a ne v tomto období). Půjčili jsme si na 3 dny auto (za víkendovou cenu, příjemně nás překvapila) a projeli východní část Kréty po vlastní ose. Kdo si na to troufne, také doporučuji. Fakultativní výlety vyjdou o moc dráž a takto jste svými pány :)
Vesnice Makry Gialos - tak akorát na velikost a vybavenost, máte tu vše, co potřebujete: obchůdky, potraviny, taverny, lékárnu, výborné řeznictví a obchůdek s čerstvou zeleninou a ovocem (Poslední dva zmíněné od nás byly vzdálenější, cca 1,5km; ostatní do 1km).
Transfer do vesnice trval z letiště skoro 2 hodiny, ale nevadil nám. Po ranním příletu jsme se ještě prospali. Bus cestou nezastavoval, až v cílové destinaci u pouze 3 apartmánových domů (South Coast, Cybele, u centra pak Niki).
Celkově byla dovolená moc krásná. Jižní Krétu moc doporučuji, hlavně těm, co chtějí klidnější pláže, bez davů lidí. Měli jsme obavu z větru, který na jižní/jihozápadní Krétě občas fouká (Meltemi), ale zde nebyl (nebo jsme měli štěstí a ne v tomto období). Půjčili jsme si na 3 dny auto (za víkendovou cenu, příjemně nás překvapila) a projeli východní část Kréty po vlastní ose. Kdo si na to troufne, také doporučuji. Fakultativní výlety vyjdou o moc dráž a takto jste svými pány :)
Vesnice Makry Gialos - tak akorát na velikost a vybavenost, máte tu vše, co potřebujete: obchůdky, potraviny, taverny, lékárnu, výborné řeznictví a obchůdek s čerstvou zeleninou a ovocem (Poslední dva zmíněné od nás byly vzdálenější, cca 1,5km; ostatní do 1km).
Transfer do vesnice trval z letiště skoro 2 hodiny, ale nevadil nám. Po ranním příletu jsme se ještě prospali. Bus cestou nezastavoval, až v cílové destinaci u pouze 3 apartmánových domů (South Coast, Cybele, u centra pak Niki).
Pláže byly dostupné 2: jedna "hned za rohem", odhadem 200-300 metrů, pár metrů po hlavní silnici, pak rovnou odbočka k moři. Tuto pláž jsme využívali nejčastěji, bylo tu jen pár lidí v jakoukoli denní dobu. Našlo se i pár stromů a stín. Tato pláž je kamínková, někomu může vadit přístup do moře, kdy Vás vlny trochu splachují, když se snažíte vylézt :) Při šnorchlování se nějaká ta rybka také najde. V okolí "není nic", ale na ubytko to máte pár metrů.
Druhá pláž je městská písečná, také pohodová. Zde už jsou taverny, obchůdky, lékárna, zmrzlina. Lehátka a slunečníky za poplatek nebo ke konzumaci (nevyužívali jsme). Zde je vstup do moře velmi pozvolný, vhodný i pro malé děti nebo seniory.
Na konci pláže jeden provozovatel vodních sportů.
Vzdálenost od ubytka odhaduji na 400-700metrů.
Na kraji pláže/centra je malý přístav, ale klidný - jen pro rybářské loďky a jednu turistickou (jede v 10 pryč a v 17 zpět).
Apartmán byl bez stravování, ale měl docela dobře vybavenou kuchyňku. Resp. vybavenou jednoduše, základní věci na jednoduché vaření, ale nad očekávání toustovač, překapávač na kávu a malý kontaktní gril. Takže velká spokojenost, vše jsme využívali.
UbytovanieUbytování bylo moc hezké, přesně jako na fotkách. Pan majitel vstřícný, ochotný. Na pokoji nás čekala láhev vína a v lednici chlazená voda, což je super, když přijedete z letiště a nemáte po ruce pití. Apartmán prostorný, 2 krásné ložnice, velká společná místnost s kuchyňských koutem - vybaveným na jednodušší vaření, ale včetně překapávače na kávu, rychlovarky, toustovače a malého kontaktního grilu. Vše jsme využili a byli za to rádi. Drobná nevýhoda: malá koupelna, snesla by nějakou poličku navíc. Také umístění apartmánu u hlavní ulice a pod kopcem do centra by někomu mohlo vadit. Nám nevadilo, kopec jsme šlapali každý den. Ale raději na to upozorňuji.
Ubytování celkově moc chválím. Kdo má rád apartmány, s vlastním vařením nebo možností zajít do taverny, doporučuji.
2x za týden nám přišli uklidit a hlavně převléct ložní prádlo a vyměnit ručníky = super. To je též nad očekávání, protože šlo o apartmán a tyto služby jsem ani neočekávala.
V hotelu byly letáky na místní restaurace - některé zřejmě s dovozem, ale nevyužili jsme.
Táto recenzia bola preložená automaticky pomocou Google Translate
Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)





























