Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel Penzion Delfin

Chorvátsko-Severná Dalmácia

Viac o ubytovaní

Podobné hotely v tejto lokalite

Ospravedlňujeme sa, ale všetky termíny do hotela sú vypredané.

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 62 989

Poloha

Veľmi obľúbený penzión Delfín sa nachádza priamo na pobrežnej promenáde pri pláži vo mestečku Starigrad-Paklenica. V blízkosti ubytovania sa nachádza reštaurácia, obchody, cukráreň a malý prístav. Penzión sa nachádza 2 km od národného parku Paklenica, pod južnými zrázmi pohoria Velebitu, 45 km juhovýchodne od Karlobagu a 42 km severovýchodne od Zadaru. Leží na Jadranskej magistrále. Je súčasťou tzv. Starigradské riviéry, pobrežného pruhu dlhého 20 km.

Vybavenie

Hosťom je k dispozícii recepcia a jedáleň.

Ubytovanie

Ubytovanie je možné v štúdiách, apartmánoch či pokojích.Studia pre 2-4 osoby - majú vlastnú kúpeľňu (sprcha, wc), kuchynský kút, 2 lôžka, poschodovú posteľ, balkón. Apartmán pre 5 osôb - 2 x spálňu, obývacia izba s kuchynským kútom, vlastnú kúpeľňu (sprcha, wc), balkón. Dvoj alebo trojlôžkové izby sú bez kuchynského kúta, majú vlastnú kúpeľňu (sprcha, wc), balkón.

Strava

U apartmánu a štúdií je pobyt bezo stravy s možnosti vlastného varenia. U izieb je v cene servírovaná polpenzia.

Služby

Hostia môžu využívať služby recepcie a jedálne.

Pláž

Penzión sa nachádza pri dvoch malých plážach - piesočnaté a betónového móla. Na veľkú hlavnú zmiešanú pláž (kamienky - piesok - betónové platne) je to cca 20 minút chôdze. Vzdialenejšie časti pláže sú užívané nudistov, vstup do vody je pozvoľný. Vody Jadranu sú tu ideálne pre prevádzkovanie radu vodných športov, venovať sa môžete windsurfingu, jachtingu, kitingu a vodnému lyžovaniu. Samozrejmosťou sú tu požičovne najrôznejšieho športového vybavenia.

Zvláštnosti

Každý, kto zavíta do Starigrade - Paklenica, má určite v pláne navštíviť neďaleký Národný park Paklenica, ktorý je z obce veľmi dobre dostupný. Bol vyhlásený v roku 1949, rozkladá sa na ploche 102 kilometrov štvorcových a je súčasťou pohoria Velebit. Jadro parku je tvorené dvoma kaňonmi Velika a Mala Paklenica. Tie sú od seba oddelené asi 500 metrov vysokú náhornou plošinou. Vo Starigrade môžete nastúpiť na 10 kilometrov dlhú pešej chodník, ktorá sa kľukatí Veľkou Paklenica a vyúsťuje v údolí Lika. Zdatnejší jedinci sa môžu pokúsiť vystúpiť na najvyšší vrchol parku s názvom Vaganski vrh, ktorý dosahuje nadmorskej výšky 1757 metrov. Keďže sa v parku nachádza množstvo krasových útvarov, stal sa vyhľadávanou lokalitou pre speleológov a milovníkov horskej turistiky. V Paklenici sa ponúka aj pestré možnosti lezenie na skalných stenách. V roku 1987 bol Národný park Paklenica vyhlásený organizáciou UNESCO za biosférickú rezerváciu.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 0 m
 • Klimatizácia áno
 • Chladnička áno
 • Kľudná lokalita áno
 • Wifi zadarmo áno

Destinácia

Popis

Celá Dalmácia sa tešila veľkej obľube už v období prvej republiky a nie je to tomu inak ani v dnešnej dobe. Sú tu totiž ideálne podmienky pre rekreáciu - slnečného svitu je dostatok, bujné rastlinné porasty dopĺňajú kamienkové pláže kontrastujúce s mohutnou hradbou hôr, ktorá vyzerá, akoby sa dvíhala priamo z mora. 

Severnú Dalmáciu tvorí oblasť medzi Zadarom a Splitom. Vyniká nádhernou prírodou, v ktorej dominujú národné parky plné stále kvitnúcimi rastlinami. Na severe sa však prírodné podmienky trošku líšia, objavuje sa tu ľudoprázdna skalnatá pustina. Okolité kaňony lákajú horolezcov alebo návštevníkov, ktorí chcú podniknúť zaujímavý a nevšedný výlet. Keď k tomu všetkému ešte pripočítame vodopády rieky Krka pri Šibeníku alebo unikátne Plitvické jazerá, čaká na vás oblasť, ktorá nemá ďaleko od raja na zemi. 

Pokojnú atmosféru tejto lokality nenaruší ani turistický ruch. Vyskytujú sa tu pokojné letoviská, na rušné a honosné hotely tu narazíte len zriedkakedy. Výnimkou potvrdzujúcou pravidlo sú rušnejšie letoviská Biograd na Moru, Vodice alebo Primošten. Pokiaľ ale pre svoju dovolenku hľadáte pokojné prostredie, vydajte sa do malebných rybárskych osád Tribuni, Sukošan alebo Pakoštane. Vo všeobecnosti je severná Dalmácia bohatá na množstvo kultúrnych a stavebných pamiatok. Väčšinu z nich nájdete priamo v Zadare, Šibeníku alebo v menšom mestečku Nin s najmenšou katedrálou na svete.  Na svoje si tu prídu aj milovníci jachtingu, ktorým je k dispozícii niekoľko jachtárskych prístavov s bohatou ponukou služieb. Najväčším a najznámejším z nich je marína Dalmacija alebo niektoré prístavy v Zadare. 
 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 0 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 23 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December