Hotel Villa Carmen

Chorvátsko-Rovinj-Rovinj

Viac o ubytovaní

Podobné hotely v tejto lokalite

Ospravedlňujeme sa, ale všetky termíny do hotela sú vypredané.

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 86 313

Poloha

Menšia prázdninová vilka je situovaná na pokojnom mieste, uprostred zelene, asi 700 m od centra známeho letoviska Rovinj a 1000 m od peknej kamienkovej pláže. Nákupné možnosti a zábavu majú hostia v blízkosti ubytovania alebo v neďalekom centre mesta (historické pamiatky, športoviská, tradičný trh, turistické atrakcie, obchody, reštaurácie). Vzdialenosť z Bratislavy je 638 km.

Vybavenie

Moderné apartmány sú rozmiestnené v menšej dvojposchodovej vilke s pekným výhľadom do zelene. Klientom je k dispozícii úschovňa batožín, záhradka s posedením a parkovisko.

Ubytovanie

Vkusne zariadené, vzdušné apartmány s možnosťou ubytovania až pre 5 osôb sú vybavené sociálnym zariadením (sprcha, toaleta, fén), dvoma spálňami, obývacou izbou s kuchynským kútom (základný riad, chladnička, mraznička, varič, kávovar) a rozkladacím gaučom, satelitný TV , klimatizáciou (za poplatok) a balkónom s posedením. Ubytovanie je nefajčiarske.

Strava

Bez stravy - hostia si môžu variť vo vlastnej, dobre vybavenej kuchynke alebo využiť služby niektorej zo reštaurácií v okolí.

Služby za poplatek

Miestny poplatok, klimatizácia, vodné športy na pláži, lehátka a slnečníky na pláži.

Pláž

Príjemná, verejná kamienková pláž s pozvoľným vstupom do mora a betónovými platy na opaľovanie sa nachádza 1000 m od ubytovanie (prístup cez miestnu komunikáciu). Klientom sú k dispozícii lehátka a slnečníky (za poplatok). Pláže v letovisku boli ocenené prestížnou Modrou vlajkou EÚ za čistotu a kvalitu vody.

Informácie o hoteli

  • Vzdialenosť od pláže 1000 m
  • Vzdialenosť od centra mesta 700 m

Destinácia

Popis

Z Puly sa do prístavného mesta Rovinj dostanete pomerne rýchlo, 36 kilometrovú vzdialenosť prejdete hneď. Prekvapí Vás tu veľká luxusná hotelová aglomerácia, uprostred na malom polostrove sa rozkladá pôvodná časť mesta. Určite tu ale nájdeme aj bujné porasty subtropických rastlín a vinohradov. Medzi vinným odrodami vyniká najmä malvazija. Dokonca v tejto oblasti môžeme hovoriť aj o zaujímavom výrobnom odvetví - spracovaní tabaku. 

Rovinj je vlastne súčasťou dlhej turistickej oblasti tiahnucej sa na severe od Limského zálivu, ktorá prechádza mnohými letoviskami ako sú Monte Mulin, Park, Eden atď. 

Pokiaľ váhate, čo v Rovinji podniknúť, vyrazte napríklad na maličký zalesnený ostrovček Katarina alebo preskúmajte zvyšky stavieb z rímskych dôb na ostrove Sveti Andrija. Okolité malé ostrovčeky sú naozajstnou oázou pokoja - nenájdete tu žiadne autá, a dokonca ani diskotéky. Práve tu si môžete naozaj odpočinúť a načerpať sily na preskúmanie ďalších historických pamiatok a zaujímavostí. 

Rovinj bol pôvodne založený ako ilyrské sídlo, na ktorom sa postupne vystriedali nadvlády Rimanov, Byzantíncov i Frankov. Päťsto rokov tu dokonca vládli Benátčania. Na najvyššom bode mesta sa týči impozantný kostol sv. Eufémie, obsahujúci, okrem iného, antický sarkofág sv. Eufémie zo 6. storočia. Keď sa znesieme trošku nižšie, až na námestie, upúta našu pozornosť Balbiho oblúk, stojaci na mieste niekdajšej mestskej brány a tiež baroková radnica s hodinovou vežou, ktorá býva zachytená na každej pohľadnici z Rovinje. Najstaršou pamiatkou celého mesta je však osemboká románska kaplnka sv. Trojice z 13. storočia. 

Celé mesto sa nesie v športovom duchu. Okrem tradičných vodných a suchozemských športov sa môžete vyšantiť na paintballe v klube Adrenalina, prejsť sa na koni alebo skúsiť svoje sily na umelej horolezeckej stene v zábavnom centre Monvi. To je známe ako obrovský komplex všetkého, na čo si len spomeniete, od diskoték a reštaurácií, cez galérie, športové zariadenia až po kasína.
  • Vzdialenosť od pláže 1000 m
  • Vzdialenosť od centra mesta 700 m