od 28 EUR za osobu

Vyberte termín

Ponuky termínov

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 34 359

Poloha

Príjemný prázdninový komplex je situovaný na veľmi atraktívnom mieste, v borovicovom lese, asi 1 km od centra malebného mesta Novigrad, v tesnej blízkosti peknej kamienkovej pláže. Nákupné možnosti majú hostia priamo v areáli alebo v neďalekom centre mesta (obchody, reštaurácie, tradičný trh, detské ihriská, športoviská, strediská vodných športov). Vzdialenosť z Prahy je 790 km.

Vybavenie

Obľúbený prázdninový areál ponúka ubytovanie v moderných mobilných domčekoch, rozprestrených v borovicovom lese, zaisťujúcim príjemný tieň. Klientom je k dispozícii priestranná recepcia s trezory, turistickými informáciami a lobby barom, a la carte reštaurácie, obchodík, stánok s ovocím a zeleninou, opaľovací terasa (lehátka a slnečníky zadarmo), vonkajší bazén s detskou časťou a parkovisko. Hostia môžu využívať športoviská susedného hotela Maestral.

Ubytovanie

Moderne zariadené vzdušné mobilné domčeky sú vybavené sociálnym zariadením (sprcha, toaleta, fén), kuchynským kútom (základný riad, varič, chladnička, rýchlovarná kanvica), satelitný TV, WiFi pripojením (za poplatok), trezorom a krytou terasou. Domčeky typu 1/4 + 1 majú dve dvojlôžkové spálne, denná miestnosť s rozkladacím lôžkom (pre 1 osobu), sociálne zariadenie, kuchynský kút, trezor a krytú terasu s posedením. Domčeky typu 1/4 + 2 majú dve dvojlôžkové spálne, denná miestnosť s rozkladacím lôžkom, sociálne zariadenie, kuchynský kút, trezor a krytú terasu s posedením. Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie. WiFi pripojenie je k dispozícii za poplatok. Ubytovanie je nefajčiarske. Hostia hradí na mieste vratnú kauciu a záverečné upratovanie.

Strava

Bez stravy - hostia si môžu variť v dobre vybavenej kuchynke alebo využiť služby niektorej z reštaurácií v okolí.

Služby

Živý prázdninový rezort si získava svojich hostí pohodlným ubytovaním s možnosťou vlastného varenia, príjemnou pohostinnú atmosférou aj polohou v blízkosti peknej pláže. Organizuje pravidelné animačné a športové programy pre deti i dospelých. Hostia môžu využívať športovísk susedného hotela Maestral. Pre relaxáciu je určený vonkajší bazén a opaľovacou terasa.

Služby za poplatek

Pobytová taxa, záverečné upratovanie, vratná kaucia, WiFi pripojenie, vodné športy na pláži.

Pláž

Príjemná, dlhá kamienková pláž s pozvoľným vstupom do mora a priezračne čistou vodou sa nachádza 200 m od areálu. Pláže v letovisku boli ocenené prestížnou Modrou vlajkou EÚ za kvalitu a čistotu vody.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 10 m
 • TV áno
 • Chladnička áno

Destinácia

Popis

Nádherný Istrijský polostrov na západe Chorvátska si svojich stálych obdivovateľov získal už v dávnej minulosti. Jedným z dôvodov bola jeho trošku oddelená poloha od zvyšku Chorvátska vysokým pohorím Učke. Aj táto oblasť bola v minulosti neustále pod cudzou nadvládou, a to aj napriek tomu, že prevažnú časť obyvateľov tvorili a stále tvoria Chorváti. Na druhej strane, žili tu spolu rôzne národnostné skupiny ako Slovania, Románi alebo Germáni. Na najrôznejších budovách môžete často naraziť na symbol benátskeho leva. Je to preto, že Istria bola dlhý čas pod benátskou nadvládou. 

Tieto vplyvy okolitých štátov tu pochopiteľne vytvorili špecifické kultúrne podmienky, či už v umení, gastronómii, alebo staviteľstve. Všeobecne sú miestni obyvatelia veľmi spoločenskí, tolerantní a zvyknutí na príchody turistov z najrôznejších kútov sveta. Istrijská história je naozaj veľmi dlhá, za prvých obyvateľov sú považovaní Ilyrovia. Veľmi dôležitú úlohu hrala Istria v antickej dobe, pretože tvorila súčasť veľkého rímskeho impéria. Do Chorvátska bola vlastne integrovaná až po druhej svetovej vojne. 

Ako prvé spomenieme krásne mestečko Rovinja, v ktorom je multikultúrne zázemie zrejme viac než viditeľné. Mohli by sme ho nazvať aj mestom umelcov. V uličke nazývanej Grisia sa zhlukujú umelci, rezbári a ostatní remeselníci, aby turistov upútali i pobavili svojimi výtvormi. Umeniu je venované aj miestne múzeum, združujúce umelecké kúsky z dielní maliarskych majstrov od dávnych dôb až po 20. storočie. Skúste navštíviť aj unikátne múzeum modelov starých lodí Rakúsko-uhorskej monarchie v mestečku Novigrad. 

Asi najznámejšou kultúrnou i architektonickou pamiatkou na Istrijskom polostrove je Eufrasiova bazilika v Poreči, zatiaľ jediný objekt na Istrii, ktorý bol zaradený do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Pomenovaný bol podľa biskupa Eufrasia a postavený za vlády známeho byzantského cisára Justiniána. Bazilika je krásna najmä znútra - pozornosť okamžite upúta oltár a nádherné kamienkové mozaiky. Nie nadarmo sa tento druh kamienkového umenia stal symbolom celého mesta Poreč. 

Najväčším istrijským mestom je však Pula s presláveným rímskym amfiteátrom, šiestym najväčším a zároveň najzachovalejším na svete. V čase svojej najväšej slávy sa dokázal naplniť 22 000 divákmi. Táto mohutná stavba odolala zubu času viac než 2000 rokov. Dnes tu môžete navštíviť balet alebo koncert a rozhodne na vás prostredie aj akustika zapôsobia. Pula by určite mohla byť nazvaná mestom histórie, lebo sa tu nachádza jedno z najdôležitejších múzeí v Chorvátsku - Archeologické múzeum. Pokiaľ budete chcieť vyraziť do čerstvej prírody, odporúčame nádherný a pokojný národný park Brijuni, v ktorom môžete relaxovať a načerpať sily na poznávanie ďalších chorvátskych zaujímavostí. Oplatí sa zájsť a pozrieť si aj impozantný maják Porer na myse Kamenjak. 

Ak ste znalcami tvorby Julesa Verna, rozhodne si urobte výlet do hlavného mesta Istrie - do Pazinu. Práve tu nájdete hlbokú Pazinskú priepasť, ktorá spomínaného spisovateľa inšpirovala k napísaniu románu Matyáš Šándorf. Návšteva miestneho etnografického múzea bude určite príjemným zoznámením s miestnou ľudovou kultúrou. 
 • Vzdialenosť od pláže 10 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 34 °C v noci 20 °C

 • Teplota vody 26 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 35 °C v noci 21 °C

 • Nedeľa 36 °C v noci 21 °C

 • Pondelok 34 °C v noci 22 °C

 • Utorok 33 °C v noci 23 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December