Hotel Pigeon Island Resort

Srí Lanka-Trincomalee-Nilaveli

Viac o ubytovaní

Ospravedlňujeme sa, ale všetky termíny do hotela sú vypredané.

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 79 120

Poloha

Pigeon Island Beach Resort sa nachádza na severe Trincomalee City. Ponúka izby a apartmány s vlastným balkónom. Rezort má vonkajší bazén a fitnes centrum. Pigeon Island sa nachádza pri Nilaveli, 6 hodín autom od medzinárodného letiska Colombo.

Vybavenie

K vybaveniu hotela patrí 38 izieb a apartmánov v dvojpodlažnej budove. Svojim hosťom ponúka recepciu, zmenáreň, WiFi zadarmo vo verejných priestoroch hotela, reštauráciu, bar, bar na pláži, fitnes centrum, bazén, bazénik. Vo vonkajšom areáli sa nachádza plavecký bazén, slnečná terasa so slnečníkmi, lehátkami, plážový bar, detský klub s herňou a detské ihrisko.

Ubytovanie

Pigeon Island má moderný dekor a izby s klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou s fénom. Nechýba ani zariadenie na prípravu čaju a kávy a minibar. Niektoré izby majú panoramatický výhľad na more.

Strava

Polpenzia alebo plná penzia. Bohaté raňajky formou bufetu, večera formou bufetu alebo výberu z menu. Pri rezervácii plnej penzie navyše obed. Reštaurácia v rezorte podáva rôzne miestne a západné jedlá. Plážový bar ponúka nápoje a ľahké občerstvenie. K dispozícii je tiež izbová služba.

Služby

Hostia si môžu v rezorte zahrať biliard alebo stolný tenis. Zabezpečiť možno tiež vodné športy ako potápanie a šnorchlovanie. Resort Pigeon Island organizuje rôzne výlety a aktivity, napríklad sledovanie veľrýb a delfínov.

Pláž

Priamo pri hoteli Pigeon Island Beach Resort je krásna dlhá piesková pláž Nilaveli s vhodným kúpaním aj pre rodiny s deťmi.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od letiska 250 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko áno
 • Surfovanie áno
 • Potápačské centrum áno
 • Fitness áno
 • Animačné programy áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

12:00 h

Popis

Trincomalee je mesto ležiace na východnej časti pobrežia, ktorá je dosť odlišná od pobrežia západného. Na západnom pobreží sa nachádza drtivá väčšina hotelov a obľúbených destinácií. východné pobrežie je pokojné, turisti sem zatial príliš nejazdia kvôli vzdialenosti od letiska a taktiež kvôli občianskej vojne, ktorá zabraňovala k nášteve po dobu dvadsiatich rokov. Oproti západnemu sinhálskemu pobrežiu je východ tamilský a muslimský.

Jedným z kúzelných miest na východnom pboreží je mesto Tricomalee, ktoré si cez občiansku vojnu dokázalo uchovať prekrásnu prírodu, koloniálny vzhľad a akúsi dôstojnosť. Mesto je to multietnické, žijú tu vedľa seba muslimovia, Tamilovia a Sinhálci. I keď je táto časť sveta celkom schovaná, bola po dlhé roky moderným miestom, kam sa šírili rôzne vlivy. Veľkú rolu v tom hral prístav Trincomalee, ktorý patrí medzi najlepšie prístavy v Ázii. O tento prístav sa v minulosti veľa bojovalo, dôležitú stopu tu nechali Japonci behom druhej svetovej vojny. V roku 1983 tu vypukla občianska vojna a jej následky trvajú dodnes. Sú to etnické nepokoje. Trincomalee je taktiež vďaka svojej polohe terčom utečencov, čo vyčerpáva mestské zdroje.

Samotné mesto je osobité miesto s koloniálnym rázom, ktoré rozhodne stojí za výlet. Môžete navštíviť rôzne chrámy či koloniálnu pevnosť Fort Frederic, ktorá vybieha do mora a rozdeľuje dve zátoky - Back Bay a Dutch Bay. V roku 1623 ju postavili Portugalci, ale uz v roku 1639 sa tu usídlili Holanďania. od roku 1795 pevnosť už po druhý krát okupovali Briti, ktorí ju pomenovali po vojvodovi z Yorku. Tí tu pôsobili až do vyhlásenia nezávislosti Srí Lanky. Pevnosť je prístupná turistom, čiastočne ju teraz, využívá armáda. Od pevnosti vedie cesta k Swami Rock, kde je krásna vyhliadka na okolie a celé mesto. Tu je taktiež umiestnená hinduistická svätyňa Kovil, ktorá patrí k najposvätnejším šivaistickým chrámom ostrova. Na Swami Rock je taktiež starý strom s modliacimi praporkami prosebníkov, tomuto miestu hovorí Skok milencov a viaže sa k nemu legenda o holanskej nešťastne zamilovanej žene. Od pevnosti západne je centrum, kde sú malinké obchodíky, mešita, hinduistické chrámy a historické loďky. Smerom na juhovýchod je promenáda a ďalší hinduistický chrám. Zhruba o štvrtej hodine sa v chrámoch začne bubnovať, hrá hudba a prichádzajú prosebníci. Neďaleko leží v kontrastu s chrámami cintorín, kde sa nachádzajú mimo iné hrob brata Jane Austenové. Ďalším zaujímavým miestom je Inner Harbour, čo je prístav, ktorý stojí za náštevu najmä večer, kedy je krásne osvetlenie.

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od letiska 250 km
 • Doba letu Doba letu z Bratislavy 12:00

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 27 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December