Dovolenka Peru – zájazdy a sprievodca

Peru je synonymom prírody a jednou z desiatich krajín s najväčšou biodiverzitou a prírodnými zdrojmi na svete. Má 12 národných parkov, 11 národných rezervácii a 7 národných svätýň. Žije tu 1800 druhov vtákov a rastie tu 3500 druhov orchideí. Peru predstavuje raj pre tých, ktorí sa nadšene vrhajú do adrenalínových dobrodružstiev.

Najlepšie hodnotené hotely v Peru

Vďaka odkazu mocných starovekých civilizácii je Peru domovom viac než 5000 archeologických nálezísk. Návšteva Machu Picchu odhaľuje dokonalosť inkskej ríše. Posvätné miesto možno dosiahnuť na palube luxusného vlaku, idúceho úchvatnými horskými krajinami posiatymi andskými dedinami. Peru ponúka širokú škálu aktivít: trekking, horolezectvo, jazdu na horskom bicykli, surfovanie, paragliding, kanoistiku ai.

Mestá a miesta v lokalite

Mapa Peru

Počasie v Peru

Zatiaľ čo v tropických pralesoch na východe Peru panuje teplé a vlhké počasie s množstvom zrážok, pobrežie a západné svahy Ánd sú značne suché. Priemerná teplota v hlavnom meste Lima činí 20 °C. Najvhodnejšou dobou pre návštevu pobrežných oblastí je november–apríl (17 až 29 °C). Pre cestovanie do hôr je to obdobie od apríla do novembra a pre výlet do pralesov jún až august.

Cestovateľský magazín