Last minute Jordánsko

Ponuka last minute do Jordánska prekypuje zaujímavými zájazdami, z ktorých niektoré zahŕňajú aj cesty do Izraela či vzrušujúce plavby výletnými loďami. Poznajte kúzelný Ammán, slávnu starobylú Petru, červenú púšť Wadi Rum alebo sa vykúpte v Mŕtvom mori. Last minute Jordánsko vás zahrnie vskutku nevšednými zážitkami.

Najlepšie lokality

Mŕtve more

Vďaka vysokej koncentrácii soli a minerálov má tak hustú vodu, že ľudí nadnáša.

 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano

Najlepšie hodnotené hotely

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Quasr Amra

Quasr Amra

Obdivuhodne zachovalý púštny hrad, postavený medzi rokmi 723 - 743, sa nachádza vo východnej časti Jordánska (na okraji púštnej oázy) a je unikátnym pamätníkom raného islamského staviteľstva a umenia. Hrad bol pôvodne súčasťou rozsiahlejšieho komplexu (25 hektárov), zahŕňajúceho zámok, vodná priekopa, studne, kúpele, zázemie pre vojakov, záhrady i obranné hradby. Do dnešných dní sa zachovali nízke budovy z vápenca a čadiča s klenutými stropmi a kopulami. Vnútorné výzdobu tvoria farebné fresky zachytávajúce rozhodujúce historické okamihy, portréty kráľov, astronomické nákresy, vyobrazenia zvierat, portréty aj scény zo života prostého ľudu. Pamiatka prešla v minulých rokoch niekoľkých rekonštrukciami, znižujúcimi negatívne dopady erózie, sezónne vlhkosti i vandalizmu návštevníkov. Objekt je zapísaný na zozname Národného kultúrneho dedičstva UNESCO.

Hrady / zámky
Petra

Petra

Petra je unikátne skalné mesto v Jordánsku, ktoré bolo vybudované Nabatejcami pravdepodobne medzi 3. storočím př.n.l. a 1. storočím n.l. Nachádza sa v srdci Šarských hôr, ktoré mesto dokonale ukrývajú pred okolitým svetom. Mesto je jedinečné nielen vďaka svojej polohe, ale predovšetkým vďaka unikátnym stavbám, ktoré tu boli vytesané do pieskovca a dodávajú miestu výnimočnú atmosféru, vďaka ktorej bola Petra využitá ako kulisa niekoľkých známych filmov.


Cesta úzkou tiesňavou Sik zavedie návštevníkov k nádhernej budove Al-Khazneh (v preklade pokladnice), ktorá je určite známa všetkým fanúšikom Indiana Jonesa. Vďaka svojmu umiestneniu sa pokladnice dochovala vo veľmi dobrom stave, a tak môžu turisti obdivovať detailne prepracovanú vonkajšiu stranu tejto výnimočnej stavby. Ku zhliadnutí zastáva tu však oveľa viac. Zaujímavý je predovšetkým amfiteáter alebo budova Ad-Deir (kláštor), ktorá sa svojím vzhľadom podobá pokladnici.


Vďaka svojej výnimočnosti bolo mesto Petra v roku 1985 zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, a v roku 2007 bola Petra dokonca zaradená medzi nových sedem divov sveta.

Historické stavby
Wadi Rum

Wadi Rum

Dramatická, oranžovo a červeno sfarbená krajina Wadi Rum býva označovaná za najkrajšiu púšť na Zemi. Hory, široké údolia s piesočnými dunami a pramene tvoria jedinečný ekologický systém. V roku 1998 bola vyhlásená chránenou oblasťou na zachovanie výnimočnej krajiny, tunajšej flóry, fauny a archeologických nálezísk. Dnes je vo Wadi Rum množstvo turistických a horolezeckých trás. Wadi Rum leží na juhu Jordánska, asi 60 km od Aquabou v púšti Hisma. Plošiny Wadi Rum sú v nadmorskej výške okolo 800 m, najvyšší vrchol Jabal Rum meria 1754 m. Klíma je suché, púštneho charakteru, s veľkými rozdielmi denných a nočných teplôt, v lete 15-45 ° C, v zime 15-31 ° C, v noci k 5 ° C.

Príroda

Najlepšie hodnotené hotely v Jordánsku

Červené more je skvelým miestom k potápaniu a vlastne akýmkoľvek vodným radovánkam. Záujem vzbudzujú aj výlety do skalného mesta Petry alebo do úchvatnej púštnej rezervácie Wadi Rum. Užite si prechádzky na ťavách a s konským záprahom. Na cestu budete potrebovať iba platný pas, víza a očkovanie proti žltej zimnici.

Jordánsko – hotely s najlepšími recenziami

Ilona S.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 6.9. - 13.9.2023 Hodnotené: September 2023

Holiday Inn Resort Dead Sea Hodnotenie: 5/5 Jordánsko, Mŕtve more

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Silvia S.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Recenzia vytvorená pred 3 a viac rokmi 

Holiday Inn Resort Dead Sea Hodnotenie: 5/5 Jordánsko, Mŕtve more

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (1) (4)

Jordánsko – Viac recenzií ubytovania

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa Jordánska

Počasie v Jordánsku

Podnebie Jordánska je subtropické. Na západe vládne stredomorská klíma, na východe púštna. Zimy sú studené a letá suché s teplotami v údoliach cca 48 °C a v Ammánu okolo 26 °C. Priemerná zimná teplota činí 8 °C, na pobreží Červeného mora ale býva príjemne aj v týchto mesiacoch. K návšteve je najlepšia jeseň či jar.

Mŕtve more

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 • Január Jan 21 °C voda 18 °C

 • Február Feb 22 °C voda 17 °C

 • Marec Mar 26 °C voda 17 °C

 • Apríl Apr 31 °C voda 18 °C

 • Máj Máj 35 °C voda 21 °C

 • Jún Jún 39 °C voda 24 °C

 • Júl Júl 41 °C voda 27 °C

 • August Aug 40 °C voda 28 °C

 • September Sep 37 °C voda 28 °C

 • Október Okt 33 °C voda 26 °C

 • November Nov 28 °C voda 23 °C

 • December Dec 22 °C voda 21 °C

Cestovateľský magazín