Hurghada

Snívate už dlho o výhodnej all inclusive dovolenke v Egypte? Vydajte sa do obľúbenej Hurghady, jej krásne pláže, teplé more, staroveké pamiatky a napospol ideálne počasie očarí aj vás.

Hurghada - Najlepšie hodnotené hotely

Xanadu Makadi Bay

Xanadu Makadi Bay

Hodnotenie: 5/5

Egypt, Hurghada, Makadi Bay

Hodnotenie 4,7 / 5

od 460 za os.

Fotografie z lokality

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Waterworld Aqua Park

Waterworld Aqua Park

Aquapark ponúka zábavu pre celú rodinu . Pýši sa mnohými bazénmi s obrovskými šmklakami, bezénmi s vlnobitím a umelou riekou.

Detský bazén je široký a melký, čo ho robí bezpečným pre všetky typy vekových kategórii.

Pre milovníkou vzrušenia doporučujeme navštívit bazén s 515 m plochou so šmýkalkami. Bazén má päť obrých šmýkaliek s prevyšením 18 m a množstvom kriviek s zatačiek a tobogány, ktoré vám zaručene zrýchlia srdečný tep!

Aquaparky
Banánový útes

Banánový útes

Tento útes je medzi milovníkmy potápania skutočný pojem pojmem, nachádza sa severne od ostrovou Malý Giftun a dostanete sa sem plavbou z neďalekej Hurghady. Svôj názov "banánový" dostal podľa svojho tvaru, narazíte tu tiež na obrovský výbežok, ktorý je pokrytý pestrofarebnými korálmy, z morských živočichov kde môžete vidieť rôzné druhy rýb, korytnačky alebo rajnoky.

Potápanie
Gotta Abu Ramada

Gotta Abu Ramada

Oválny útes, zvány taktiež ako Aquarium vďaka jeho bohatému morskému životu sa nachádza v Hurgade. Ide o veľmi obľúbené miesto potápačov, k pozretiu je množstvo korálov, korytnačiek a hejn rozličných rýb, ktoré plávu okolo nádherných pohorí korálových záhrad. Náročnosť potápania je jednoduchá s možnosťou potápať sa na západnej i východnej strane korálu.

Potápanie
Vrak El Mina

Vrak El Mina

Vrak egyptskej minolovky potopenej pravdepodobne zásahom Izraelského bojového letúna v roku 1967 neďaleko domovského prístavu v Hurgháde. O jej potopení však existuje niekoľko verzí. Loď dlhá 70 metrou leží v hĺbe približne 30 m prevrátená na bok, prednej časti trupu je roztrhaná explozíciou. Najvyššie položená čásť lode  je zhruba v  20 m. Jedná sa o vojenskú loď, ktorá je taktiež samozrejme vybavená zbraňamii – gulomentmy. Na lodi sa údajne nachádza „živá munícia“.

Potápanie

Hurghada - Najpredávanejšie hotely

Xanadu Makadi Bay -38%

Xanadu Makadi Bay

Hodnotenie: 5/5

Egypt, Hurghada, Makadi Bay

Hodnotenie 4,7 / 5

od 743 za os.

Desert Rose -21%

Desert Rose

Hodnotenie: 5/5

Egypt, Hurghada, Hurghada - juh

Hodnotenie 4,6 / 5

od 683 za os.

Hurghada – hotely s najlepšími recenziami

Jana N.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 1.6. - 8.6.2024 Hodnotené: Jún 2024

Xanadu Makadi Bay Hodnotenie: 5/5 Egypt, Hurghada

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Igor Z.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Dátum pobytu 26.5. - 2.6.2024 Hodnotené: Jún 2024

Xanadu Makadi Bay Hodnotenie: 5/5 Egypt, Hurghada

Skvelá dovolenka, predčila naše očakánia. Išli sme sem s manželkou osláviť 30-te výročie sobáša a neľutujeme výber tohto hotela. Naplno sme využili mnohé služby a možnosti hotela. Ako sme sa dozvedeli, majiteľom je turecká spoločnosť, ktorá do Egypta doniesla to najlepšie z tureckého ultra all inclusive, ako aj hlavný management a šéfkuchárov.

Skvelá dovolenka, predčila naše očakánia. Išli sme sem s manželkou osláviť 30-te výročie sobáša a neľutujeme výber tohto hotela. Naplno sme využili mnohé služby a možnosti hotela. Ako sme sa dozvedeli, majiteľom je turecká spoločnosť, ktorá do Egypta doniesla to najlepšie z tureckého ultra all inclusive, ako aj hlavný management a šéfkuchárov.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Ubytovaní sme boli na 1 poschodí v hlavnej časti s výhľadom na záhradu s bazénom, krásny vyhľad cez deň aj v noci. Terasa je priestranná s 2 stoličkami a stolíkom. Pod nami na prízemí boli izby s priamym vstupom do bazéna. Izba na egyptské pomery bola pomerne veľká s 2 samostatnými posteľami s vysokým madracom, na ktorom sa príjemne ležalo. Izba má aj primerane veľkú pohovku. V stene je zabudovaný veľký roldor s dostatočným úložným priestorom. Tu sa nachádza aj trezor. Pred posteľami pozdĺž steny je dlhá komoda s úložnými priestormi. Nad komodou je na stene LCD televízor. Programy pre našinca tam nie sú, tak sme si pre atmosféru púšťali arabské hudobné videoklipy. Izba má modernú digitálnu veľkú klimatizáciu, ktorá je dostatočne a rýchlo účinná. Na izbe je minibar, ktorý klient môže užívať bezplatne a každý deň je doplňovaný. Nad minibarom sa nachádza sada pohárov, rýchlovarná kanvica, zelené, čierne čaje, instantná ķáva, cukor biely, hnedý a diabetický. Zo vstupnej chodby sa vchádza do peknej priestrannej kúpeľne s veľkým zrkadlom a umývadlom. Je tu k dispozícii tuhé mydlo a v malých umelohmotnych fľaškách šampón, kondicionér a sprchový gél, ktoré sa každodenne dopĺňajú. Súčasťou kúpeľne je veľký presklenený sprchový kút. S vodou nebol problém, tlak bol stály, teplá voda tiekla bez problémov. WC splachovalo a odtekalo dobre. Kúpeľka bola nová, pekná. K dispozícii je klasický fén, ktorý je možné si preniesť z kúpeľky do obývačky,čiže nie je pevne zabudovaný v stene, ďalej 2 ks veľkych a malých uterakov a uterách na nohy, ktoré sa denno denne menia. Medzi posteľami je digitálny informačný ovládač pre upratovača, prepojený s displejom vonku pri dverách. My sme nechávali 1 $ pre upratovača, ktorý izbu vždy pekne upratal, všetko doplnil, spravil nám vžddy nejakú peknú kréáciu z uterákov. Ak sme niečoho potrebovali viacej doplniť, tak to nebol problém. Upratovač prvý krát keď nás videl odchádzať, tak sa prišiel predstaviť, všetko s úsmevom a nevtieravo.

Strava
Stravy nebolo prehnane veľa, ako v niektorých hoteloch sme zažili, ale zato sa dbá na kvalitu. Jedáleň je dostatočne kapacitne veľká s rôznou variabilitou na sedenie aj stoličky pre malé detičky. Je tu oddelenie jedla pre deti. Stále sa tu robí niekoľko druhov pizze, vaflí, doliek, kebabov, praženica, omelety podľa vlastného želania, 2 druhy polievok, rôzne pečivá, chlebiky, k dispozícii je hriankovač.Je tu veľa zeleniny, ako aj rôzne mixy, šalátov, petržlenovej a kôprovej vňate, olivy celé, nakrájané, dresingov, jogurtov v miskách ako aj téglikoch, hlavne Danone, rôzne cerálie, lekvárov, džemov, tekutá čokoláda, med s včelím plástom, a kompóty. Stále su tu nejaké ryby, či pečené, grilované alebo vyprážané, kreverty, sépie, chobotnice, mušle v omáčke, vyprážané alebo súčasť rizota, kuracie, baranie, kozie a hovädzie mäso, nie bravčové. Rôzne zostavy ryže, klasické varené zemiaky som nevidel, len varené bataty v podobe valčekov, ktoré boli OK a samozrejme hranolky Je tu stále veľa rôznych pudingov, zákuskov, ako aj čerstvého ovocia a to datlí, červený, žltý melón, banány, jablká, červené hrozno, broskyne, marhule, hrušky, pomaranče, grefrujty. K dispozícii je stále krabicová 100% šťava mango, pomaranč, jablko, ananás. V krčahoch je chladená čerstvá šťava jahodová a mangová. Sú tu automaty na rôzne druhy káv s teplým aj studeným mliekom, horúca voda na rôzne čaje. Je tu zmrzlinový nox asi s 5 až 8 druhmi zmrzlín, zmrzlinou vás obslúži milý pán zmrzlinár. Keď sa usadíte v jedálni, čochvíľa príde čašník, ktorý vám donesie rôzne nápoje podľa objednávky. Taniere po dojedení sú priebežne odnášané, takže sa vám nekopia počas jedenia. Po odchode od stola je stôl čochvíľa uprataný, vyčistený a znova prestretý pre nových stolovníkov. Stále chodia po jedálni nenápadní upratovači a udržujú príjemný poriadok. Čašníci sú časo usmievaví, komunikatívny, hovoria po anglicky, nemecky, rusky,francúzsky a čiastočne česky.

Služby hotela
Po príchode autobsu do hotela vám zamestnanci zoberú kufre do hotela a hneď sa cás ujme recepčný, ktorý vás usadí vo vestibule a hneď príde čašníčka s nápojmi. Vo vestibule máte k dispožícii naliať si ďaľšie nápoje vrátane ibištekového čaja. Recepčný si od vás vypýta pasy a voucher. Ďaľší zanestnanec vám dá hotelové náramky, aby ste si hneď mohli čerpať hotelové služby. Veďlá vestibulu sa bachádzaju 2 lobby bary, kde nas poslali sa najesť, kde sú rôzne sendviče, super zákusky a kávička. Asi do 15 min prišiel recepčný s pasmi a kartami k izbe. Ukázali sme kufre zanestbancovi hoteka, ktorého nám pridelil receočný, na nálepku bapísal číslo izby, kufrw sme bachali na mieste a zamestnanec nás doviezol k izbe, vysvetlil použivanie prístrojov a poukazoval celú izbu a opýtal sa, či nám táto izba vyhovuje alebo chcene výmenu. Do minúty potom prišiel druhý zamestnanc aj s kuframi. V hlavnej budove neďaleko od recepcii sa nachádza obchodná pasáž aj spa centrum. Hotel obsahuje 5 ala card reštaurácií, indickú, taliansku, francúzsku, rybaciu a tureckú. Na 2 poschodí nad recepciou sa nachádza non stop bar s krásnym výhľadom na bazény a more. Na pláž prejdete asi za 12 až 15 min, čo v horúčave 37 až 40C je nepríjemné. Preto sme využívali minibus z recepcie na pláž, čo trvá cca 2,5 minúty, prípadne max 5 min, pokiaľ niekto išiel do akvaparku. Hotel má pre malé deti aj šmolkovskú dedinu, kde rodičia môžu odložiť malé a stredné deti, kde sa o ne postará personál. Pri pláži je rybia reštaurácia Ariel, vedľa ktorej je plážová reštaurácia, kde sa dá chutne, pohodlne a príjemne najesť. Oproti nej je moderná fitnes telocvičňa, kde sú organizované rôrne iné cvičenia. Sú tu aj turnaje v hode šipkami, streľba zo vzduchovky, biliardový stôl a pod. Pri pláži sa nachádza plážový bar a za ním je amfiteáter pre večerné vystúpenia.

Pláž
Pláž je krásna, ????široká aj dlhá, je piesková s pozvoľným vstupom a miernym ďaľšim klesaním. Voda je dosť slaná???? čistá, stále vidíte na dno, bez trávy a chalúh na brehu. Pláž je ohraničená dvomi mólami, kde kotvia lode poskutujúce služby pre potápačov a iné vodné športy. Ale hladina je čistá, bez olejových škvŕn. Ďalej od brehu sa nachádzajú morské lúky, kde občas možno zazrieť sa pásť korytnačku. Na pravej strane pláže začína koralový pás, kde máte asi po pás vodu a okolo vás sa zhlukne plno rôznych rýb. Koraly končia šikmo k mólu. Ale koralové útesy, kde sa oplatí šnorchlovať sú hneď za mólom, kde uvidíte krásne koraly a rôzne korálové rybky a iné živočíchy????????????????????????????????????????. Na pláži je dostatok miesta , nemáte pocit stiesnenosti, miesto sme si našli ráno, na obed i poobede. Nachádza sa tu aj stánok s plážovými uterákmi, pričom zamestnanec nám pripravil lehátka s uterákmi na mieste, ktoré sme si vybrali. Po pravej strane je relax zóna, ktorá je oddelená zeleným plotom a sem majú prístup len osoby nad 18 rokov. Pri pláži sa nachádza bar, ktorý vás určite nesklame svojimi početnými alko a nealko nápojmi. Je tu aj zmrzlinový stroj na točenú zmrzlinu. Čašníci chodia nedzi slnečníkmi a nosia nápoje a príjmajú objednávky, takže riadny rekax. Všade sú hlinené nádoby, čiastočne zakopané v piesku na odpad, ktoré sa pravidelne čistia.

Bola táto recenzia užitočná? (3) (0)

Hurghada – Viac recenzií ubytovania

Hurghada - Posledné predané hotely

Arabella Azur Resort

Arabella Azur Resort

Hodnotenie: 4/5

Egypt, Hurghada, Hurghada - Sakkala

Hodnotenie 4,6 / 5

od 356 za os.

Marriott Beach Resort

Marriott Beach Resort

Hodnotenie: 5/5

Egypt, Hurghada, Hurghada - Sakkala

Hodnotenie 4,6 / 5

od 356 za os.

Desert Rose

Desert Rose

Hodnotenie: 5/5

Egypt, Hurghada, Hurghada - juh

Hodnotenie 4,6 / 5

od 375 za os.

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Teplota teraz

 • Teplota 34 °C v noci 28 °C

 • Teplota vody 27 °C

Predpoveď na pár dní

 • Štvrtok 35 °C v noci 28 °C

 • Piatok 36 °C v noci 30 °C

 • Sobota 38 °C v noci 30 °C

 • Nedeľa 36 °C v noci 31 °C

Počasie

 • Január Jan 22 °C voda 23 °C

 • Február Feb 23 °C voda 23 °C

 • Marec Mar 25 °C voda 23 °C

 • Apríl Apr 29 °C voda 24 °C

 • Máj Máj 33 °C voda 25 °C

 • Jún Jún 35 °C voda 27 °C

 • Júl Júl 37 °C voda 29 °C

 • August Aug 37 °C voda 29 °C

 • September Sep 35 °C voda 29 °C

 • Október Okt 32 °C voda 28 °C

 • November Nov 27 °C voda 26 °C

 • December Dec 23 °C voda 25 °C

Cestovateľský magazín