Zájazd do

Monclassico

Hodnotenie: 3/5

Taliansko, Marilleva/Folgarida, Monclassico

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Hotel Monclassico

Poloha

Hotel je cca.500 m od centra Monclassico.Caroselloski z Marilleva-Folgarida je ca.2,5 km.

Parkování

Parkovací místo dle dostupnosti v ceně - Úschovna zavazadel (pouze pro „Zima 2023/2024 last minute Polopenze“)

Stravování

Snídaně: Obohacený bufet - Večeře: 3 kurzy s možností výběru - Salátový bufet: na večeři - Novoroční večeře:zahrnuta, (pouze pro „Zima 2023/2024 last minute Polopenze“) - Poloviční srpnová večeře:zahrnuta,(pouze pro „Polopenzi na léto 2024“) - štědrovečerní večeře:zahrnuta, Vánoční večeře 24/12 (pouze pro „Zima 2023/2024 last minute Polopenze“) - Pobyt začíná s: večeře a končí snídaní - Info: Večer 14. srpna nebude večeře,ale budou se podávat další speciální kurzy.(pouze pro „Polopenzi na léto 2024“) - Info: Silvestrovská večeře se skládá ze speciálních chodů. (pouze pro „Zima 2023/2024 last minute Polopenze“)

Zvířata

Domácí zvířata povolena na vyžádání, psi 50 € za pobyt,k zaplacení na místě -

Charakteristika

Hotel nabízí:recepce,výtah,bar,restaurace,televizní místnost,úschovna kol,internetový bod,zahrada a parkovací místo.Pokoje (cca.20 m2) mají sprchu/WC,fén,balkón,topení,bezpečný,telefon a SAT TV.

Pobytová taxa

Městská daň cca.2 € na osobu a noc,od 14 let,k zaplacení na místě - Informace Kyvadlová doprava do lyžařských středisek je organizována místní turistickou kanceláří (pouze pro „Zima 2023/2024 last minute Polopenze“)


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od zjazdovky Zjazdovka 5 km
 • TV TV áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Z chaty rovno na svah

Dve nedávno vybudované turistické strediská Marilleva a Folgarida zdieľajú lyžiarsky areál s 50 kilometrovými zjazdovkami. Ubytovanie na okraji lesa priamo na zjazdovke si obľúbilo mnoho slovenských lyžiarov, ktorých z roka na rok pribúda. Priamo od chaty sa vďaka dômyselnej sieti lanoviek dostanete aj do susedných areálov Madonna di Campiglio a Pinzolo a repertoár tratí sa razom vyšplhá na 150 kilometrov. Zjazdovky siahajú až do nadmorských výšok 1300 až 2180 metrov. Jednoznačne prevládajú menej náročné a lesom chránené svahy a cvičné lúčky, kam sa sťahuje väčšina lyžiarov. Pokojnejšia atmosféra panuje na stŕmych padákoch z vŕšku Orti nad Marilleva, na čiernej Little Grizzly z vrcholu Monte Vigo a na slalomovom svahu nad Folgarida. Areál obsluhujú moderné a rýchle sedačkové lanovky s perfektným výhľadom na panorámu Brentských Dolomitov. Špičkový snowpark v Marilleva na Malga Panciana hostil Majstrovstvá sveta v snowboardingu a na jeho úctyhodným 14 000 m2 dominuje 250 metrov dlhá U-rampa. Deti nadchne lyžiarsky Family Park vo Folgarida s množstvom hravých prekážok. Bežkárom sa ponúkajú desiatky kilometrov upravovaných stôp vo Val di Sole vhodných na celodenný výlet. Pri spiatočnej ceste využite bezplatnú vlakovú dopravu Dolomiti Express.

Après-ski

Vznik Marillevy a Folgaridy vyprovokovala neviditeľná ruka turistického ruchu. S desiatkami umelo vybudovaných ubytovacích zariadení sa rozvíjala aj ponuka après-ski aktivít. V hoteloch sú k dispozícii vyhrievané bazény, sauny alebo masáže pod holým nebom, detské ihriská a tandemový paragliding. Dlhé zimné večery si skrátite pri tenise, bowlingu alebo na lezeckej stene. Romantickú atmosféru navodí prechádzka v saniach ťahaných konským záprahom. Párty sa každý večer rozbieha v baroch a na diskotékach. Nelyžiari objavujú krajinu po svojich alebo na snežniciach a k ľahkej orientácii im slúžia značené chodníky a prehľadné mapy.

Doprava

Marilleva a Folgarida leží v severnej časti Talianska v blízkosti švajčiarskych a rakúskych hraníc. Cesta zo Slovenskej republiky vedie prevažne po diaľnici. Iba posledných 50 kilometrov pôjdete po kvalitnej horskej ceste. Vzdialenosť z Košíc cez Budapešť, Ljubljanu a Veneziu je dlhá približne 1144 kilometrov a z Bratislavy cez Salzburg, Innsbruck a Brenner 775 kilometrov. Do cieľa dorazíte za necelých 8 hodín. Parkovisko pri nástupnej stanice Malga Copa v Marilleva je zdarma. Na ostatných vonkajších aj krytých plochách sa vyberá poplatok okolo 3 € na deň. Služby miestneho ski busu aj liniek z priľahlých stredísk Malé, Tonale a Pejo k dolným staniciam lanovky v Marrileve a Folgarida sú zahrnuté v cene ski pasu.

Koľko to stojí?

Ski pas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta zahŕňa lyžiarske areály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva a Pejo Funivie tvoriace jedinečné safari so 150 kilometrami zjazdoviek. Šesťdňová permanentka v hlavnej sezóne stojí 271 € pre dospelého, 190 € pre juniorov do 16 rokov a seniorov nad 65 rokov a 136 € pre deti nad 8 rokov. Mladší lyžiari jazdia v sprievode rodičov zdarma. Skupiny nad 20 osôb dostanú jeden ski pas bezplatne. K dispozícii je aj rozšírený ski pas Superskirama alebo permanentky platné iba Marilleva a Folgarida, ktoré vychádzajú o 50 € lacnejšie.

Leto v krajine Val di Sole

Údolie Val di Sole sa zelená medzi skalnatými vrcholmi pohoria Adamello, Brenta, Presanella a Ortles. Tvoría ho národné parky Stelvio a AdamelloBrenta a viac ako 100 horských jazier. Dominantné dvojtisícovky dokážu skrotiť ozajstní horolezeckí dobrodruhovia, či už so sprievodcom alebo bez. Ostatní turisti si môžu uľahčiť cestu s využitím lanovky s letnou prevádzkou. Do hĺbky zelených lesov sa vydajte pešo, na bicykli, na koni a sem tam aj na motorke či štvorkolke. Tematické okruhy sú dobre značené a zo širokej škály obtiažnosti si vyberie každý návštevník. Ponuka adrenalínových aktivít sa v posledných rokoch rozrástla o hydrospeed, tarzaning, rafting a paragliding. Marilleva/Folgarida láka tiež na letnú bobovú dráhu, detské ihriská, krytý bazén s wellness centrom a saunu. Val di Sole v histórii obývalo niekoľko národov vrátane Keltov a Frankov a šľachtického rodu Habsburgovcov. Spomienky na jednotlivé obdobia sa odrážajú v zachovalých pevnostiach, hradoch, vidieckych sídlach, palácoch a kostoloch s ozajstnými poklady.

 • Vzdialenosť od zjazdovky Zjazdovka 5 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 17 °C v noci 3 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 9 °C v noci 7 °C

 • Piatok 6 °C v noci 2 °C

 • Sobota 12 °C v noci 0 °C

 • Nedeľa 13 °C v noci 2 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať