Zájazd do

Rezidence Baita Antlia

Hodnotenie: 3/5

Taliansko, Arabba/Marmolada, Arabba

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Rezidence Baita Antlia - Arabba

Popis

Rezidence je umístěná naproti lanovce Porta Vescovo, ideální místo pro start na okruh Sellaronda.
Vybavení a služby:
recepce, bar, * menší bazén, sauna, turecká lázeň, finská sauna, solárium, fitness centrum, hydromasáže, garáž, lyžárna
* Provoz bazénu, wellness centra, posilovny a jiných služeb tohoto druhu závisí na aktuální vládní či zdravotnické vyhlášce, CK nenese odpovědnost za jejich provoz v době pobytu.
Ubytování:
komfortně vybavené apartmány, kuchyňský kout, myčka a mikrovlnná trouba, TV, wi-fi, balkon, sejf
MONO 2 - obývací pokoj se 2 lůžky nebo rozkládacím gaučem pro 2 osoby
BILO 4 - obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 2 os., ložnice se 2 lůžky
BILO 5 - obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 2os. a 1 lůžkem, ložnice se 2 lůžky
TRILO 6/7 - obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 1-2 osoby, ložnice se 2 lůžky, v patře pokoj se 3 lůžky
Vzdálenosti:
250 m od centra, 100 m od skiareálu Arabba/Marmolada

Cena zahrnuje:

pronájem apartmánu, spotřeby vody, elektřiny a plynu, povlečení a ručníky, parkovací místo v garáži, vstup do sauny, vířivky a tureckých lázní, wi-fi

Cena nezahrnuje:

závěrečný úklid – nutné hradit na místě: 50€/apartmán (úklid kuchyňského koutu a vynesení odpadků je povinností klienta), pobytová taxa 2€/os./noc (povinná platba od 12 let), snídaně 12 €/os./den, 70 €/os./týden (děti do 12 let – 10 €/den, 50 €/týden), skipas, doprava, zvířata nejsou povolena, solárium na obličej 9 €/10 min.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od letiska Letisko 300 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky Zjazdovka 150 m
 • Vnútorný bazén Vnútorný bazén áno
 • TV TV áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Kľudná lokalita Kľudná lokalita áno
 • Fitness Fitness áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Kráľovná Dolomitov

Romantické mestečko Arabba je vklinené medzi zasnežené velikány Dolomitov, ktorým kraľuje ľadovec Marmolada s nadmorskou výškou 3342 metrov. Na svahoch nad Arabbou sa rozkladajú lyžiarske areály Marmolada, Tre Valli Falcade a SkiCivetta. 65 kilometrov zjazdoviek zameraných na športových lyžiarov steká z ľadovej Marmolady až do miest v údolí. Väčšina z nich začína úzkym sedlom a rozširuje sa do červeného alebo čierneho padáka. Úžasne dlhá červená zjazdovka Pista Bellunese končí v meste Malga Ciapela, meria 12 kilometrov a prekonáva 2124 výškových metrov. Na najťažšiu trať Pista Fodoma v dĺžke 2,8 kilometrov a s prevýšením 804 metrov si trúfnu iba skutoční dobrodruhovia. Malé percento príjemných modrých trás znevýhodňuje rodiny s deťmi, ktoré by za svojou vysnívanou dovolenkou mali ísť o pár zatáčok ďalej k priesmyku Campolongo. Naopak veľký výber free ride terénov v hlbokom snehu od jednoduchších až po extrémne označené trasy vykúzli úsmev na tvári aj tým najnáročnejším lyžiarom. Iba jeden priemerný snow park rozhodne neuspokojí klientelu na doskách. Vyznávači bielej stopy oprášia svoje bežkárske skúsenosti na 15 kilometrovom okruhu v Malga Ciapela. Arabba je súčasťou lyžiarskeho okruhu Sella Ronda, cez ktorý naväzuje na susedné strediská Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia.

Après-ski

Mesto Arabba si aj cez nátlak cestovného ruchu zachovalo typickú horskú atmosféru a odolala výstavbe masívnych turistických komplexov. Výber aktivít mimo zjazdovky preto nie je tak rozsiahly, zato sa zameriava na regionálnu kultúru a ctí miestne tradície. Navštívte malé vojnové múzeum v poslednej medzistanici Serauta na Marmolade pripomínajúce udalosti z 2. svetovej vojny, kedy boli Dolomity neustále obsadené vojakmi a ľadovec ukrýval ich bojovú techniku. Dobré jedlo a pitie ochutnajte v samoobslužnej reštaurácii Luigi Gorza na vrchole Porta Vescovo alebo v panoramatickom lounge bare Cesa da Fuoch. Väčšina hotelov a apartmánov leží priamo pri zjazdovke a za nočnou zábavou sa musíte vydať po svojich do centra mesta, kde si môžete zakorčuľovať, posedieť pri výbornej talianskej kuchyni alebo vypočuť občasné živé koncerty. Milovníci adrenalínu môžu vyletieť helikoptérou na horu Marmolada a následne ju zísť na lyžiach alebo na snowboarde.

Doprava

Poloha Arabby v centrálnej časti Dolomitov a nevyhnutný prístup cez okolité horské priesmyky predlžuje cestu o desiatky minút. Najbližší diaľničný zjazd je vzdialený 65 kilometrov. Odmenou za náročný príjazd do mesta je prívetivá horská atmosféra a malý turistický ruch. Trasa z Bratislavy meria 586 kilometrov a za volantom strávite 7 a pol hodiny. Z Košíc prejdete 1051 kilometrov za 11 hodín. Na záchytných parkoviskách pri nástupných staniciach lanoviek sa nevyberá žiadne parkovné. Bezplatnú dopravu ski busom môžu využiť všetci držitelia viacdenných ski pasov. Ski busové linky spájajú areály Marmolada – Alleghe a Civetta s mestami Arabba a Malga Ciapela.

Koľko to stojí?

Arabba si udržala európsku prestíž jedného z najlepších lyžiarskych stredísk. Dopyt po voľných ubytovacích kapacitách zďaleka prevyšuje ponuku a vytvorila sa aj stála sezónna klientela. Pri pobyte v Arabbe preto siahnete hlbšie do peňaženky a za kvalitné služby si priplatíte. Šesťdenný ski pas Arabba / Marmolada stojí 250 EUR pre dospelého, 175 EUR pre násťročných a 225 EUR pre seniorov. Deti do 8 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Arabba spadá aj do rozšíreného ski pasu Dolomiti Superski platiaceho v 12 okolitých areáloch.

Leto s ľadovou královnou

Ľadovec Marmolada pred niekoľkými rokmi ukončil letnú sezónu, napriek tomu oblasť poskytuje široké športové aj relaxačné vyžitie pre letných návštevníkov. Marmolada, lokalita s povestnou prírodnou krásou, starovekými tradíciami a prívetivými obyvateľmi, je ako stvorená pre turistiku. Niekoľko označených trás s prevýšením 1000 metrov prechádza okolo pozostatkov udalostí zo svetových vojen. Hrebeň Punta Serauta hral dôležitú rolu talianskeho strategického bodu, preto je pod ním zriadené Múzeum vojny. Na jednotlivých vrcholoch čakajú panoramatické vyhliadky aj informačné cedule o okolitej prírode. Úpätie hrebeňov aj ich svahy sú pretkané cyklotrasami pre horské aj cestné bicykle. Perličkou na torte sú voľné zjazdy po trávnatých zjazdovkách a cyklokrosové trasy. Horolezci a vysokohorskí turisti si môžu vybrať z desiatok vrcholov Dolomitov a vystúpiť na ich skalnatú hlavu, či už so sprievodcom alebo len s mapou v ruke. Do údolia sa znášajú paraglajdisti, pri jazerách relaxujú rybári a po hladine uháňajú plachetnice ako o preteky. Osviežiť sa môžete v prírodných jazerách alebo v bazénoch krytého aj vonkajšieho kúpaliska.

 • Vzdialenosť od letiska Letisko 300 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky Zjazdovka 150 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 16 °C v noci 1 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 9 °C v noci 3 °C

 • Streda 11 °C v noci 6 °C

 • Štvrtok 13 °C v noci 1 °C

 • Piatok 13 °C v noci 1 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať