Zájazd do

Riu Dubai

Hodnotenie: 4/5

Spojené arabské emiráty, Dubaj, Deira

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Riu Dubai

miesto:
Hotel Riu Dubai sa nachádza na krásnej piesočnatej pláži. Staré mesto Dubaja je vzdialené asi 4 km (centrum Dubaja asi 16 km). Supermarket a ďalšie obchody sú vzdialené približne 6 km. Najbližšie bary a reštaurácie sú vzdialené približne 4 km. Letisko (DXB) je vzdialené asi 9 km. Ďalšie letisko (SHJ) je vzdialené približne 27 km.

Zariadenie:
10-poschodový plážový hotel má 787 izieb. Svojim hosťom ponúka recepciu (check-in od 16:00 hod., check-out do 11:00 hod.), lobby s barom, celkom 6 výťahov, klimatizáciu, trezor (zdarma), kiosk, divadlo a parkovisko (zadarmo), ako aj zmenáreň. O vašu fyzickú pohodu sa starajú 4 reštaurácie (klimatizované) a snack bar. Na vašu návštevu sa teší 6 hotelových barov. Hotelovým hosťom je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Ďalej hotel ponúka konferenčný priestor s celkovou kapacitou 200 miest a prístup na internet. Služba práčovne je za poplatok. Ležadlá a slnečníky sú na pláži k dispozícii zdarma. Vonkajší areál hotela s aquaparkom a tobogánom zahŕňa 3 sladkovodné bazény so samostatným detským bazénom (otvorený od januára do decembra). Ležadlá a slnečníky sú tu k dispozícii zdarma.

Ubytovanie:
Izby majú vaňu alebo sprchu/WC, fén, kúrenie (individuálne nastaviteľné), rýchlovarnú kanvicu (zdarma), minibar (zdarma), internet
(zdarma), trezor (zdarma) a káblovú TV ako aj individuálne nastaviteľnú klimatizáciu (od januára do decembra). Uteráky sa menia denne.

Jedlá:
All Inclusive: raňajky, obedy a večere (iba vo vybraných reštauráciách), koktaily v určitých časoch. Nealkoholické nápoje, pivo, víno, káva a čaj, národné alkoholické nápoje, vybrané dovážané liehoviny (v špeciálnych baroch a reštauráciách), malé občerstvenie, polnočné občerstvenie, 1 jedlo v a la carte reštaurácii, internet zadarmo, 24-hodinová služba a bezplatné použitie trezoru (za zálohu).

Šport/zábava:
Zadarmo: Pilates, joga, aerobik, fitness, plážový volejbal, volejbal, biliard, sauna a vírivka. Za poplatok: golf (10 km od hotela), wellness ponuky (spa a masáže), zábava pre dospelých: animačný program s večernými show a živou hudbou.

deti:
Detské ihrisko, starostlivosť o deti: animačný program pre deti (od 2 - 12 rokov), miniklub pre deti (od 4 - 12 rokov), škôlka a stráženie detí (za poplatok), detská postieľka (zdarma)

Všeobecné informácie:
Upozorňujeme, že v SAE sa na rezervácie s cestujúcimi mladšími ako 21 rokov vzťahuje osobitný zákon. Lt. Zo zákona teda musí byť minimálny vek aspoň jedného účastníka zájazdu 21 rokov. Ak to nebude zohľadnené, hotel môže odmietnuť rezerváciu alebo registráciu v deň príchodu.

Upozorňujeme, že pri registrácii je potrebné zaplatiť bezpečnostnú zálohu. Výška zálohy sa môže líšiť v závislosti od hotela a je zvyčajne rezervovaná na vašej kreditnej karte alebo musí byť zaplatená v hotovosti.
Táto záloha slúži ako záruka za akékoľvek dodatočné náklady, ako je používanie minibaru alebo a la carte reštaurácií atď. Záloha vám bude vrátená pri odchode, ak nevzniknú žiadne ďalšie náklady. Upozorňujeme, že v závislosti od spoločnosti, ktorá vydala kreditnú kartu, môže trvať až 14 dní, kým sa záloha pripíše späť na váš účet.
Chceli by sme vás požiadať, aby ste mali pri registrácii pripravenú platnú kreditnú kartu alebo dostatočnú hotovosť na zálohu.

Upozorňujeme, že hotely v Spojených arabských emirátoch vo všeobecnosti neposkytujú oddelené postele pre deti. Deti do 12 rokov bývajú v posteli s rodičmi. Ak chcete pre dieťa samostatné lôžko, kontaktujte naše servisné stredisko.

Upozorňujeme, že v Spojených arabských emirátoch sa vyberá turistická daň (Tourism Dirham). Daň nie je zahrnutá v cene zájazdu a musí byť uhradená zákazníkom priamo v hoteli.

Výška dane závisí od kategórie hviezdičky/kľúča (kategória krajiny) v hoteli a počíta sa na osobu a deň.
Suma za izbu a noc:

1* motely/hotely/apartmány/letoviská = 7 AED
2*/3* hotely/apartmány/letoviská = 10 AED
4* hotely/apartmány/letoviská = 15 AED
5* hotely/apartmány/letoviská = 20 AED

(AED=dirham/vyhradená zmena)

Všimnite si ramadán

Upozorňujeme, že počas pôstneho mesiaca ramadán môžu platiť obmedzenia
(napr. podávanie alkoholu, jedlá len v uzavretých priestoroch, zábavný program).

Dôležitá informácia:
Upozorňujeme, že nie je možné kedykoľvek vylúčiť vplyv na hotelové zariadenia, vonkajšie zariadenia, stravovacie služby a aktivity, napríklad v prípade pandémie, ale ani obmedzenia vstupu/výstupu a všeobecné dodržiavanie miestnych predpisov.

Poznámka k obsadenosti izby:
Upozorňujeme, že ak obsadíte dvojlôžkovú izbu s viacerými prístelkami, využiteľná plocha izby sa zníži. Odporúčame preto, aby ste si, ak je to možné, rezervovali rodinnú izbu priamo pozostávajúcu z jednej izby alebo viacerých izieb v závislosti od dostupnosti a ponuky príslušného hotela. Okrem toho veľkosť poskytovaných postelí závisí od regionálnych charakteristík hotelového nábytku.

 

Poznámka pre zájazdy (let + hotel):
Upozorňujeme, že naše informácie o pravidlách pre batožinu a palubnom stravovaní vašej rezervovanej leteckej spoločnosti, ako aj pravidlá vstupu, destinácie a špeciálne informácie sú súčasťou vašej cestovnej zmluvy. Tieto informácie môžete nájsť na internete na adrese: Informácie o letoch a destináciách LMX (http://www.lmx.info).

Informácie - Poplatky za registráciu

Upozorňujeme, že online registrácia musí byť vykonaná pre nasledujúce letecké spoločnosti, v opačnom prípade vám za odbavenie na letisku budú účtované dodatočné poplatky. Online check-in časy a poplatky na letisku na osobu/dieťa sú nasledovné: Sun Express online check-in najskôr 36 hodín a najneskôr 3,5 hodiny pred odletom, inak 5,00 €; Online check-in Eurowings najskôr 72 hodín a najneskôr 3 hodiny pred odletom, inak 15 €; Online check-in TuiFly najskôr 48 hodín a najneskôr 5 hodín pred odletom, inak 25 €; Online check-in Ryanair plus v prípade potreby predchádzajúce overenienajskôr 24 hodín a najneskôr 2 hodiny pred odletom, inak 55 €.

upozornenie:
Obmedzená pohyblivosť

Upozorňujeme, že naše dovolenkové balíky vo všeobecnosti nie sú vhodné pre osoby so zníženou pohyblivosťou, pokiaľ nie je v popise produktu uvedené inak, na požiadanie vám však radi poskytneme podrobnejšie informácie o takejto vhodnosti s prihliadnutím na vaše potreby.
Lage:
Das Hotel Riu Dubai befindet sich an einem schönen Sandstrand. Die Stadt Dubai Old Town ist ca. 4 km entfernt (Dubai Downtown ca. 16 km). Ein Supermarkt sowie weitere Einkaufsmöglichkeiten sind nach ca. 6 km zu erreichen. Die nächstgelegenen Bars und Restaurants erreichen Sie nach rund 4 km. Der Flughafen (DXB) ist ca. 9 km entfernt. Ein weiterer Flughafen (SHJ) liegt in etwa 27 km Entfernung.

Ausstattung:
Das 10-stöckige Strandhotel verfügt über 787 Zimmer. Es bietet seinen Gästen eine Rezeption (Check In ab 16:00 Uhr, Check out bis 11:00 Uhr), eine Lobby mit Bar, insgesamt 6 Lifte, eine Klimaanlage, einen Safe (kostenlos), einen Kiosk, ein Theater, einen Parkplatz (kostenlos) sowie eine Geldwechsel-Möglichkeit. Für das leibliche Wohl sorgen 4 Restaurants (klimatisiert) und eine Snackbar. In den insgesamt 6 Bars des Hotels freut man sich über Ihren Besuch. WLAN steht den Hotelgästen kostenlos zur Verfügung. Weiterhin bietet das Hotel einen Konferenzbereich mit insgesamt 200 Sitzplätzen und Internetzugang. Wäsche-Service ist gegen Gebühr. Am Strand sind Sonnenliegen und Sonnenschirme kostenlos verfügbar. Zum Außenbereich des Hotels mit Wasserpark und Wasserrutsche gehören 3 Frischwasser-Pools mit einem separaten Kinderbecken (geöffnet von Januar bis Dezember). Hier stehen Sonnenliegen und Sonnenschirme kostenlos zur Verfügung.

Unterbringung:
Die Zimmer sind mit Badewanne oder Dusche/WC, Föhn, Heizung (individuell regulierbar), Wasserkocher (kostenlos), Minibar (kostenlos), Internet
(kostenlos), Safe (kostenlos) und Kabel-TV sowie individuell regulierbarer Klimaanlage (von Januar bis Dezember) ausgestattet. Handtücher werden täglich gewechselt.

Verpflegung:
All Inclusive: Frühstück, Mittag- und Abendessen (nur in ausgewählten Restaurants), Cocktails zu bestimmten Service-Zeiten. Softdrinks, Bier, Wein, Kaffee und Tee, nationale alkoholische Getränke, ausgewählte importierte Spirituosen (in speziellen Bars und Restaurants), kleine Snacks, Mitternachtssnacks, 1 Mahlzeit im à-la-carte-Restaurant, kostenloses Internet, 24 h-Service und kostenlose Nutzung des Safes (geg. Kaution).

Sport/Unterhaltung:
Ohne Gebühr: Pilates, Yoga, Aerobic, Fitness, Beachvolleyball, Volleyball, Billard, Sauna und Whirlpool. Gegen Gebühr: Golf (10 km vom Hotel entfernt), Wellnessangebote (Spa-Bereich und Massagen), Unterhaltung für Erwachsene: Animationsprogramm mit Abendshows und Live-Musik.

Kinder:
Spielplatz, Kinderbetreuung: Animationsprogramm für Kinder (von 2 - 12 Jahren), Mini-Club für Kinder (von 4 - 12 Jahren), Kindergarten und Babysitting (gegen Gebühr), Babybett (kostenlos)

Allgemeine Information:
Bitte beachten Sie, dass in den VAE ein gesondertes Recht für Buchungen mit Reiseteilnehmern unter 21 Jahren gilt. Lt. Gesetz muss das Mindestalter von mindestens einem Reiseteilnehmer daher 21 Jahre betragen. Sollte dies nicht berücksichtigt werden, kann das Hotel die Buchung beziehungsweise den Check In am Ankunftstag verweigern.

Bitte beachten Sie, dass beim Check In eine Kaution erforderlich ist. Die Höhe der Kaution kann je nach Hotel unterschiedlich sein und wird normalerweise auf Ihrer Kreditkarte reserviert oder muss Bar hinterlegt werden.
Diese Kaution dient als Sicherheit für eventuelle zusätzliche Kosten, wie zum Beispiel Minibar-Nutzung oder a la carte Restaurants usw. Die Kaution wird bei Abreise zurückerstattet, sofern keine zusätzlichen Kosten angefallen sind. Bitte beachten Sie, dass es je nach Kreditkarteninstitut bis zu 14 Tage dauern kann, bis die Kaution wieder auf Ihrem Konto gutgeschrieben wird.
Wir möchten Sie darum bitten, bei Check In eine gültige Kreditkarte oder ausreichend Bargeld für die Kaution bereitzuhalten.

Bitte beachten Sie, dass die Hotels in den Vereinigten Arabischen Emiraten generell für die Kinder kein separates Bett zur Verfügung stellen. Kinder bis 12 Jahre übernachten im Bett der Eltern. Sollten Sie ein separates Bett für das Kind wünschen, setzen Sie sich bitte mit unserem Service Center in Verbindung.

Bitte beachten Sie, dass in den Vereinigten Arabischen Emiraten eine Touristensteuer (Tourism Dirham) erhoben wird. Die Steuer ist nicht im Reisepreis enthalten und ist vom Kunden direkt vor Ort im Hotel zu entrichten.

Die Höhe der Steuer ist von der Sterne/Schlüssel-Kategorie (Landeskategorie) im Hotel abhängig und wird pro Person und Tag berechnet.
Betrag pro Zimmer und Nacht:

1* Motels/Hotels/Appartements/Resorts = 7 AED 
2*/3*  Hotels/Appartements/Resorts = 10 AED
4*  Hotels/Appartements/Resorts = 15 AED
5* Hotels/Appartements/Resorts = 20 AED

(AED=Dirham/Änderungen vorbehalten)

Hinweis Ramadan

Bitte beachten Sie, dass es während des Fastenmonats Ramadan zu Einschränkungen kommen kann
(z.B. Alkoholausschank, Mahlzeiten nur in geschlossenen Räumen, Unterhaltungsprogramm).

Wichtige Informationen:
Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass Auswirkungen auf Hoteleinrichtungen, Außenanlagen, Verpflegungsleistungen und Aktivitäten bspw. im Pandemiefall, aber auch Einschränkungen bei der Einreise/Ausreise sowie allgemeine Einhaltungen von  Bestimmungen vor Ort zu keiner Zeit ausgeschlossen sind.

Hinweis zu Zimmerbelegungen:
Bitte beachten Sie, dass sich bei einer Belegung im Doppelzimmer mit mehreren Zustellbetten die Nutzfläche der Räumlichkeiten verkleinert. Wir empfehlen Ihnen daher, sofern verfügbar, direkt ein Familienzimmer bestehend aus einem Raum oder aus mehreren Räumen, je nach Verfügbarkeit und Angebot des jeweiligen Hotels, zu buchen. Weiterhin ist die Größe der zur Verfügung gestellten Betten abhängig von den jeweiligen regionalen Besonderheiten der Hotelmöblierung.

 

Hinweis für Pauschalreisen (Flug+Hotel):
Bitte beachten Sie, dass unsere Informationen über Gepäckbestimmungen und Bordverpflegung Ihrer gebuchten Fluggesellschaft sowie Einreisebestimmungen, Zielgebiets- und Sonderinformationen Bestandteil Ihres Reisevertrages sind. Sie finden diese Informationen im Internet unter: LMX Flug- und Zielgebietsinformationen (http://www.lmx.info).

Info - Check-In Gebühren

Es wird darauf hingewiesen, dass bei folgenden Fluggesellschaften ein Online-Check-In vorzunehmen ist, da ansonsten zusätzliche Kosten für einen Check In am Flughafen anfallen. Die Online Check-In Zeiten und Gebühren am Flughafen pro Person/Kind sind wie folgt: Sun Express Online Check-In frühestens 36 Stunden und spätestens 3,5 Stunden vor Abflug, ansonsten € 5,00 ; Eurowings Online Check-In frühestens 72 Stunden und spätestens 3 Stunden vor Abflug, ansonsten € 15 ; TuiFly Online Check-In frühestens 48 Stunden und spätestens 5 Stunden vor Abflug, ansonsten € 25 ; Ryanair Online Check-In ggf. zuzüglich einer vorherigen Verifizierung frühestens 24 Stunden und spätestens 2 Stunden vor Abflug, ansonsten € 55.

Hinweis:
Eingeschränkte Mobilität

Bitte beachten Sie, dass unsere Pauschalreisen im Allgemeinen nicht für Personen mit eingeschränkter Mobilität geeignet sind, sofern die Produktbeschreibung hierzu keine abweichenden Angaben enthält.Gerne lassen wir Ihnen aber auf Verlangen genauere Informationen über eine solche Eignung unter Berücksichtigung Ihrer Bedürfnisse zukommen.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 0 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 11 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko Detský kútik áno
 • Tobogány Tobogány áno
 • Fitness Fitness áno
 • Animačné programy Animačné programy áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno
 • Kuchynský kút Kuchynský kút áno

Vyberte si termín

Recenzia hotela

Fantastické (na základe 309 hodnotení)

Hodnotenie 4,8 / 5

Ubytovanie 4,8 / 5

Strava 4,9 / 5

Okolie 4,7 / 5

Cena 4,7 / 5

Pôvod recenzií: Ak je recenzia označená ako "overená recenzia", je preukázané, že pochádza od nášho zákazníka.

52. najlepšie hodnotený z 1066 hotelov v Dubaj

Přemysl T.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 3.5. - 10.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Riu Dubai Hodnotenie: 4/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Hodnotím jako jednu z nejlepších dovolených. Konkuruje jen dovolená na Maledivách a na Kubě. Dá se říci, že nelze co vytknout. Oba lety bez problémů, krásné počasí, v hotelu ochotný personál, hezké ubytování.

Hodnotím jako jednu z nejlepších dovolených. Konkuruje jen dovolená na Maledivách a na Kubě. Dá se říci, že nelze co vytknout. Oba lety bez problémů, krásné počasí, v hotelu ochotný personál, hezké ubytování.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Nelze nic vytknout. Pokoj uklizený každý den, minibar doplňován každé dva dny. Vše v naprostém pořádku.

Strava
Ohledně stravy nemám co vytknout. Vše na vynikající úrovni, každý den bylo z čeho vybírat, jídlo se moc neopakovalo, výběr jídla, dezertů, pití, ovoce i zeleniny perfektní. Služby personálu hotelu také vynikající.

Služby hotela
Personál v hotelu ochotný. Dá se říci, že jsme nic extra nepotřebovali a tak jsme žádné požadavky nevznášeli. Pouze jedna výměna peněz a jinak pouze check in a check out.

Pláž
Přístup k pláži bez problémů. Vždy bylo možné bz problémů sehnat lehátka jak na pláži tak i u bazénu. Čistota pláže na dobré úrovni (občas se někde povaloval nějaký igelit, kelímek), kdy bylo vidět, že o čistotu u bazénů i na pláži se neustále někdo stará. Mírným zklamáním bylo jen to, že byl vytýčený malý úsek moře pro plavání. Celkový dojem koupání v moři z mého pohledu dobrý.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Vladimíra

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 1.5. - 9.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Riu Dubai Hodnotenie: 4/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Vynikající.. bez chyby

Vynikající.. bez chyby

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Bez chyby čistota...

Strava
Velký výběr

Služby hotela
V pořádku

Pláž
Bez problémů

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Filtrovať recenzie

Přemysl T.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 3.5. - 10.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Riu Dubai Hodnotenie: 4/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Hodnotím jako jednu z nejlepších dovolených. Konkuruje jen dovolená na Maledivách a na Kubě. Dá se říci, že nelze co vytknout. Oba lety bez problémů, krásné počasí, v hotelu ochotný personál, hezké ubytování.

Hodnotím jako jednu z nejlepších dovolených. Konkuruje jen dovolená na Maledivách a na Kubě. Dá se říci, že nelze co vytknout. Oba lety bez problémů, krásné počasí, v hotelu ochotný personál, hezké ubytování.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Nelze nic vytknout. Pokoj uklizený každý den, minibar doplňován každé dva dny. Vše v naprostém pořádku.

Strava
Ohledně stravy nemám co vytknout. Vše na vynikající úrovni, každý den bylo z čeho vybírat, jídlo se moc neopakovalo, výběr jídla, dezertů, pití, ovoce i zeleniny perfektní. Služby personálu hotelu také vynikající.

Služby hotela
Personál v hotelu ochotný. Dá se říci, že jsme nic extra nepotřebovali a tak jsme žádné požadavky nevznášeli. Pouze jedna výměna peněz a jinak pouze check in a check out.

Pláž
Přístup k pláži bez problémů. Vždy bylo možné bz problémů sehnat lehátka jak na pláži tak i u bazénu. Čistota pláže na dobré úrovni (občas se někde povaloval nějaký igelit, kelímek), kdy bylo vidět, že o čistotu u bazénů i na pláži se neustále někdo stará. Mírným zklamáním bylo jen to, že byl vytýčený malý úsek moře pro plavání. Celkový dojem koupání v moři z mého pohledu dobrý.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Vladimíra

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 1.5. - 9.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Riu Dubai Hodnotenie: 4/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Vynikající.. bez chyby

Vynikající.. bez chyby

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Bez chyby čistota...

Strava
Velký výběr

Služby hotela
V pořádku

Pláž
Bez problémů

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Dátum pobytu 28.4. - 6.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Riu Dubai Hodnotenie: 4/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Všetko vynikajúce. Odporúčam

Všetko vynikajúce. Odporúčam

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Marcel S.

Hodnotenie 4,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 29.4. - 5.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Riu Dubai Hodnotenie: 4/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Celkový dojem z dovolené kazí jen jednání delegátky . Připadalo nám ,že je zde sama na dovolené. Pokud chcete něco zajistit je to velký problém. Také by CK mohla uvést , že hotel leží na trase odletů a příletů na letiště. Každé cca 3.minuty přelet letadla nijak vysoko nad hotelem. letiště 19.km od hotelu.Také by bylo dobré sdělit klientům, že tu staví další budovy a to hlavně v noci=zvuky stavby. A pokud chcete někam jít musíte jedině taxíkem=v okolí nic není.

Celkový dojem z dovolené kazí jen jednání delegátky . Připadalo nám ,že je zde sama na dovolené. Pokud chcete něco zajistit je to velký problém. Také by CK mohla uvést , že hotel leží na trase odletů a příletů na letiště. Každé cca 3.minuty přelet letadla nijak vysoko nad hotelem. letiště 19.km od hotelu.Také by bylo dobré sdělit klientům, že tu staví další budovy a to hlavně v noci=zvuky stavby. A pokud chcete někam jít musíte jedině taxíkem=v okolí nic není.

Ubytovanie 3,8 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytovanie
Kvalita ubytování byla na 4.hvězdičkový hotel na dobré úrovni.

Strava
Strava byla vynikající. Nedá se nic vytknout.

Služby hotela
Služby hotelu na vysoké úrovni. Vše se řeší s úsměvem a k plné spokojenosti klienta.

Pláž
Pláž je směsice písku a nadrcených mušliček. Slunečníků, lehátek a místa dostatek. Plážové bary s rychlou obsluhou.

Bola táto recenzia užitočná? (2) (0)

Filip S.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 26.4. - 1.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Riu Dubai Hodnotenie: 4/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Ostatní recenze jsou pravdivé, tj. ihned u široké pláže (s rozdrcenymi muslickami možná pro někoho na pantofle), letadla z blízkého letiště (spíše pro zpestření pobytu), skvělé jídlo, pití do skla nebo kelímku z tvrdého plastu (žádný papir), slunce, teplo, do města taxíkem za přijatelný peníz. Proč chybi hotelu pátá hvězda nevim.

Ostatní recenze jsou pravdivé, tj. ihned u široké pláže (s rozdrcenymi muslickami možná pro někoho na pantofle), letadla z blízkého letiště (spíše pro zpestření pobytu), skvělé jídlo, pití do skla nebo kelímku z tvrdého plastu (žádný papir), slunce, teplo, do města taxíkem za přijatelný peníz. Proč chybi hotelu pátá hvězda nevim.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Čas letu

07:00 h

Popis

Dubai, to je hlavné mesto a doslova centrum všetkého diania rovnakomenného emirátu Dubai. Emirát Dubai leží na Arabskom poloostrove v Perskom zálive a je druhým najväčším emirátom Spojených arabských emirátov. Jeho rozloha je 3885 km2 a má 1,3 miliónov obyvateľov. Hlavným centrom emirátov je mesto Dubai. Najväčšia časť emirátu je tvorená púšťou. Pokiaľ vás zaujíma jazyk, ktorým sa hovorí v emirátu, dohovoríte sa tu arabsky, ale i anglicky.

Dubai je doslova perlou Spojených Arabských emirátov - nájdete tu prekrásne pláže s jemným bielym pieskom, priezračné modrozelené more i nádherný podmorský svet plný neobyčajných druhov rastlín a živočíchov. Je to svet luxusu a tiež najprepychovejších hotelov. Dýchne tu na vás však i história starých arabských domov a mešít.

Dubai je najbohatším zo siedmich emirátov, svoje zisky však neťaží len čierneho zlata. Významnou časťou jeho príjmou tvorí rozvinutý turistický ruch, ktorý je zameraný predovšetkým na bohatšiu klientelu. Preto sú v hlavnom meste luxusné hotely, ktorých dominantou je i najvyšší hotel sveta, umelé palmové ostrovy a podmorský hotel. Navzdory miestnej klíme bol v Dubaji vybudovaný zimný areál, kde si môžete zalyžovať, i keď vonku panujú vysoké teploty dosahujúce niekedy až 50 °C.

V meste Dubai žijú takmer všetci obyvatelia emirátu Dubai. Naviac niektorí obyvatelia Spojených arabských emirátov, ktorí sú zamestnaní v Dubaji, bývajú v susednom emiráte Šardžá, kde sú výrazne nižšie nájmy. Mesto Dubai nájdete pri severnej hranici emirátu Dubai. Mesto sa delí na dve časti Dubai Creek, výbežok Perzského zálivu. Luxusnejšiou časťou je Bur Dubai a Jumeirah, kde panuje neskutočný luxus, vyrástli tu do neba siahajúce mrakodrapy,drahé hotely a nádherné obchodné centrá. Druhá časť je Deiru, ktorá dýcha históriou a ponúka svojím náštevníkom atmosféru arabského sveta. Tu nájdete romantické uličky prevoňané exotickým korením a Zlaté trhovisko, ktoré je vraj najväčším na svete a ponúka nádherné šperky a najrôznejší tovar arabského sveta.

Keď budete v Dubaji, nenechajte si ujsť náštevu Dubajského múzea, ktoré vám odkryje kus z histórie emirátu Dubai. Múzeum mapuje ohromnú rýchlosť, s akou sa mesto vyvíjalo a nájdete tu i zrekonštruovaný zlatý trh.
Mesto ukrýva i množstvo mešít. Medzi turisticky najatraktívnejšie patrí mešita Jumeirah, kam majú prístup i nemoslimovia.

Keď budete unavení prechádzkami po meste, užijte si relax na niektorých z nekonečných pláží. Teplota mora sa tu pohybuje medzi 22 - 35 °C! Užijte si potápanie a šnorchlovanie, obdivujte podmorský svet, alebo si vyjdite na lodi, trebárs do oblasti Fujairah. Millovníci prírody uvítajú výlet na safari do púšte, kde uvidia nekonečné púštne duny a z blízkosti niekoľkých desiatok metrov uvidia i najrôznejšie pre Európanov exotické zvieratá.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 0 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 11 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 36 °C v noci 31 °C

 • Teplota vody 29 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 36 °C v noci 30 °C

 • Sobota 38 °C v noci 29 °C

 • Nedeľa 39 °C v noci 30 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať