Hotel Elisabeth Premium Private Retreat

Rakúsko-Zillertal Arena-Mayrhofen

od 520 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 110 918

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od letiska 70 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 500 m
 • Klimatizácia áno
 • Vnútorný bazén áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Chladnička áno
 • Animačné programy áno
 • Wifi zadarmo áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Obľúbené snežné safari

V tyrolskom údolí Zillertal si návštevníci pripadajú ako v lyžiarskom raji. Stovky kilometrov zjazdoviek rozdelených do niekoľkých stredísk stekajú po kopcoch dole k malebným mestečkám a lákajú lyžiarov k dobývaniu rekreačných modrých, športových červených aj závodných čiernych tratí. Zillertal Arena sa hovorí oblasti spájajúcej lokality Zell am Ziller, Gerlos, Krimml/Königsleiten – Wald a Hippach. 143 kilometrov svahov v nadmorskej výške medzi 580 a 2500 metrov obsluhuje 48 vlekov a lanoviek s prepravnou kapacitou 89 400 osôb za hodinu. V prípade nepriaznivého počasia dokážu snežné delá vytvoriť dostatok bielej periny na 107 kilometroch tratí a udržať stredisko v prevádzke. Zillertal Arena konkuruje okolitým areálom nevídanými atrakciami, ako sú foto pointy označené žltým slonom, maskotom areálu, video slalomy a snowparky so skokom do vankúša. Snowboardisti využívajú snežné ihriská s prekážkami, U-rampami, slidami a skokmi v Gerlosu a Krimmlu. V údolí aj na hrebeňoch sa tiahne 120 kilometrov upravovaných bežeckých tratí, ktoré oslovia víkendových aj profesionálnych bežkárov.

Zábava na kopcoch aj v údolí

Bohatá ponuka adrenalínových aj relaxačných atrakcií mimo svahov zaujme návštevníkov všetkých generácií. Prírodná sánkarska dráha o dĺžke 7 kilometrov sa tiahne po zalesnenej stráni v Hainzenbergu. Zasnežené chodníky pre peších vyrážujú zo všetkých dedín v údolí. Niektoré z nich zdoláte len so snežnicami a k vrcholom stúpajú aj ski-alpinisti. Dobrodružstvo v oblakoch sľubuje tandemový paragliding, naopak pohodu na zemi klzisko a curling. Celú zimnú sezónu sú v prevádzke lyžiarske škôlky pre najmenších, rozprávkové detské areály aj centrá zamerané na opatrovanie detí. Program après-ski obohacujú bary a reštaurácie s degustačným menu a vynikajúcimi koktejlami. Centrom vodných radovánok je mestečko Mayrhofen s aquaparkom, saunou, parou, šmýkačkami a soláriom.

Cestou necestou

Najlepšie spojenie do mestečka Zell am Ziller, najbližšieho bodu Zillertal Areny vedie z Bratislavy cez Salzburg a Rosenheim. Cesta trvá okolo 5 hodín a prejdete 547 kilometrov. Nemecké diaľnice sľubujú neobmedzenú rýchlosť a výbornú kvalitu ciest. Z Košíc vedie 996 kilometrov dlhá trasa cez Budapešť a Salzburg. Zdoláte ju za 9 a pol hodiny, ale nezabudnite si kúpiť rakúsku 10 dennú diaľničnú známku. Parkovisko pri nástupných staniciach lanoviek v Zell am Zilleru, Gerlosu, Königsleitenu a Hochkrimmlu sú zadarmo. Údolie perfektne obsluhujú bezplatné ski busy. Prepájajú tak jednotlivé centrá Zillertal Areny, ako aj ostatné strediská v údolí. Linky sú označené farebne. Autobusy kolujú v intervaloch okolo 15 minút a v prevádzke sú aj nočné spoje.

Koľko to stojí?

Na pokladniach všetkých nástupných lanoviek je možné kúpiť poldenné, denné aj viacdenné lístky platné pre Zillertal Arenu aj Zillertal Superski Pas. Oprávňujú lyžiarov pre vstup do všetkých stredísk v údolí. Šesťdenná permanentka pre dospelého človeka stojí 242 EUR, pre teenagerov 193,50 EUR a pre deti 109 EUR. Zľavy pre seniorov a skupiny si vyžiadajte priamo pri pokladni. K cene pripočítajte vratnú zálohu za magnetickú kartu potrebnú pre bezdotykový prechod cez turnikety vo výške 2 EUR.

Do Álp aj v lete

Tyrolské údolie Zillertal v lete prepadne rozprávková atmosféra. Na kvitnúcich lúkach sa pasú ovce, žblkajúce potôčiky tvoria kaskády a vodopády, slniečko príjemne opaľuje a v oblakoch poletujú spievajúci vtáci. Letní návštevníci obúvajú pevné topánky a zdolávajú alpské vrcholy aj pohodové vyhliadkové chodníky. Najnáročnejšie úseky pomôžu prekonať lanovky so špeciálnym letným jazdným poriadkom. Rodiny s deťmi sa vydávajú za dobrodružnými prechádzkami so vzdeľávajúcim podtextom. Rozprávkové postavičky sprevádzajú malých bádateľov tajomstvom hôr a ich obyvateľov. Adrenalínoví športovci môžu so sprievodcom zdolať strmé steny alpských vrcholov, prejsť sa náročným terénom na horskom bicykli a zjazdiť prudké zjazdovky, svišťať na krídlach paraglidingu, užívať si pereje na raftoch, frčať do údolia na letnej sánkarskej dráhe a previezť sa na motokrose. Ku kľudnejším športom v údolí patrí minigolf, jazda na koni alebo aj na lame. Dovolenku osvieži prehliadka zlatých dolov, regionálneho múzea, výrobne syrov a malej ZOO v Hainzenbergu. Detský program zadarmo pripravuje centrum Arena FUNtenclub.

 • Vzdialenosť od letiska 70 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 500 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 7 °C v noci 5 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 9 °C v noci -2 °C

 • Streda 13 °C v noci 1 °C

 • Štvrtok 19 °C v noci 0 °C

 • Piatok 12 °C v noci 3 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December