Zájazd do

Do srdca nórskych fjordov - Poznávací zájazd

Hodnotenie: 3/5

Nórsko

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Do srdca nórskych fjordov - Poznávací zájazd

Informácie

1. deň » odlet z Prahy (9145 z Viedne) počas dňa do Osla (9142* večer). Prehliadku mesta rozdelíme do 2 dní. Prejdeme sa pešou zónou Karl Johans Gate, uvidíme katedrálu, parlament a kráľovský zámok. Budeme obdivovať známu radnicu a belostnú budovu Opery pri Oslofjorde. Navštívime park Frogner so sochami G. Vigelanda, na polostrove múzeí Bygdøy uvidíme polárnu loď Fram a plť Kon Tiki. Z Hollmenkollenu bude krásny výhľad na mesto a fjord. Odchod na ubytovanie, (večera len v zájazde 9145), nocľah.
2. deň » raňajky, dopoludnia pokračujeme v prehliadke mesta. Neskôr zamierime ďalej do Lillehammeru (ZOH 1994) pri najväčšom nórskom jazere Mjøsa a navštívime vyše storočný skanzen Maihaugen. Ubytovanie v hoteli a večera.
3. deň » raňajky, dnešok venujeme nórskej prírode. Okrajom NP Jotunheimen a Rondane pôjdeme k údoliu ľadovcovej rieky Sjoa až ku tiesňave Ridderspranget (Rytiersky skok). Popoludní urobíme nenáročnú prechádzku pri jazere Smuksjø. Odchod na ubytovanie a večera.
4. deň » raňajky, dva dni budeme cestovať vo fjordoch. Pozdĺž perejí a vodopádov rieky Rauma prídeme až k údoliu Romsdalen a k najvyššej kolmej stene Európy - Trollvegen. Úchvatné zážitky nás čakajú pri stúpaní 11zákrutami cesty Trollstigen a počas plavby cez Geirangerfjord okolo vodopádov Sedem sestier. Presun na hotel a večera.
5. deň » raňajky, cestou pri Lustrafjorde, proti prúdu ľadovcovej rieky sa plavbou loďkou po ľadovcovom jazere dostaneme k nádhernému ľadovcovému splazu Nigardsbreen. Po ceste Sognefjellvegen prejdeme sedlom vo výške 1440 m a uvidíme ďalšie ľadovce a najvyššiu horu Škandinávie Galdhøppigen (2469 m). Krásnou prírodou sa presunieme na ďalšie ubytovanie, večera. 5. deň » raňajky, cestou na letisko sa zastavíme u starobylého stĺpového kostola (stavkirke). Popoludní odlet do Prahy, resp. do Viedne (9145).

Ubytovanie

5 x (6 x v 9142*) v izbách s príslušenstvom (sprcha, WC) v turistických hoteloch.

Stravovanie

5 x raňajky (6 x v zájazde 9142*) a 4 x večera (5 x v zájazde 9145).

Doprava

Letecká doprava » Praha – Oslo a späť, v zájazde 9145 Viedeň – Oslo a späť.

Ostatné

doprava autobusom v Nórsku podľa programu, vnútroštátne trajekty, výhliadková plavba po fjorde Geirangerfjord, slovenský alebo český sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 220 €/os. Vstupy (vrátane múzeí v Oslo) cca 500 NOK/os. (asi 50 €) sa platia v Nórsku.

Priplatky

za 1/1 izbu 250 €, transfer Bratislava - letisko Viedeň a späť 25 €/os. (pre 9145).


Vyberte si termín