Cordial Marina Blanca

Hodnotenie: 4/5

Kanárske ostrovy, Lanzarote

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

CORDIAL MARINA BLANCA

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Poloha

Na jižním pobřeží ostrova, 30 km od letiště, u přístavu Marina Rubicón v letoviska Playa Blanca.

Vybavení objektu

Hotel (renovace 2022) má celkem 96 apartmánů. Hosté mají k dispozici vstupní halu s recepcí, výtahy, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu, restauraci a bar, služby prádelny. V zahradě je bazén pro dospělé (v zimních měsících vyhřívaný), sluneční terasa s lehátky a slunečníky, dětské hřiště.

Apartmán – 1 ložnice

Klimatzovaná dvoulůžková ložnice je oddělena od obývacího prostoru dveřmi. V obývací části je integrovaný kuchyňský kout (toustovač, kávovar, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba), televize se satelitními programy, trezor (za poplatek), bezplatné Wi-Fi připojení k internetu, koupelna s WC a vysoušečem vlasů, terasa.Maximální obsazenost - 3 dospělé osoby a 1 dítě do 2 let.

Stravování

Apartmány jsou uzpůsobeny k vlastnímu vaření. Snídaně jsou formou švédských stolů v hotelové restauraci.

Sport

Stolní tenis.

Obchody

Různé obchody, bary a restaurace jsou v blízkém přístavu Marina Rubicón, větší nákupní možnosti a služby v cca 1 km vzdáleném centru Playa Blanca.

Pláž

Pláž Playa Dorada je cca 700 m od hotelu a známé pláže Playas de Papagayo asi 3 km od hotelu.

Internetové stránky

www.becordial.com

Doplňující informace


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 700 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 1000 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 30 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • TV TV áno
 • Detské ihrisko Detské ihrisko áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno
 • Kuchynský kút Kuchynský kút áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

03:50 h

Popis

Lanzarote je mystický a okúzľujúci ostrov Kanárskych ostrovov. Piesočnaté pláže a čisté modré more tvoria fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou, jej krátermi a čiernymi lávovými prúdmi. Príroda a človek tu vytvorili v ojedinelej harmónii mnoho a mnoho pozoruhodností. Prekásne jaskyne, pestrofarebné záhrady, zelené palmy, rozľahlé kaktusové pole a pokojné biele dediny robia Lanzarote neobyčajným ostrovom.

Celý ostrov Lanzarote, ktorého rozloha je 803 km2, bol prehlásený za biosferickú rezerváciu UNESCO. Nachádza sa tu cez 300 sopiek. Posledná sopka tu búrila v roku 1824, ale dodnes sú v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) miesta, kde je možné namerať v hĺbke len 10 m pod povrchom 600°C a na povrchu 120°C. Pred rokmi bola celá oblasť okolo ohnivých hôr prehlásená za štátom chránený národný park Timanfaya (200 km2), ktorý rozhodne stojí za náštevu. Väčšinu ostrova pokrýva tmavá vulkanická pôda, ktorá je veľmi úrodná a obyvatelia ostrova ju používajú k pestovaniu predovšetkým vinnej repky a paradajok.

Ostrov Lanzarote vyniká taktiež produkciou červeného farbiva - karmínu, ktorý sa získava z drobunkého tvora - červce nopálového, ktorý sa nachádza na všadeprítomných fľašiach opuncií. Najväčším letoviskom ostrova je Puerto del Carmen s priľahlou plážou so zlatým pieskom, ktorá je dlhá 5 km. Pri tejto dlhej prechádzke môžete navštíviť množstvo barov, reštaurácií, butikov a obchodov s množstvom suvenýrov, alebo si urobte ešte dlhší výlet, do 12 km vzdialeného hlavného mesta Arrecife, kam niekoľkokrát denne jazdí linkový autobus.

Ďalšími významnými letoviskami sú Playa Blanca alebo Costa Tequise, kde má svoju rezidenciu i španielsky kráľovský pár. Playa Blanca ako skoršia rybárska dedina sa nachádza na juhu ostrova Lanzarote. V minulých rokoch sa stala obľúbenou prázdninovou destináciou, aniž by stratila svoj pôvodných charakter. Veľká pláž Playa Dorada v strede je ideálnym miestom pre odpočinkovú dovolenku. Mnoho kaviarní a barov pozývajú ako cez deň, tak večer k rozjímaniu a tancu. Najkrásnejšia pláž ostrova leží v chránenej oblasti - Playas de Papagayo.

Ostrov veľmi poznamenalo pôsobenie svetoznámeho umelca a architekta Césara Manriqueho, ktorý ostrov Lanzarote veľmi miloval a zaslúžil sa o jeho súčastnú tvár. Nájdete tu množstvo jeho diel a výtvorov- napr. jeho dom v Tahiche (momentálne tu sídli Nadácia Césara Manriqua) stojací priamo v prúde skamenelej lávy, krásna kaktusová záhrada Jardín de Cactus s veterným mlynom, jaskyňou Jameos del Aqua alebo nádhernou vyhliadkov na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Ďalej taktiež Hotelový komplex costa Tequises s nádherne upravenými záhradami, dlhými plážovými promenádami, obchodmi a prepychovými reštauráciami a barmi. Toto moderné prázdninové centrum má množstvo zátok ku kúpaniu, ktoré sú ako prírodné, tak i umelo vytvorené.
Lanzarote je perfektné miesto ako pre pohodovú dovolenku, tak pre poznanie krás, ktorých je tu požehnane.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 700 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 1000 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 30 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 20 °C v noci 17 °C

 • Teplota vody 18 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 21 °C v noci 17 °C

 • Pondelok 22 °C v noci 18 °C

 • Utorok 19 °C v noci 16 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať