Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

PARADISUS GRAN CANARIA

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Poloha

Na jižním pobřeží, 25 km od letiště, v klidné části letoviska San Agustín.

Vybavení objektu

Tento luxusní šestipatrový hotel nabízí celkem 279 pokojů. Hostům je k dispozici prostorná vstupní hala s recepcí, výtahy, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu v celém hotelu, internetový terminál v Club House (za poplatek), konferenční sály, několik restaurací a barů, dětský klub (děti 5 – 12 let, jen v době školních prázdnin), observatoř s dalekohledem a profesionálním astronomem, parkoviště. V rozlehlé subtropické zahradě jsou 2 bazény pro dospělé (jeden v zimních měsících vyhřívaný), dětské brouzdaliště, bazénový bar, který přechází částečně do vody, sluneční terasa s lehátky a slunečníky, dětské hřiště. Hosté (starší 16 let) mohou využít nabídku služeb relaxačního centra SPA (soukromé saunové kabiny, turecká lázeň 45 °C s 90% vlhkosti, hydroterapie při 32 °C, masáže, lázeňská a kosmetická ošetření, reiki atd.). Zkušený tým animátorů zajišťuje pro děti i dospělé animační programy a vystoupení s živou hudbou.Hotel je vhodný pro hosty s omezenou pohyblivostí.

Dvoulůžkový pokoj Premium

Klimatizovaný, elegantně zařízený pokoj má ve vybavení televizi se satelitními programy, telefon, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu, minibar, trezor (zdarma), kompletně vybavenou koupelnou s WC a vysoušečem vlasů. Balkon má výhled do vnitrozemí, za příplatek je možné objednat pokoj s výhledem na moře.Maximální obsazenost – 2 dospělé osoby a 1 dítě (včetně dětí do 2 let).

Stravování

Program all inclusive, který zahrnuje plnou penzi, lehké občerstvení, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby po celý den.

Sport

Posilovna (v relaxačním centru), minigolf, víceúčelové hřiště, tenisový kurt a squash.

Obchody

Menší obchodní centrum San Agustín (bary, restaurace, obchody, kaple, služby) je vzdáleno asi 500 m od hotelu.

Pláž

Hotel má ze zahrady přímý vstup na přírodní pláž Las Burras s tmavým lávovým pískem. Nejdelší pláž ostrova Playa del Inglés a Dunas Maspalomas jsou vzdáleny cca 2,5 km.

Internetové stránky

www.melia.com


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od letiska Letisko 25 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Detský kútik Detský kútik áno
 • Tenis Tenis áno
 • Fitness Fitness áno
 • Animačné programy Animačné programy áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

03:50 h

Popis

Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

Roque Nublo

Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

Pico de las Nieves

Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

Arucas

Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

Juh ostrovaMaspalomas

Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

Puerto de Mogán

Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

Water park Aqualand Maspalomas

Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 25 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 25 °C v noci 17 °C

 • Teplota vody 19 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 23 °C v noci 17 °C

 • Nedeľa 24 °C v noci 16 °C

 • Pondelok 24 °C v noci 17 °C

 • Utorok 21 °C v noci 16 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať