Zájazd do

Japonsko – Južná Kórea – Taiwan

Hodnotenie: 2/5

Japonsko

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Japonsko – Južná Kórea – Taiwan

1. deň

ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odlet v poobedných hodinách z letiska v Prahe (vo Viedni) s prestupom do Taipei.

2. deň

PRÍLET DO TAIPEI - SUN MOON LAKE: Prílet do Taipei. Transfer k jazeru Sun Moon. Ubytovanie, nocľah.

3. deň

SUN MOON LAKE - ALISHAN: Raňajky. Plavba po jazere Sun Moon Lake, ktorá sa rozkladá na ploche väčšej ako 900ha. Nasleduje návšteva chrámu Wen Wu a ulice Idasho. Po plavbe a prechádzke nasleduje odchod do prírodného parku Alishan. Ubytovanie, večere, nocľah.

4. deň

ALISHAN - TAINAN: Raňajky. Prechádzka prírodným parkom Alishan. Jazda lesnou železnicou. Poobede odjazd do Tainan. Ubytovanie, nocľah.

5. deň

TAINAN - TAIPEI: Po raňajkách prehliadka najstaršieho mesta na ostrove. Tainan je nádherné historické mesto, známe pre svoje veľkolepé chrámy, historické budovy, krásnu prírodnú krajinu. Návšteva najstaršieho konfuciánskeho chrámu s jeho tichou záhradou a veža Chikan. Poobede odchod rýchlovlakom späť do Taipei. Po príchode návšteva nočného trhu Raohe a čínskeho chrámu Tsiyao. Ubytovanie, nocľah.

6. deň

TAIPEI - TOKIO: Po raňajkách pokračuje prehliadka Taipei. Navštívite pamätnú sieň Chiang Kai-sheka a bývalý najvyšší mrakodrap sveta - Taipei 101. Poobede nasleduje transfer na letisko a prelet do Japonska - Tokia. Po prílete transfer na hotel. Ubytovanie. Nocľah.

7. deň

TOKIO: Raňajky. Celodenná prehliadka hlavného mesta Tokia. Tokio sa rozprestiera v diaľke 130 km pozdĺž celého zálivu, má okolo 28 miliónov obyvateľov a predstavuje najvyšší mestský konglomerát na svete. Navštívite svätyňu Meidži Džingu, okolie cisaráskeho paláca, chrám Sensódži v Asakuse a tokijskú vežu. Obed. Prehliadku mesta zakončíte v modernom obchodnom centre na Ginze. Nocľah V Tokiu.

8. deň

TOKIO - HAKONE - HORA FUDŽI - KJÓTÓ: Raňajky. Odchod do Hakone, výlet lanovkou na Mount Komagatake s výhľadom na posvätnú horu Fudži. Plavba výletnou loďou po horskom jazere Aši. Neskôr poobede odchod šinkanzenom do Kjóta. Nocľah.

9. deň

HIROŠIMA: Raňajky. Celodenný výlet šinkanzenom do Hirošimy. Mesto sa preslávilo historicky prvým použitím atómovej bomby s názvom Little Boy dňa 6.8.1945. Návšteva ostrova Miyajima. Jedná sa o posvätné miesto, kde podľa legendy dodnes žijú bohyne morí a búrok. Im je zasvätený unikátny červený chrám a rovnako tak farebná brána Icukušima-džindža torii. Po obede prehliadka Pamätníka mieru s múzeom. Návrat šinkanzenom späť do Kjóta. Nocľah.

10. deň

KJÓTÓ: Raňajky. Celodenná prehliadka mesta Kjóto, ktoré bolo hlavným mestom v rokoch 794 až 1868 a patrí medzi najkrajšie japonské mestá. Prehliadka Zlatého pavilónu Kinkakudži, ležiaceho v typickej japonskej záhrade a svätyne Kijomizu-dera, odkiaľ sa rozprestiera výhľad na Kjótó. Poobede prejazd do Fušimi, kde navštívite sake múzeum a svätyňu Fušimi Inari Tajša. Nocľah v Kjóto.

11. deň

OSAKA - SOUL: Raňajky. Odchod do Osaky, návšteva osackého hradu a plávajúceho záhradného observatória. V neskorom popoludní transfer na letsko. Nasleduje prelet do Soulu. Ubytovanie, nocľah.

12. deň

SOUL - DMZ - SOUL: Po raňajkách odchod do mestečka Paju ležiaceho v blízkosti demarkačnej zóny s KLDR. Návšteva Imjingak parku, nasleduje tretí infiltračný tunel vyhĺbený Severokórejcami počas vojny. Ďalej z pozorovateľne Dora nahliadnete za hranice Severnej Kórei. Návrat do Soulu. Návšteva Lotte World Tower Seoul Sky - najvyššej budovy v Južnej Kórei s panoramatickým výhľadom na hlavné mesto. Nocľah.

13. deň

SOUL: Raňajky. Celodenná prehliadka Soulu vrátane paláca Kyongbokkung, sídla dynastie Čoson s pavilónmi v kórejských záhradách. V paláci sa nachádza folklórne múzeum s prehliadkou kórejskej kultúry. Pokračovanie návštevou pitoresknej uličky Insadong a budhistického chrámu Čogyesa a svätyne Čongmyo, hlavnej kórejskej svätyne predkov, založenej dynastiou Čoson. Nocľah v Soule.

14. deň

SOUL: Raňajky. Voľný čas s možnosťou individuálnej prehliadky Soulu. Poobede transfer na letisko. Odlet do Prahy (Viedne).

15. deň

SOUL - PRAHA (VIEDEŇ): Prílet do Prahy (Viedne).

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu Praha - Dubaj - Taipei - Tokio a Osaka - Soul - Dubaj - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 12 x nocľah s raňajkami v hoteli kategórie 4*, 3 x obed, 1 x večera, preparva batožiny medzi Tokiom a Osakou, transfery (autobus + šinkanzen), program podľa itinerára so vstupmi, služby sprievodcu ESO travel (minimálne 16osôb)

Cena nezahrňuje:

letiskové taxy 369,- EUR, fakultatívne výlety cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Vyberte si termín