Informácie k požiaru na gréckych ostrovoch Rhodos a Korfu
 • S ohľadom na vývoj situácie informácie pravidelne aktualizujeme na https://www.invia.sk/press/tlacove-spravy/.
 • Aktuálne informácie, najdôležitejšie upozornenia, núdzové linky a najčastejšie otázky k situácii na gréckych ostrovoch nájdete aj na stránkach Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky. (https://www.mzv.sk)
Zájazd do

Capsis

Hodnotenie: 3/5

Grécko, Solún, Thessaloniki

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Capsis Hotel Thessaloniki

Středisko

Thessaloniki

Poloha

Hotel se nachází v Soluni, přibližně 300 m od hlavního nádraží, cca 1,4 km od Aristotelova náměstí, 2,4 km od Bílé věže, cca 43 km od Shipwreck Epanomi - proslulé pláže ve tvaru rohu. Letiště Thessaloniki je vzdáleno cca 21 km.

Pláž

Hotel je vzdálen přibližně 1 km od moře. Nejbližší pláže jsou vzdáleny cca 20 km od Soluně.

Vybavení

8-podlažní hotel byl naposledy zrenovovaný v roce 2018 a má 407 pokojů. K vybavení hotelu patří lobby s barem, 3 výtahy, klimatizace, trezory (zdarma), parkoviště (za poplatek), restaurace (klimatizovaná), dva bary, WiFi je hotelovým hostům k dispozici zdarma. Dále má hotel konferenční prostor s připojením k internetu. Vozíčkářům nabízí hotel bezbariérový výtah a vstup a částečně bezbariérové koupelny. Úklid pokojů a concierge služba jsou zdarma. Pokojový servis, služby praní a žehlení prádla jsou za poplatek. K venkovnímu vybavení hotelu patří bazén a bar u bazénu.

Ubytování

Pokoje typu standard jsou vybaveny manželskou postelí nebo dvěma samostatnými lůžky, dětskou postýlkou (na vyžádání, zdarma), vytápěním (centrálním), minibarem (zdarma), připojením k internetu (zdarma), trezorem (zdarma), TV/sat. a také individuálně regulovatelnou klimatizací.
Pokoje typu executive jsou prostornější, mají navíc rozkládací pohovku.
Junior Suite má stejné vybavení jako standard, je ještě prostornější než executive, navíc rozkládací pohovku.

Stravování

Snídaně formou bufetu.

Sport a zábava

Fitness. Za poplatek: wellness (sauna, masáže).

Cena zahrnuje

* Počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu
* 24/7 Služby česky hovořícího delegáta Čedoku na telefonu
* Pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.
U varianty leteckou dopravou:
* Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
* Transfery v destinaci

Informace

Cena nezahrnuje místní turistickou taxu (platba v hotovosti na recepci ubytovacího zařízení po příjezdu, cena za pokoj a noc).
V období od března do října dle kategorie ubytování: Apartmány a hotely 1-2* 1,50 EUR, 3* 3 EUR, 4* 7 EUR, 5* 10 EUR.
V období od listopadu do února dle kategorie ubytování: Apartmány a hotely 1-2* 0,50 EUR, 3* 1,5 EUR, 4* 3 EUR, 5* 4 EUR.
Výše taxy může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny kdykoliv změněna, aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu do ubytovacího zařízení. Využití některých zařízení a aktivit může být zpoplatněno navíc. Některé služby jsou závislé na ročním období a na místních klimatických podmínkách.

Vybavení hotelu

 • Koupání a poznávání
 • Lokální speciality
 • Vhodné pro seniory
 • WIFI zdarma

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 60 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Golf Golf áno
 • Fitness Fitness áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Čas letu

01:30 h

Popis

Druhé najväčšie mesto Gréckej republiky Solún, alebo Thessaloniki, je správnym strediskom Strednej Macedónie. Leží v úpätí polostrova Chalkidiki v Egejskom mori. Má okolo 800 000 obyvateľov. Solún vyniká turistickým ruchom aj aktívnym priemyslom. Produkuje oceľ, stavebné materiály a chemické výrobky. Z prístavu ľahko exportuje hotový tovar do celého sveta. 

Solún založil v roku 312 pred naším letopočtom macedónsky kráľ Kasander. Mesto rýchlo rozkvitalo, vybudovalo opevnenie a spravovalo vtedy autonómnu oblasť macedónskej provincie. V roku 146 pred naším letopočtom dobyli oblasť Rimania a význam mesta, ležiaceho na spojnici dôležitých obchodných centier, podstatne vzrástol. Rimania postavili pôvodný prístav, ktorého zvyšky sú dnešnou turistickou atrakciou. Počas byzantskej nadvlády Solún zhromažďoval všetko vedenie. Odtiaľ k nám prišli Slovanskí vierozvestcovia Konštantín a Metod. Počas prvej svetovej vojny sa v Solúne vylodili jednotky Trojspolku. Za obeť padlo niekoľko historických budov. Solún prestaval francúzsky architekt Ernest Hebrard a navodil atmosféru európskeho veľkomesta. Orientálny ráz ustúpil moderným budovám. 

V Solúne sa snúbia vplyvy niekoľkých kultúr. Námestie Eleftherias sa premenilo na obchodnú časť mesta. Západná oblasť Solúnu podľahla priemyslu, zatiaľ čo na východe si stavajú svoje vily stredná a vyššia vrstva obyvateľstva a utiekajú sa sem od zhonu pracovných dní. Symbolom mesta je Biela veža. Štvrť Ano Poli pripomína tureckú nadvládu. Ulice plné zdobených domov obklopujú najstaršie kostoly v meste – Osios David, St. Nicholas Orphanos a kláštor Vlatades. Najznámejšia trojlodná katedrála Aghios Demetrios spomína na život patróna Solúnu, svätého Demetria. V katakombách môžete navštíviť miestnosť, v ktorej bol Demetrios väznený. Tematicky zamerané múzeá, ako sú Židovské múzeum Thessaloniki, Národné múzeum súčasného umenia, Múzeum byzantskej kultúry, Solúnske archeologické múzeum, Múzeum kinematografie, Múzeum macedónskeho zápasu, Technologické múzeum alebo Múzeum športu, vystavujú exponáty zo všetkých oblastí. K archeologickým náleziskám prístupným návštevníkom patria cintorín Agia Paraskevi, Rímsky palác a hipodróm alebo pozostatky pôvodných hradieb. Na odpočinok môžete využiť zlaté pláže Solúnskeho zálivu.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 60 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 22 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať