Zájazd do

Moorea Beach Lodge

Hodnotenie: 3/5

Francúzska Polynézia, Moorea

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Moorea Beach Lodge

Středisko

ostrov Moorea

Poloha

Moorea Beach Lodge se nachází v západní části ostrova Moorea, u jedné z nejkrásnějších pláží. Jedná se o malý butikový hotel jen s 12 bungalovy. Ideální místo pro klienty nenáročné na servis a luxus, ale hledající nádhernou lokalitu a pláž. 45 min od letiště a přístavu

Pláž

hotel je přímo u písečné pláže.

Vybavení

letištní transfer. parkoviště. soukromá pláž, zahrada, bar, společná kuchyň, nonstop recepce, domácí zvířata povolena, balkon/terasa. lednička, trezor na pokoji, bezplatná balená voda, sprcha, ventilátor, klimatizace, toaletní potřeby, vysoušeč vlasů, WiFi v celém areálu

Ubytování

V butikovém hotelu se nachází celkem 12 bungalovů postavených ve stínu kolem majestátního stromu banyan. Bungalovy nabízejí základní komfort včetně klimatizace, malé chladničky, rychlovarné konvice, trezoru atd. .

Stravování

V lodgi není klasická restaurace. Snídaně a večeře se podávají přímo naproti laguně, nicméně hostům je také k dispozici profesionálně vybavená kuchyňka.

Sport a zábava

V blízkosti lze nakoupit nezbytné potraviny, nebo využit několik místních restaurací pro stravování mimo hotel. V hotelu lze vypůjčit kajaky, kola.

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě s přestupem včetně tax a příplatků
* transfery v cíli zájezdu (přelet nebo lodní přejezd dle ostrova)
* počet nocí dle výběu
* stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího zařízení
* služby anglicky/francouzsky mluvícího zástupce zahraničního partnera
* virtuální český delegát
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Vybavení hotelu

  • Novinka
  • Pláž přímo u hotelu

Informácie o hoteli

  • Klimatizácia Klimatizácia áno
  • TV TV áno
  • Potápačské centrum Potápačské centrum áno
  • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno
  • Kuchynský kút Kuchynský kút áno

Vyberte si termín

Destinácie

Popis

Sesterský ostrov ostrova Tahiti je zem histórie a legiend. Tradícia hovorí, že Moorea je plutva obrovskej ryby Tahiti.

Jednej tmavej noci sa Hiro, polynézsky boh zlodejov, pokúšal ukradnúť horu Routi a dovliekol ju na svojom kánoi do Raiatea. Bolo to pravdepodobne to isté kánoe, s ktorým narazil do ostrova Huahine a rozdelil ho na dve časti. Na nešťastie pre Hira, túto krádež zbadal boh Pai. Liezol práve na Tahiti na horu Tataa, Pai hodil svoj mocný oštep na Hira, ale minul a týmto spôsobil dieru v hore Mouaputa ("Prebodnutá hora"), ktorú môžete vidieť dodnes. Oštep pokračoval v ceste až na Raiateu, kde odsekol kúsok vrcholu. Hiro uchopil menší kopec a odniesol späť na Raiateu, kde ho vypustil v blízkosti Marae Taputaputea. Na tomto kopci rastie rovnaká vegetácia ako na hore Rotui.
Sochárska nádhera Cookovho zálivu, rozprestrená až k vytesaným vrcholčekom hôr, vrátane veľmi pôvabnej hory Rotui zaujme podobne ako dvojitý záliv Opunohu, ktorého tmavá voda odráža strmé steny hôr, táto nádhera bude vždy atraktívna pre milovníkov lrásy a filozovov z celého sveta. V minulosti bol sotrov známy pod menom Aimeho, až neskôr uznávaný kňaz dal ostrovu meno Moorea podľa svojho snu, kedy sa mu snívalo o obrovskej a veľmi krásnej žltej jašteričke. Dôležitá doména kráľovskej rodiny Pomare, Moorea bola miestom vzniku protestantského kostola v 19. storočí a prvej Biblie v tahitskom jazyku. Scénická nádhera a história nie sú jedinými atrakciami tohoto ostrova, ktorý je známy svojou jemnosťou, príjemným životným štýlom, ale tiež vysokou kvalitou vypestovaných ananásov. Je tu množstvo bielych piesočných pláží, rozsiahla rozmanitosť korálov a bohatosť podmorského života robí z ostrova Moorea špeciálnu destináciu.
Moorea je veľmi dobre vybavená hotelmi, penziónmi všetkých kategórií, väčšinou pri mori.
Množstvo reštaurácií a snack barov občas ponúka tradičné himaa, tahitskú hlinenú pec, čo bola pre domorodcov v miinulosti absolútna nutnosť. Kôpor a vanilka bývali veľmi dôležité suroviny, ktoré sa tu v minulosti pestovali, dnes je ostrov známy ako centrum pestovania ananásov vo Francúzskej Polynézii.

Počasie

Aktuálne počasie

  • Teplota vody 27 °C

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať