Grand Waterworld Makadi

ETI tipy:
 • ETI neskoré odhlásenie
 • priama plážová poloha s domácim útesom
 • obrovský bazén s aquaparkom
 • Starostlivosť o deti v detskom klube ETI Maxi


miesto:
Fantastický hotelový komplex priamo na Makadi Bay s obrovským aquaparkomHotel RED SEA s aquaparkom sa nachádza priamo na súkromnej pláži v Makadi Bay (odporúčame kúpaciu obuv) a ponúka impozantný výhľad na celý Makadi Bay. Priamo pred plážou nájdete koralový útes, tu môžete bez obáv šnorchlovať. „Grand Waterworld Makadi“ je prepojený s „Makadi Spa“, „Makadi Palace“ a „Grand Makadi“ cez plážovú promenádu. Navštíviť môžete aj nákupné centrum Makadi Mall, kde nájdete obchody, bary a reštaurácie.Zariadenie:
 • luxusný rezort postavený v orientálnom štýle
 • priestranná recepcia s recepciou a lobby barom
 • obmedzené WIFI vo vstupnej hale je možné využívať bezplatne; Vysokorýchlostné WIFI za poplatok
Zobraziť mapu hotela Reštaurácie a bary
 • rôzne bufetové reštaurácie, bary a špeciálne reštaurácie s vnútorným a vonkajším posedením.
 • Večerná zábava v Show Bare na plážovej promenáde
Vonkajší priestor
 • obrovský aquapark s celkovou dĺžkou tobogánu 515 m
 • tobogány
 • voda padá
 • rôzne bazény
 • Bazén s vlnami
 • Flow Riders
Niektoré z bazénov sú sezónne vyhrievané. Plážové osušky, ležadlá, vankúše a slnečníky sú k dispozícii zdarma pri bazéne a na pláži.V blízkosti bazéna Relax nájdete lekáreň a menšie obchody.

Izba:
Komfortné junior suity (DZJ/EZJ) majú 1 spálňu s posedením, vaňu/sprcha, WC, fén, minibar, LCD TV s plochou obrazovkou so satelitným príjmom, telefón, trezor, klimatizáciu (sezónne) a balkón.
Rodinný apartmán je vybavený ako junior suite.
Suita Grand (DSD) ponúka viac obytného priestoru s oddelenými izbami (spojovacími dverami).
Happy Baby Suite (JHB) je ideálny pre páry s malými deťmi a má detaily vhodné pre batoľatá, ako aj malú záhradku s plotom.
Rodinné suity (FS3/FS4/FS5/FS9) sú väčšie a majú rovnaké vybavenie ako junior suity. Môžu sa v nich ubytovať 2 až 4 dospelí a podľa obsadenosti maximálne 3 deti Rodinné izby (FZ1/FZ3/FZ4/FZ5/FZ6/FZ7/FZ8/FZ9) až pre 6 osôb, ktoré majú 1 spálňu resp. 1 obývacia izba -/spálňa (niektoré s optickým predelom miestností) sa nachádzajú v prístavbe "Family Star" (rezervácia s kódom hotela: HRGFAM). Pri obsadení 2 až 4 dospelými a 1 až 4 deťmi v závislosti od obsadenosti, izby sú 1 manželská posteľ, 2 samostatné lôžka a rozkladacia pohovka/y.Šport a zábava:
aerobik, vodný aerobik; Večerný zábavný program so živou hudbou a predstaveniami. Za poplatok: biliard, stolný tenis, videohry a v Makadi Mall tenis, futbalové ihrisko, klub zdravia. Potápačské centrum „Aquarius Diving“ sa nachádza na konci promenády priamo na pláži.Maxi Kids Club a ETI Baby Service:
Aby bol prázdninový týždeň pre malých hostí ETI vo veku od 4 do 12 rokov vzrušujúci, v ETI Maxi detských kluboch je 6 dní v týždni pripravený pestrý program. V čase od 10:00 do 17:00 (otváracia doba sa môže sezónne meniť) vymýšľa personál viacjazyčnej starostlivosti o deti každý deň niečo nové a je tu vhodná zábava pre všetky vekové kategórie.

ETI Baby Service pre všetkých veľmi malých hostí ETI - vo všetkých HOTELoch RED SEA s detským klubom ETI Maxi. ETI má pre vás k dispozícii rôzne detské náčinie, ktoré si môžete zapožičať v detských kluboch ETI Maxi v závislosti od dostupnosti a za zálohu (10 až 20 eur): moskytiéra, ohrievač fliaš, hračky na pláž a do vody, záchodové sedadlo, rýchlovarná kanvica, Podložka na prebaľovací stôl. Za poplatok 3€ na deň je možné si prenajať detský kočík.

Odporúčame si službu pre bábätká včas predobjednať na baby@eti.deAll inclusive:
Raňajky, obedy a večere formou bufetu a menu v à la carte reštauráciách (niektoré za príplatok) alebo návšteva jednej z à la carte reštaurácií v Makadi Mall s francúzskou, talianskou, blízkovýchodnou, čínskou alebo indickou kuchyňou, nápojmi a jedlami v steakhouse a reštaurácia s morskými plodmi za poplatok. Občerstvenie počas dňa, vafle, zmrzlina, káva/čaj poobede. Miestne nealkoholické nápoje 24 hodín a alkoholické nápoje od 12:00 do polnoci. Nosenie all inclusive náramku je povinné. Ďalšie informácie o programe all inclusive a ďalších službách za príplatok sú k dispozícii na mieste.upozornenie:
V Egypte je povinná vízová povinnosť. Na získanie víza musí byť vstupný doklad (odporúčame cestovný pas) platný ešte 6 mesiacov po ukončení cesty. Vstupné vízum do Egypta nie je zahrnuté v cene zájazdu. Vydanie víz pred vstupom do Egypta. Veľvyslanectvo Berlín/konzuláty v súčasnosti stojí. 24 EUR za vízum. Ako nemecký turista dostanete vízum aj pri prílete na egyptské letisko (25 USD / vízová známka cca 24 €). Na mieste je k dispozícii vízová služba, ktorá je v súčasnosti spoplatnená. 29€/osoba a zahŕňa víza vrátane spracovania a pečiatky, čo šetrí čas pri vstupe do krajiny.Pobyt v hoteli:
V RED SEA HOTELS je neskorý check-out, čo znamená, že máte neobmedzené používanie hotelovej izby a rezervovanej cateringovej služby, kým si ju nevyzdvihnete.To platí len pre zájazdy, nie LEN pre hotelové rezervácie.

Pre všetky ostatné hotely sa hotelová služba zvyčajne končí napoludnie v posledný deň pobytu v hoteli. ETI má s niektorými hotelmi špeciálne dohody, informujte sa.Upozorňujeme, že cestujete so zníženou pohyblivosťou:
Upozorňujeme, že naše hotelové ponuky vo všeobecnosti nie sú vhodné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou. Ak však máte záujem, radi si vyžiadame ďalšie informácie pre vaše osobné potreby.
ETI-Tipps:
 • ETI Late Check-out
 • direkte Strandlage mit Hausriff
 • riesige Poollandschaft mit Aquapark
 • Kinderbetreuung im ETI Maxi Kinderclub


Lage:
Traumhafte Hotelanlage direkt an der Makadi Bay mit riesigem AquaparkDas RED SEA HOTEL mit Aquapark liegt direkt am Privatstrand an der Makadi Bay (Badeschuhe empfohlen) und bietet einen beeindruckenden Blick über die gesamte Makadi Bay. Direkt dem Strand vorgelagert finden Sie ein Korallenriff, hier können Sie unbeschwert schnorcheln. Über die Strandpromenade ist das „ Grand Waterworld Makadi“ mit dem „Makadi Spa“, „Makadi Palace“ und „ Grand Makadi“ verbunden. Besuchen Sie auch die „Makadi Mall“, in der Sie Geschäfte, Bars und Restaurants finden.Ausstattung:
 • luxuriöses Resort im orientalischen Stil erbaut
 • großzügige Empfangshalle mit Rezeption und Lobby Bar
 • begrenztes WIFI in der Lobby ist kostenlos nutzbar; High Speed WIFI gegen Gebühr
Hotelkarte ansehenRestaurants & Bars
 • verschiedene Buffet-Restaurants, Bars und Spezialitätenrestaurants mit Sitzplätzen im Innen- und Außensitzbereich.
 • abendliche Unterhaltung in der Show Bar an der Strandpromenade
Außenbereich
 • riesiger Aquapark mit einer Gesamtrutschlänge von 515 m
 • Wasserrutschen
 • Wasserfälle
 • unterschiedliche Swimmingpools
 • Wellenpool
 • Flow Rider
Einige der Pools sind saisonal beheizt. Badetücher, Liegen, Auflagen und Sonnenschirme stehen Ihnen am Pool und am Strand kostenlos zur Verfügung.Eine Apotheke und kleinere Geschäfte finden Sie in der Nähe des Relax Pools.

Zimmer:
Die komfortablen Juniorsuiten (DZJ/EZJ) haben 1 Schlafraum mit Sitzecke, Bad/Dusche, WC, Föhn, Minibar, LCD-Flat Sat. TV, Telefon, Safe, Klimaanlage (saisonal) und Balkon.
Die Familiensuite ist wie die Juniorsuite ausgestattet.
Die Grand Suite (DSD) bietet mehr Wohnraum mit Raumtrennung (Verbindungstür).
Die Happy Baby Suite (JHB) ist für Paare mit Kleinkindern perfekt geeignet und hat kleinkindgerechte Details sowie einen kleinen Gartenbereich mit Zaun.
Die Familiensuiten (FS3/FS4/FS5/FS9) sind größer und gleich Ausgestattet wie die Junior Suiten. Sie sind mit 2 bis 4 Erwachsenen und je nach Belegung mit Maximal 3 Kindern belegbar.Die Familienzimmer (FZ1/FZ3/FZ4/FZ5/FZ6/FZ7/FZ8/FZ9) für bis zu 6 Personen, die über 1 Schlaf- und 1 Wohn-/Schlafraum verfügen (teilw. mit einem optischen Raumteiler), befinden sich im Nebengebäude „Family Star" (Buchung mit Hotelcode: HRGFAM). Bei Belegung mit 2 bis 4 Erwachsenen und 1 bis 4 Kindern, je nach Belegung sind die Zimmer mit 1 Doppelbett, 2 Einzelbetten und Sofabett/en ausgestattet.Sport & Unterhaltung:
Aerobics, Wassergymnastik; abends wechselndes Unterhaltungsprogramm mit Live-Musik und Shows. Gegen Gebühr: Billard, Tischtennis, Videospiele und in der Makadi Mall Tennis, Fußballplatz, Health Club. Die Tauchbasis von „Aquarius Diving" ist am Ende der Promenade direkt am Strand.Maxi Kinderclub & ETI Baby Service:
Um die Urlaubswoche auch für die kleinen ETI Gäste zwischen 4-12 Jahre spannend zu gestalten, gibt es in den ETI Maxi Kinder Clubs an 6 Tagen pro Woche ein abwechslungsreiches Programm. Zwischen 10 Uhr und 17 Uhr (Öffnungszeiten können sich saisonal ändern) lassen sich die mehrsprachigen Kinderbetreuer jeden Tag etwas Neues einfallen, für alle Altersstufen gibt es hier die passende Unterhaltung.

Der ETI Baby Service für alle ganz kleinen ETI Gäste - in allen RED SEA HOTELS mit ETI Maxi Kinder Club. ETI hält für Sie verschiedene Baby Utensilien bereit, diese können je nach Verfügbarkeit und gegen Kaution (€ 10,- bis € 20,-) in den ETI Maxi Kinder Clubs ausgeliehen werden: Moskitonetz, Flaschenwärmer, Strand-& Wasserspielsachen, Toilettensitz, Wasserkocher, Wickeltischauflage. Ein Kinderbuggy kann gegen eine Gebühr von 3,-€ pro Tag geliehen werden.

Wir empfehlen Ihnen die rechtzeitige Vorbestellung des Baby Service unter baby@eti.deAll-inclusive:
Frühstücks-, Mittag- und Abendbuffet sowie Menüs in den À-la-carte-Restaurants (teilweise gegen Aufpreis) oder besuchen Sie eines der À-la-carte-Restaurants in der Makadi Mall mit französischer, italienischer, orientalischer, chinesischer oder indischer Küche, Getränke sowie die Gerichte im Steakhouse und Seafood Restaurant gegen Bezahlung. Tagsüber Snacks, nachmittags Waffeln, Eis, Kaffee/Tee. Lokale nichtalkoholische Getränke 24 Stunden und alkoholische Getränke von 12 Uhr - 24 Uhr. Das Tragen eines All-inclusive Armbandes ist obligatorisch. Nähere Informationen zum All-inclusive Programm sowie weiteren Leistungen gegen Aufpreis erhalten Sie vor Ort.Hinweis:
In Ägypten gibt es zwingende Visa-Pflicht. Zum Erhalt eines Visums muss das Einreisepapier (wir empfehlen einen Reisepass) zwingend verpflichtend über das Reiseende hinaus noch 6 Monate gültig sein. Das Einreisevisum für Ägypten ist nicht im Reisepreis enthalten. Visa-Ausstellung vor Einreise über die ägypt. Botschaft Berlin/Konsulate kostet z.Zt. € 24,- pro Visa. Als deutscher Tourist erhalten Sie das Visum auch bei Anreise am ägyptischen Flughafen (25,- US $ / Visamarke ca. € 24,-). Vor Ort wird ein Visa-Service angeboten, dieser kostet z.Zt. € 29 ,-/Pers. und beinhaltet das Visum inkl. Bearbeiten und Stempeln, das spart Zeit bei der Einreise.Hotelaufenthalt:
In den RED SEA HOTELS gibt es einen Late Check-out, d.h. Ihnen steht das Hotelzimmer sowie die gebuchte Verpflegungsleistung bis zur Abholung uneingeschränkt zur Verfügung, dies gilt nur für Pauschalreisen, nicht für NUR Hotelbuchungen.

Bei allen anderen Hotels endet die Hotelleistung i.R. am letzten Tag des Hotelaufenthaltes mittags. ETI hat mit einigen Hotels Sonderregelungen bitte fragen Sie nach.Hinweis Reisen mit eingeschränkter Mobilität:
Bitte beachten Sie, dass unsere Hotelangebote in der Regel nicht für Personen mit eingeschränkter Mobilität geeignet sind. Bei Interesse fragen wir jedoch gern zusätzliche Informationen für Ihre persönlichen Bedürfnisse an.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 0 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 25 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Detský kútik Detský kútik áno
 • Tenis Tenis áno
 • Surfovanie Surfovanie áno
 • Potápačské centrum Potápačské centrum áno
 • Tobogány Tobogány áno
 • Fitness Fitness áno
 • Animačné programy Animačné programy áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno

Vyberte si termín

Recenzia hotela

Hodnotenie 4,1 / 5
Invia

Výborné (na základe 648 hodnotení)

Ubytovanie 4,0 / 5

Strava 3,7 / 5

Okolie 4,6 / 5

Cena 4,1 / 5

Pôvod recenzií: Ak je recenzia označená ako "overená recenzia", je preukázané, že pochádza od nášho zákazníka.

107. najlepšie hodnotený z 539 hotelov v Hurghada

Attila Szücs

Hodnotenie 4,7 / 5

Overená recenzia (Invia.hu) Dátum pobytu 5.4. - 12.4.2024 Hodnotené: Apríl 2024

Grand Waterworld Makadi Hodnotenie: 5/5 Egypt, Hurghada

Hotel a zařízení jsou dobré, skutečný dětský ráj, ale při odjezdu účtují několika lidem 10 EUR, rozbili jste vstupní kartu s titulem (což je samozřejmě lež)

Hotel a zařízení jsou dobré, skutečný dětský ráj, ale při odjezdu účtují několika lidem 10 EUR, rozbili jste vstupní kartu s titulem (což je samozřejmě lež)

Ubytovanie 4,3 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
pokoje jsou poměrně velké, nedoporučuji ty v přízemí

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Tibor László D. K.

Hodnotenie 2,9 / 5

Overená recenzia (Invia.hu) Dátum pobytu 30.3. - 6.4.2024 Hodnotené: Apríl 2024

Grand Waterworld Makadi Hodnotenie: 5/5 Egypt, Hurghada

Nebylo to poprvé, co jsme hotel navštívili, bohužel standard je stále nižší a nižší. Renovace by se opravdu hodila.

Nebylo to poprvé, co jsme hotel navštívili, bohužel standard je stále nižší a nižší. Renovace by se opravdu hodila.

Ubytovanie 2,5 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 2,0 / 5

Ubytovanie
Pokoje jsou velmi neobydlené, ložní prádlo roztrhané, zápach z kanalizace, klimatizace nefunguje.

Strava
Několik věcí, které byly součástí služby All Incl před rokem, se stalo zaplaceným.

Služby hotela
Mozaika vychází ze dna bazénů, plážové osušky jsou velmi používané.

Pláž
Perfektní.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Filtrovať recenzie

Attila Szücs

Hodnotenie 4,7 / 5

Overená recenzia (Invia.hu) Dátum pobytu 5.4. - 12.4.2024 Hodnotené: Apríl 2024

Grand Waterworld Makadi Hodnotenie: 5/5 Egypt, Hurghada

Hotel a zařízení jsou dobré, skutečný dětský ráj, ale při odjezdu účtují několika lidem 10 EUR, rozbili jste vstupní kartu s titulem (což je samozřejmě lež)

Hotel a zařízení jsou dobré, skutečný dětský ráj, ale při odjezdu účtují několika lidem 10 EUR, rozbili jste vstupní kartu s titulem (což je samozřejmě lež)

Ubytovanie 4,3 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
pokoje jsou poměrně velké, nedoporučuji ty v přízemí

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Tibor László D. K.

Hodnotenie 2,9 / 5

Overená recenzia (Invia.hu) Dátum pobytu 30.3. - 6.4.2024 Hodnotené: Apríl 2024

Grand Waterworld Makadi Hodnotenie: 5/5 Egypt, Hurghada

Nebylo to poprvé, co jsme hotel navštívili, bohužel standard je stále nižší a nižší. Renovace by se opravdu hodila.

Nebylo to poprvé, co jsme hotel navštívili, bohužel standard je stále nižší a nižší. Renovace by se opravdu hodila.

Ubytovanie 2,5 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 2,0 / 5

Ubytovanie
Pokoje jsou velmi neobydlené, ložní prádlo roztrhané, zápach z kanalizace, klimatizace nefunguje.

Strava
Několik věcí, které byly součástí služby All Incl před rokem, se stalo zaplaceným.

Služby hotela
Mozaika vychází ze dna bazénů, plážové osušky jsou velmi používané.

Pláž
Perfektní.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Erika E. V.

Hodnotenie 4,3 / 5

Overená recenzia (Invia.hu) Dátum pobytu 31.3. - 6.4.2024 Hodnotené: Apríl 2024

Grand Waterworld Makadi Hodnotenie: 5/5 Egypt, Hurghada

Všechno bylo velmi organizované. Během našeho pobytu jsme dostali maximální pozornost a vedení ohledně všeho. Velmi pěkné místo, měli jsme se dobře.

Všechno bylo velmi organizované. Během našeho pobytu jsme dostali maximální pozornost a vedení ohledně všeho. Velmi pěkné místo, měli jsme se dobře.

Ubytovanie 3,8 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Poloha ubytování je velmi dobrá, přímo na krásné písečné pláži. Ideální pro potápění. Hotel je velmi pěkný. Personál je velmi milý a ochotný.

Strava
Bohaté, rozmanité, chutné jídlo.

Služby hotela
Se službami hotelu jsme byli spokojeni. Náš cestovní operátor tam byl také velmi nápomocný.

Pláž
Pláž je velmi čistá a písčitá. Vhodné pro potápění!

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Jarosław K.

Hodnotenie 4,7 / 5

Overená recenzia (Travelplanet.pl) Dátum pobytu 26.3. - 4.4.2024 Hodnotené: Apríl 2024

Grand Waterworld Makadi Hodnotenie: 5/5 Egypt, Hurghada

Bez komentářů . Doporučuji . 3x v tomto hotelu, vše v pořádku.

Bez komentářů . Doporučuji . 3x v tomto hotelu, vše v pořádku.

Ubytovanie 4,5 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Bez komentářů . doporučuji

Strava
Pokud jde o egyptské standardy, jídlo je chutné, rozmanité a můžete si vybrat jakoukoli barvu. žádné gastrointestinální komplikace

Služby hotela
Bez komentářů . Doporučuji, standardní bakšiš :)

Pláž
Bez komentářů . doporučuji

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Roman Oravec

Hodnotenie 2,6 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Dátum pobytu 23.3. - 30.3.2024 Hodnotené: Apríl 2024

Grand Waterworld Makadi Hodnotenie: 5/5 Egypt, Hurghada

Hotel ma velmi dobre vybavenie a plaz.

Bohuzial all inclusive je velmi slaby, obsluha je neslusna, jedlo hadzu na tanier a nie su ochotny dat vam viac ako dva male kusky masa na tanier. Cely hotel je plny personalu, ktory caka aj za to ze si ....... aspon jedno euro. Ak im ho nahodou nedate, chovaju sa k vam ako k poslednemu ........

Hotel ma velmi dobre vybavenie a plaz.

Bohuzial all inclusive je velmi slaby, obsluha je neslusna, jedlo hadzu na tanier a nie su ochotny dat vam viac ako dva male kusky masa na tanier. Cely hotel je plny personalu, ktory caka aj za to ze si ....... aspon jedno euro. Ak im ho nahodou nedate, chovaju sa k vam ako k poslednemu ........

Ubytovanie 3,3 / 5

Strava 1,0 / 5

Okolie 4,0 / 5

Cena 2,0 / 5

Ubytovanie
Izba bola spinava a slabo udrziavana co nieje chyba vybavenia ale personalu.

Velkost a vybavenie izby bolo vyhovujuce.

Vyhlad sme mali na detsky vodny svet.

Musim povedat ze hotel ma svoj lepsi cas za sebou. Udrziavani sa nevenuju a len dobiehaju co bolo top pred XX rokmi.

Strava
Z jedla sa dalo vybrat.

Odporucam navstevovat ala carte restauracie kde si musime kupit aspon drinky ale priplatit sa niektore jedla.

Ale aspon vam daju najest. Ainclusive bufet bol boj s personalom aby ste dostali aspon nieco. Neochotne davali jedlo na tanier. Niektore veci boli v misach (ale tie skoro nikto nejedol) a zbytok sa robil vo friteze a na grile a museli ste si na jedlo pockat. Personal ktory to robil bol vacsinou v zlej nalade a bol velmi pomaly.

Služby hotela
Vodny park mal velmi studenu vodu. Deti tam mrzli vo vode. Samozrejme v lete to nieje problem, ale v Marci je 21stupnova voda, ked ma vzduch teplotu 23stupnov problem. A pritom maju velke strechy kde si mozu dat FVE a vodu vykurovat.

Restauracie tiez moc hygienu nedodrziavali. Vtaci lietaju a sadaju na jedlo. Personal chyta jedlo rukami a dava na tanier.

V bare kazdy alkohol chuti rovnako.

Pláž
Plaz bola asi jediny plus tohoto resortu. Nebola najcistesia , ale deti sa na nej zahrali a mala vela koralov na pozeranie rybiek.

Bola táto recenzia užitočná? (2) (0)

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

03:50 h

Popis

Hurghada bola založená začiatkom minulého storočia ako rybárska dedina, dnes je modernou turistickou oblasťou vo veľkom štýle. Jedná sa o tiahly, dvadsaťkilometrových pás hotelových stredisiek pri pobreží Červeného mora. Vzhľadom k faktu, lokalita patrí v súčasnosti k najvyhľadávanejším prímorským oblastiam, dá sa povedať, že už stratila zo svojho skoršieho kúzla.

Vybudovaná dopravná infraštruktúra je dostačujúca pre cestu do mesta i z nej. Po Hurghade sa doporučuje jazdiť v mikrobusoch či taxíkom. Zohnať uspokojivé ubytovanie nie je v tejto oblasti problém. Zabývať sa môžete napríklad v hotely Conrad International, komplexu s menšími vilkami vo vlastnej zátoke. Komfortné bungalovy Jasmi Village určite taktiež nie sú krokom vedľa. Zabaviť sa môžete pri vodných športoch či napríklad hraním squashe. Špeciálnu službu majú bungalovy Magawish Village. Priamoi na hotely si môžete objednať bezplatné stráženie detí. Hotel taktiež ponúka hosťom možnosť vyskúšať si potápačskú školu.

Samozrejmosťou Hurghady sú luxusné reštaurácie i malé typicky arabské kaviarne, nákupné strediská, trhy, kluby, bary a kasína. Dahar je z hľadiska kultúry najzaujímavejšou časťou mesta. Jeho rušné ulice so stánkami, bazármi a obchodíkmi nabádajú k nákupu suvenírov, zatiaľ čo mešity k nášteve a rozjímaní. Hurghada je taktiež kúpeľným mestom. Turisti sem chodia len na poznávacie zájazdy, ale i na ozdravné pobyty. Vďaka množstvom krásnych útesov tu stretnete množstvo potápačov a z dôvodu priaznivých poveternostných podmienok zase množstvo windsurferov, jachtárov a ďalších nadšencov pre vodné športy. Milovníci podmorského sveta si nesmú nechať ujsť náštevu múzea a akvária, kde je k videniu kompletná kolekcia flóry a fauny Červeného Mora. Pobrežie okolo Hurghady je dosť členité, preto nevynechajte príležitosť zájsť si na niektorý z množstva ostrovov. Navšítviť môžete trebárs ostrovy Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a ďalšie.

Hurghada má strategickú polohu vzhľadom k pamiatkam. Behom fakultativných výletov môžete navšítviť Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu.Približne 30 km na sever od Hurghady leží El Gouna, malá dedinka obklopená lagunami, ktorá určite stojí za náštevu. Miestne autobusové linky vás spoľahlivo dopravia na miesto a späť. V El Goune sa rozprestiera taktiež preslávené medzinárodné golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza poloostrov, na ktorom sa nachádza letovisko s názvom Soma Bay. Okrem vodných športov sa tu môžete opäť venovať golfu. Ďalšími obľúbenými turistickými strediskami v oblasti Safaga a Makadi Bay.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 0 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 25 km

Počasie

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať