Hotel VALAMAR LACROMA DUBROVNÍK

Prečo práve sem

Ubytovací zařízení je zapojeno do projektu chorvatské vlády Safe stay in Croatia, v rámci kterého je pro Vaši bezpečnou dovolenou garantováno dodržování přísných zdravotních a hygienických protokolů a standardů, více informací zde.

Poloha

luxusní hotelové středisko ležící na klidném poloostrově Babin Kuk, obklopen borovými lesy, vzdálen cca 6 km od starého města Dubrovník. Hotel se pyšní oceněním jako nejlepší business hotel v Chorvatsku.

Vybavenie a služby

á la carte restaurace, lobby bar, bar u bazénu, směnárna, obchody, internetový koutek, WI-FI, kongresový sál pro 1 200 osob + dalších 7 kongresových sálů, parkování za poplatek.

Ubytovanie

klimatizované 2lůžkové pokoje (cca 25 m2) se sprchou nebo vanou, WC, SAT TV, minibarem, telefonem, sejfem, fénem, WI-FI, s možností přistýlky. Pokoj typu 2(+3) FAMILY - cca 50 m2 - dvě 2lůžkové ložnice propojené dveřmi vhodné pro 2 dospělé a až 3 děti do 14 let nebo 3 dospělé, pokoj je orientován do parku. Pokoj 2(+2) Junior Suite - 2lůžkový pokoj s manželskou postelí a rozkládacím gaučem pro 1 nebo 2 děti do 12 let.

Šport a zábava

vnitřní a venkovní bazén se sladkou vodou, venkovní dětský bazén, wellness centrum - masáže, sauna, fitness studio, aerobic, v blízkosti: tenisové kurty, potápění a vodní sporty, lehátka a slunečníky u bazénu ZDARMA (v omezeném množství).

Stravovanie

snídaně formou bufetu s možností dokoupení večeří formou bufetu..

Pláž

oblázková a přírodní kamenitá s betonovými platy cca 250 m.

Zľavy pre deti

SLEVY PRO POKOJE 2(+1): dítě do 6 let se 2 dospělými - ZDARMA. Ceny pro děti od 6 do 12 let a starší osoby na přistýlce se vám zobrazí při vytvoření kalkulace na webu. SLEVY PRO POKOJ 2(+3): 1. a 2. dítě do 14 let se 2 dospělými - ZDARMA. Ceny pro 3. dítě do 14 let a starší osobu na přistýlce se vám zobrazí při vytvoření kalkulace na webu. SLEVY PRO POKOJ 2(+2): 1. i 2. dítě do 12 let se 2 dospělými - ZDARMA.

Cena zahŕňa

ubytování a snídani/polopenzi na vybraný počet nocí, pobytovou taxu.

Voliteľné doplatky

Možnost dokoupení: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Na vyžádání: dětská postýlka cca 5 EUR/den - platba na místě.

Cena zahrňuje:

ubytování a snídani/polopenzi na vybraný počet nocí, pobytovou taxu.

Cena nezahrňuje:

Možnost dokoupení: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Na vyžádání: dětská postýlka cca 5 EUR/den - platba na místě.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 500 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 4 km
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 20 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Detský kútik Detský kútik áno
 • Tenis Tenis áno
 • Surfovanie Surfovanie áno
 • Potápačské centrum Potápačské centrum áno
 • Fitness Fitness áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Čas letu

01:50 h

Popis

Dubrovník je považovaný za najkrajší historický klenot chorvátskeho kultúrneho dedičstva. Je situovaný v najjužnejšej časti preslávenej turistickej oblasti Dalmácie. Za Dubrovník môžeme označiť celú oblasť okolo rovnomenného mesta, zahrňujúcu napríklad aj ostrov Korčula, zelené ostrovy Mljet, či ostrov Pelješac so známymi vinohradmi a kapitánskymi vilami. Celá oblasť sa nachádza v údolí rieky Neretva a práve tu sa najviac rozvíjala chorvátska kultúra a umenie. Dokonca tu v 16. storočí existovala slávna Dubrovnícka republika Ragusa. 

Samotné staré mesto Dubrovník oplýva mnohými pozitívnymi atribútmi. Nie nadarmo bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V minulosti bolo mesto mnohokrát poznačené pádmi ostatných obyvateľov. Z toho dôvodu tu boli na útesoch postavené stredoveké hradby a veže, ktoré dodnes tvoria krásnu panorámu. Okolo nich sa môžete vydať na prvotriednu, takmer dvojkilometrovú prechádzku s výhľadom na more. Počas rokov 1991 a 1992 bolo mesto ťažko napadnuté ostreľovaním, počas ktorého boli početné historické pamiatky nenávratne poškodené. 

Hlavné centrum Dubrovníka sa nachádza na ulici Stradun, lemovanej útulnými kaviarňami a obchodíkmi, a disponuje známou Onofrievou fontánou. Symbol slobodného Dubrovníka - Rollandov stĺp - nájdeme na námestí Luža. Práve tu rozhodne narazíte na niektoré z početných verejných vystúpení pouličných umelcov či divadelníkov. Hlavnou kultúrnou akciou sa stali Dubrovnícke letné hry. Ak sa zaujímate o architektúru, poteší vás goticko-renesančný Kniežací dvor a palác Sponza z 15. storočia. Vo vnútri kniežacieho dvora upútajú pozornosť kusy starého nábytku, sochy aj nosidlá šľachty. V átriu sa často konajú rôzne divadelné predstavenia. Toto prostredie vskutku navodzuje tú pravú historickú atmosféru. Patrónom Dubrovníka je Svätý Blažej, ktorému bol zasvätený kostol na námestí Luža. Inak tu nájdeme aj veľké množstvo impozantných kláštorov, dokonca aj synagógu z 15 storočia. V Námornom múzeu v pevnosti Sv. Ivana sa dozviete zaujímavosti z oblasti námorníctva od stredoveku až do 20. storočia. 

Pokiaľ budete v Dubrovníku hľadať ubytovanie, ponúka sa naozaj široká paleta hotelov či apartmánov. Vybrať si môžete napríklad luxusný hotel Excelsior alebo Villu Dubrovník, ktorý je jedným z najokázalejších hotelov v celej Dalmácii. Krásy najrôznejších druhov je možné nájsť aj v doline Konavlí. Tá je typická svojím ľudovým charakterom, ktorý sa prejavuje napríklad zachovaním nádherných ľudových krojov či staviteľským dedičstvom. Práve toto územie od pradávna slúžilo ako významná kontrola do zálivu Boka Kotorská v susednej Čiernej Hore. Konavlinským centrom je zrejme rodisko chorvátskeho maliara Vlahe Bukovce - mestečko Cavtat. 

Nezabudnite aj na oblasť položenú západne od Dubrovníka. Práve tu, v krásnom mestečku Trsteno, je zriadené najkrajšie chorvátske arborétum sústreďujúce rozmanité druhy subtropickej flóry. Ako doplňujúce dekorácie slúžia sochy, napríklad socha boha mora - Poseidona.

Bolo by chybou neopísať už vyššie zmienený známy ostrov Pelješac s mestečkom Ston, nachádzajúcom sa na úzkej šiji, ktorá je jedinou spojnicou s pevninou. 
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 500 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 4 km
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 20 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 22 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať