Angola Angola

Oficiálny názov: Republica de Angola
Hlavné mesto:
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: katolíci (38%), animisti (37%), protestanti (15%)
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: UTC +1 hod, SEČ

Lokality

Angola - zájazdy od 2 053 €

O ANGOLE

Nie je možné naďalej odporúčať cestovanie za účelom turistiky. V prípade ciest mimo hraníc hlavného mesta Luanda sa odporúča využiť služby cestovných kancelárií. 

Najväčšia kriminalita je v hlavnom meste Luanda, kde dochádza k ozbrojeným prepadom. V noci nie je vhodné cestovať mimo hlavné mesto alebo do jeho okrajových oblastí. 

V provincii Cabinda na severe krajiny môže dochádzať k útokom na cudzincov či k ich únosom. V Angole, okrem hlavného mesta, sa vyskytuje veľké množstvo nevybuchnutých mín. Preto sa odporúča neschádzať z dopravných ciest a dbať na rady OSN a nevládnych organizácií pôsobiacich v Angole, rovnako ako aj na rady odborníkov znalých situácie v konkrétnom regióne. 

V súvislosti s výskytom Marburgskej choroby v oblasti Uíge (hranica Angoly a demokratickej republiky Kongo) MZV SR slovenským turistom odporúča do tejto oblasti až do odvolania necestovať. K prenosu choroby dochádza už bežným fyzickým kontaktom s nakazeným človekom alebo zvieraťom a choroba spôsobuje vysokú úmrtnosť. Pohyb v oblasti bol obmedzený na minimum.

Angola - zájazdy od 2 053 €

Najnovšie recenzie Angola

Všetky recenzie Angola