Potrebujete pomôcť?

Ozvite sa nám spôsobom, aký vám vyhovuje

Ukázať kontakty

Lyžovanie a snowboarding v Českej republike

Ak sa nechcete plahočiť za lyžovaním príliš ďaleko, nasledujúce riadky sú určené práve Vám. V Čechách rastie počet vlekov aj zjazdoviek a služby v súčasnosti dosahujú kvality ski areálov na západe. U väčšiny ski areálov dnes nájdeme lyžiarske školy, požičovne a rozmanitý výber ubytovania.

Hlavné lyžiarske centrá nájdeme v Krkonošiach, na Šumave, v Beskydách alebo v Jeseníkoch. Výhodou týchto stredísk je, že ceny za ubytovanie a vleky sú stále menšie ako v alpských lokalitách. Nezabudnime na prepracované siete bežeckých tratí.

Lyžiarske a snowboardové zájazdy do Českej republiky nájdete tu >>>

Lyžovanie v Krkonošiach

Krkonoše, najväčšie české hory, lákajú veľký počet domácich aj cudzincov. Medzi najobľúbenejšie miesta rozhodne patrí Harrachov. Sú tu kvalitné zjazdovky, bežecké trasy alebo turistické chodníky. Lyžovanie je tu vhodné pre všetky typy lyžiarov. Harrachov je známy svojimi skokanskými mostíkmi, kde sa konajú aj majstrovstvá sveta. Ďalším veľmi známym miestom je Špindlerov mlyn. Koná sa tu veľká kopa vyhlásených športových podujatí. Tzv. Špindl sa skladá z rôznych stredísk (Medvědín, Svatý Petr atď) a navštívi ho až na 700 tisíc ľudí.

Lyžovanie na Šumave

Šumava je ďalším miestom, kde môžete obdivovať rozmanitú prírodu a tiež kvalitné služby. K známym lyžiarskym areálom tu patrí Zadov, Železná Ruda, Nové Hute alebo napr. Lipno, kde je najväčší detský lyžiarsky park v republike.

Lyžovanie v Beskydoch

Na Morave si môžete dobre zalyžovať v Beskydoch. Pustevny, Veľké Karlovice, Bílá a ďalšie sú strediská, ktoré ponúkajú veľký počet zjazdoviek, chodníkov (napr. bežecká trasa na Radhošť) a rôznych druhov ubytovania či stravovania.

Lyžovanie v Jeseníkoch

Ďalším kvalitným lyžiarskym centrom sú Jeseníky. Krásne zjazdovky sa nachádzajú v blízkosti najvyššej moravskej hory Praděd. Na severnej strane Petrových kameňov sú najvyššie položené zjazdovky v Česku. Ďalšie vyhlásené ski areály sú napr. Karlov či Ramzová.

Ďalšie české hory

V Českej republike je veľký počet miest vhodných na lyžovanie. Medzi ďalšie obľúbené miesta paria Jizerské hory (Ještěd, Tanvaldský Špičák), Krušné hory (Klínovec, Boží Dar), Lužické hory alebo Orlické hory.Či už pôjdete kamkoľvek, všade na vás budú čakať zjazdovky obklopené lesmi a krásnou prírodou.

Lyžiarske a snowboardové zájazdy do Českej republiky nájdete tu >>>