Zájazd do

Artemis Princess

Hodnotenie: 4/5

Turecko, Alanya, Alanya

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Artemis Princess

miesto:
Tento vkusne zariadený hotel sa nachádza na Tureckej riviére, asi 200 m od krásnej piesočnatej pláže. Je obklopený reštauráciami, barmi a mnohými obchodmi a je vzdialený len cca 4 km od mesta a turistického centra Alanye s rôznymi nočnými klubmi. Verejná doprava je v bezprostrednej blízkosti budovy hotela. Letisko Antalya je vzdialené 135 km.

Zariadenie:
Hostia si môžu vybrať zo 119 izieb v 5-poschodovej hlavnej budove a 4-poschodovej prístavbe. Recepcia vo vstupnej hale je otvorená 24 hodín denne. K vybaveniu patrí úschovňa batožiny, bezpečnostná schránka a zmenáreň. Hostia majú prístup na internet cez WLAN (za poplatok). K dispozícii je výťah a bezbariérové zariadenia. Záhrada poskytuje ďalší priestor pre vonkajší relax a rekreáciu. K ďalšiemu vybaveniu domu patrí TV miestnosť a knižnica. Tí, ktorí prídu autom, ho môžu nechať na parkovisku ubytovacieho zariadenia. Medzi ďalšie služby patrí lekárska pomoc, izbová služba, služba budenia, práčovňa, práčovňa na mince a hotelový lekár.

Ubytovanie:
Klimatizácia a kúrenie zabezpečujú príjemnú klímu v izbách. Balkón je štandardom vo väčšine izieb. Izby majú manželskú posteľ alebo rozkladaciu pohovku. K dispozícii sú aj detské postieľky pre najmenších hostí. K dispozícii je aj trezor, minibar a pracovný stôl. Štandardom je aj chladnička. Rôzne možnosti komunikácie a zábavy zabezpečuje komfortné vybavenie telefónom s priamou voľbou, TV a rádiom. V kúpeľni so sprchovacím kútom a vaňou nájdete sušič vlasov a telefón. Ako zvláštnosť si hostia môžu vychutnať kozmetické produkty v kúpeľniach. Rezervovať je možné aj bezbariérové izby s bezbariérovými kúpeľňami.

Šport/zábava:
Či už ste aktívni alebo túžite po oddychu, hostia si môžu zaplávať niekoľko dĺžok v jednom z 2 vonkajších bazénov, zatiaľ čo deti majú k dispozícii priestor na pádlovanie. Ležadlá a slnečníky na slnečnej terase urobia vašu dovolenku dokonalou. Osviežujúce nápoje sú ponúkané v snack bare pri bazéne. Ak si počas cestovania nechcete nechať ujsť šport, hotel ponúka plážový volejbal. Milovníkom vodných športov je k dispozícii vodný skúter. Posilňovňa, stolný tenis a biliard sú súčasťou hotelovej športovej a rekreačnej ponuky. Hotel ponúka rôzne možnosti wellness, ako sú kúpele, sauna, hammam a masáže. Animačný program, diskotéka a nočný klub zabezpečia tú najlepšiu zábavu vo voľnom čase.

Jedlá:
Stravovacie zariadenia zahŕňajú jedáleň a bar.V nefajčiarskej reštaurácii s klimatizáciou na hostí čakajú rôzne špeciality. Ubytovanie ponúka rezervovateľné stravovacie služby vrátane prenocovania vrátane raňajok, polpenzie a all inclusive. Chutné raňajky vám dodajú energiu na celý deň a na obed a večeru si hostia môžu dopriať bohatý bufet. Dom poskytuje aj občerstvenie. Hotel ponúka široký sortiment alkoholických a nealkoholických nápojov.

Kreditné karty:
V ubytovacom zariadení sú akceptované nasledujúce kreditné karty: Visa a MasterCard.

Vybavenie, služby, zábava a športové ponuky v zimnej sezóne:
V zimnej sezóne (zvyčajne začiatok novembra až koniec marca/polovica apríla) a v skorej a neskorej sezóne (apríl a október) nie sú niektoré z tu uvedených zariadení k dispozícii vôbec alebo sú k dispozícii len obmedzenom rozsahu v dôsledku poveternostných podmienok alebo nízkeho počtu návštevníkov. Týka sa to najmä plážových a bazénových zariadení (slnečníky a ležadlá, móla na kúpanie, bary pri bazéne a na pláži), vonkajšej zábavy a športových aktivít (najmä vodné športy). V mnohých hoteloch sú bazény v zimných mesiacoch obsluhované alebo úplne vypustené, tobogany/aquaparky nie sú v prevádzke. Ponuka à la carte reštaurácií, snack reštaurácií a barov môže byť v zimnom období tiež obmedzená alebo môžu byť obmedzené servisné časy, namiesto bufetu je možné podávať jedlá formou menu. Vonkajšie večerné akcie sú zrušené alebo budú presunuté do interiéru. Minikluby sa často v zimnej sezóne neponúkajú vôbec alebo sa ponúkajú len počas školských prázdnin. Ak je v miestnosti klimatizácia, v zimných mesiacoch slúži ako kúrenie.

Len hotelové rezervácie:
Upozorňujeme, že všetci hostia, ktorí nemajú bydlisko v EÚ, môžu mať problémy s registráciou v hoteli, najmä v prípade „rezervácií len pre hotel“ v cieľovej oblasti. V takom prípade sú hotelieri oprávnení požadovať doplatok na mieste alebo odmietnuť rezerváciu!

Vstupné požiadavky Türkiye:
Nemeckí občania (vrátane maloletých) vyžadujú   Pre vstup do Turecka a pobyty do 90 dní občiansky preukaz, pas alebo dočasný pas. Deti do 12 rokov môžu do krajiny vstúpiť aj s platným detským pasom (od 10 rokov s fotografiou a uvedením národnosti „nemecká“). Vstup nie je možný s cestovným preukazom vydaným spolkovou políciou v prípade núdze ako náhrada za pas alebo dočasný občiansky preukaz.

Pasy musia mať aspoň jednu voľnú stranu, keďže pasy sú pri vstupe opečiatkované vstupnou pečiatkou a dátumom. Pri vstupe do krajiny s občianskym preukazom vydajú turecké colné orgány vstupný doklad, ktorý si treba starostlivo uschovať, pretože ho treba pri odchode z krajiny opäť predložiť.

V prípade maloletých, ktorí cestujú do Turecka bez rodičov, musia mať so sebou formulár súhlasu podpísaný oboma rodičmi (v nemčine a preložený do turečtiny). Na opätovný vstup do Nemecka potrebujú deti, ktoré majú nemecké aj turecké občianstvo, nemecký pas alebo občiansky preukaz, o ktoré je potrebné pred odchodom požiadať príslušný nemecký úrad, alebo v prípade potreby platný detský pas.

Občania iných krajín by sa mali informovať o požiadavkách na vstup na Veľvyslanectve Tureckej republiky v Berlíne alebo na ich príslušnom konzuláte.

Zdroj: Federálne ministerstvo zahraničných vecí/Turecko: Cestovné a bezpečnostné informácie – Federálne ministerstvo zahraničných vecí (auswaertiges-amt.de)

(Od januára 2024)
Lage:
Das geschmackvoll eingerichtete Hotel befindet sich an der türkischen Riviera, etwa 200 m entfernt vom wunderschönen Sandstrand. Es ist umgeben von Restaurants, Bars und zahlreichen Einkaufsmöglichkeiten und liegt nur ca. 4 km vom Stadt- und Touristenzentrum Alanya mit diversen Diskotheken entfernt. Öffentliche Verkehrsmittel befinden sich in unmittelbarer Nähe des Hotelgebäudes. Den Flughafen von Antalya erreichen Sie in 135 km Entfernung.

Ausstattung:
Für die Gäste stehen in einem 5-stöckigen Haupthaus und in einem 4-stöckigen Nebengebäude 119 Zimmer zur Auswahl. Die Rezeption im Empfangsbereich ist rund um die Uhr besetzt. Zur Einrichtung gehören eine Gepäckaufbewahrung, ein Safe und eine Wechselstube. Per WLAN erhalten die Gäste Zugang zum Internet (gegen Gebühr). Ein Aufzug und rollstuhlgerechte Einrichtungen sind vorhanden. Ein Garten bietet zusätzlichen Raum für Entspannung und Erholung im Freien. Zu den weiteren Einrichtungen des Hauses zählen ein TV-Raum und eine Bibliothek. Wer mit dem Fahrzeug anreist, kann es auf dem Parkplatz der Unterbringung abstellen. Unter den weiteren Leistungen finden sich medizinische Betreuung, ein Zimmerservice, ein Weckdienst, ein Wäscheservice, eine Münzwäscherei und ein Hotelarzt.

Unterbringung:
Für angenehmes Raumklima in den Zimmern sorgen eine Klimaanlage und eine Heizung. In den meisten Zimmern zählt ein Balkon zum Standard. Die Zimmer verfügen über ein Doppelbett oder ein Sofabett. Kinderbetten für die jüngsten Gäste sind ebenso vorhanden. Außerdem sind ein Safe, eine Minibar und ein Schreibtisch verfügbar. Ein Kühlschrank zählt ebenfalls zur Standardeinrichtung. Verschiedene Kommunikations- und Unterhaltungsmöglichkeiten werden durch die komfortable Ausstattung mit einem Direktwahltelefon, einem TV-Gerät und einem Radio gewährleistet. Im Badezimmer, mit einer Dusche und einer Badewanne ausgestattet, stehen für die Gäste ein Haartrockner und ein Telefon bereit. Als Besonderheit genießen die Gäste in den Badezimmern Kosmetikartikel. Außerdem sind rollstuhlgerechte Zimmer mit barrierefreiem Badezimmer buchbar.

Sport/Unterhaltung:
Ob sportlich aktiv oder erholungssuchend, die Gäste können in einem der 2 Außenpools ein paar Längen schwimmen, während die Kinder einen Planschbereich für sich haben. Liegestühle und Schirme auf der Sonnenterrasse machen den Urlaub perfekt. An der Pool-/Snackbar werden erfrischende Getränke angeboten. Wer auch auf Reisen nicht auf Sport verzichten möchte, dem bietet das Hotel Beachvolleyball. Freunden des Wassersports wird Jetskifahren angeboten. Fitnessstudio, Tischtennis und Billard sind Teil des Sport- und Freizeitangebots des Hauses. Im Hotel werden verschiedene Wellnessangebote wie Spa, Sauna, Hammam und Massage-Anwendungen offeriert. Ein Animationsprogramm, eine Disco und ein Nachtclub sorgen für besten Freizeitspaß.

Verpflegung:
Die gastronomischen Einrichtungen umfassen einen Speiseraum und eine Bar. Verschiedene Spezialitäten erwarten die Gäste in einem Nichtraucherrestaurant mit Klimaanlage. Die Unterbringung bietet als buchbare Verpflegungsleistungen Übernachtung inkl. Frühstück, Halbpension und All-Inclusive. Ein leckeres Frühstück gibt Energie für den Tag, zum Mittag- und Abendessen bedienen sich die Gäste am reichhaltigen Buffet. Darüber hinaus stellt das Haus Snacks bereit. Das Hotel führt ein Sortiment alkoholischer und alkoholfreier Getränke.

Kreditkarten:
Folgende Kreditkarten werden in der Unterbringung akzeptiert: Visa und MasterCard.

Einrichtungen, Service-, Animations- und Sportangebote in der Wintersaison:
In der Wintersaison (i. d. R. Anfang November bis Ende März/Mitte April) und in der Vor- und Nachsaison (April und Oktober) stehen witterungsbedingt oder aufgrund geringer Besucherzahlen einige hier aufgeführten Einrichtungen zum Teil gar nicht oder nur in beschränktem Umfang zur Verfügung. Dies gilt vor allem für Strand- und Pooleinrichtungen (Sonnenschirme und Liegen, Badestege, Pool- und Strandbars), Animations- und Sportangebote im Freien (insbesondere Wassersport). In vielen Hotels werden die Swimmingpools in den Wintermonaten gewartet bzw. komplett geleert, Wasserrutschen/Aquaparks sind nicht in Betrieb. Auch das Angebot an A-la-carte-Restaurants, Snackrestaurants und Bars kann in der Wintersaison reduziert oder die Servicezeiten können eingeschränkt sein, statt eines Buffets können die Mahlzeiten in Menüform serviert werden. Abendveranstaltungen im Freien entfallen bzw. werden in Innenräume verlegt. Miniclubs werden häufig in der Wintersaison gar nicht oder nur während Schulferienzeiten angeboten. Wenn zur Zimmerausstattung eine Klimaanlage gehört, dient diese in den Wintermonaten als Heizung.

Nur-Hotel-Buchungen:
Bitte beachten Sie, dass für alle Gäste ohne Wohnsitz in der EU vor allem bei "Nur Hotel Buchungen" im Zielgebiet Probleme beim Einchecken im Hotel auftreten können. In einem solchen Fall sind die Hoteliers dazu berechtigt, eine Nachzahlung vor Ort einzufordern oder die Buchung zurückzuweisen!

Einreisebestimmungen Türkei:
Deutsche Staatsbürger (auch Minderjährige) benötigen für die Einreise in die Türkei und Aufenthalte bis zu 90 Tagen einen Personalausweis, Reisepass oder vorläufigen Reisepass. Kinder bis zu 12 Jahren können auch mit einem gültigen Kinderreisepass (ab 10 Jahren mit Lichtbild und der Eintragung Nationalität „deutsch“) einreisen. Nicht möglich ist die Einreise mit mit einem von der Bundespolizei für Notfälle ausgestellten Reiseausweis als Passersatz oder einem vorläufigen Personalausweis.

Reisepässe müssen noch über mindestens eine freie Seite verfügen, da die Pässe bei Einreise mit einem Einreisestempel samt Datum versehen werden.  Bei der Einreise mit Personalausweis händigen die türkischen Zollbehörden ein Einreisepapier aus, welches sorgfältig aufzubewahren ist, da es bei der  Ausreise wieder vorgelegt werden muss. 

Für Minderjährige, die ohne ihre Eltern in die Türkei reisen, ist ein von beiden Elternteilen unterschriebene Einverständniserklärung mitzuführen (in deutscher Sprache und ins Türkische übersetzt). Kinder, die sowohl die deutsche als auch die türkische Staatsangehörigkeit besitzen, benötigen zur Wiedereinreise nach Deutschland einen deutschen Reisepass oder Personalausweis, der vor Abreise bei der zuständigen deutschen Behörde beantragt werden muss, oder ggf. einen gültigen Kinderreisepass.

Bürger anderer Staaten erkundigen sich bzgl. der Einreisebedingungen bitte bei der Botschaft der Republik Türkei in Berlin oder  ihrem zuständigen Konsulat.

Quelle: Auswärtiges Amt/Türkei: Reise- und Sicherheitshinweise - Auswärtiges Amt (auswaertiges-amt.de)

(Stand: Januar 2024)

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 200 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 4 km
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 130 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Surfovanie Surfovanie áno
 • Cesta okolo hotela Cesta okolo hotela áno
 • Kľudná lokalita Kľudná lokalita áno
 • Fitness Fitness áno
 • Animačné programy Animačné programy áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno

Vyberte si termín

Recenzia hotela

Dobré (na základe 95 hodnotení)

Hodnotenie 3,3 / 5

Ubytovanie 3,2 / 5

Strava 3,4 / 5

Okolie 3,6 / 5

Cena 3,4 / 5

Pôvod recenzií: Ak je recenzia označená ako "overená recenzia", je preukázané, že pochádza od nášho zákazníka.

198. najlepšie hodnotený z 888 hotelov v Alanya

Artur P.

Hodnotenie 1,7 / 5

Overená recenzia (Travelplanet.pl) Dátum pobytu 1.6. - 4.6.2024 Hodnotené: Jún 2024

Artemis Princess Hodnotenie: 4/5 Turecko, Alanya

Hodnota za peníze je v pořádku, ale bylo zřejmé, že se jedná o levný hotel

Hodnota za peníze je v pořádku, ale bylo zřejmé, že se jedná o levný hotel

Ubytovanie 1,3 / 5

Strava 1,0 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 1,0 / 5

Strava
Jednotvárné jídlo, slabá káva a žádné pití, což nebylo v nabídce CK zmíněno.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Attila H.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.hu) Dátum pobytu 25.5. - 1.6.2024 Hodnotené: Jún 2024

Artemis Princess Hodnotenie: 4/5 Turecko, Alanya

Hotel ve výborné lokalitě, přátelský servis, čisté pokoje, příjemný personál.

Hotel ve výborné lokalitě, přátelský servis, čisté pokoje, příjemný personál.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Čisté, prostorné pokoje, bezvadný personál.

Strava
Bohatá a pestrá nabídka

Služby hotela
vše bylo zajištěno pro pohodlný, příjemný odpočinek.

Pláž
200 m, čistá pláž, čistá, příjemná nabídka

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Filtrovať recenzie

Artur P.

Hodnotenie 1,7 / 5

Overená recenzia (Travelplanet.pl) Dátum pobytu 1.6. - 4.6.2024 Hodnotené: Jún 2024

Artemis Princess Hodnotenie: 4/5 Turecko, Alanya

Hodnota za peníze je v pořádku, ale bylo zřejmé, že se jedná o levný hotel

Hodnota za peníze je v pořádku, ale bylo zřejmé, že se jedná o levný hotel

Ubytovanie 1,3 / 5

Strava 1,0 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 1,0 / 5

Strava
Jednotvárné jídlo, slabá káva a žádné pití, což nebylo v nabídce CK zmíněno.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Attila H.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.hu) Dátum pobytu 25.5. - 1.6.2024 Hodnotené: Jún 2024

Artemis Princess Hodnotenie: 4/5 Turecko, Alanya

Hotel ve výborné lokalitě, přátelský servis, čisté pokoje, příjemný personál.

Hotel ve výborné lokalitě, přátelský servis, čisté pokoje, příjemný personál.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Čisté, prostorné pokoje, bezvadný personál.

Strava
Bohatá a pestrá nabídka

Služby hotela
vše bylo zajištěno pro pohodlný, příjemný odpočinek.

Pláž
200 m, čistá pláž, čistá, příjemná nabídka

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Jaroslav B.

Hodnotenie 3,4 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 12.9. - 22.9.2023 Hodnotené: Október 2023

Artemis Princess Hodnotenie: 4/5 Turecko, Alanya

Celkový dojem je pozitivní, cena zájezdu odpovídala kvalitě.

Celkový dojem je pozitivní, cena zájezdu odpovídala kvalitě.

Ubytovanie 4,0 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytovanie
Pěkné

Strava
Dalo se vybrat

Služby hotela
Kromě obsluhy restaurace a baru dobré

Pláž
Moře i pláž čistá. Přístup na pláž přes frekventovanou silnici. Lehátka a slunečníky značně poškozené.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (2)

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno

Hodnotenie 4,3 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 30.9. - 7.10.2023 Hodnotené: Október 2023

Artemis Princess Hodnotenie: 4/5 Turecko, Alanya

Dovolená výborná,Turecko je úžasná země,hory i moře,moc sympatičtí obyvatelé a turci-chlapy jsou vždycky tak krásně navonění

Dovolená výborná,Turecko je úžasná země,hory i moře,moc sympatičtí obyvatelé a turci-chlapy jsou vždycky tak krásně navonění

Ubytovanie 4,0 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Hotel má svojí někdejší slávu už za sebou,pokoje dostačující útulné,na dovolené na pokoj se chodíte stejně jen vyspat,hlavne,že bylo vsude čisto a uklizeno každý den,hotelová restaurace v 5.patře. WiFi v lobby zdarma,na pokojích za poplatek(nepadala,rychlé připojení)

Strava
Termín jsme měli po sezóně,tak nebyl už takový výběr,trochu se to opakovalo,když se vystřídali kuchaři zaznamenali jsme zlepšení,ale chyběl nám větší výběr ovoce,celou dobu jen jablka,hrušky,švestky a hroznové víno a zákusky stále stejné a nic moc,z kuchaře cukrář nebude ????

Služby hotela
Vynikající,ochotní číšníci a barmani. Ocenili bychom více animačních programů i když,protože je hotel v centru,byla zde možnost se kdykoliv jít projít a že bylo kam. Každý den uklizeno a každý den jinak složená deka na spaní do ruznych tvaru ( milé potěšení),vyměněny ručníky,doplněna voda

Pláž
Pláž 200 metrů od hotelu přes silnici nebo podchodem bez problémů. Plavčík ochotný, ihned vás pomůže usadit. Lehátka a slunečníky zdarma. U lehátek stolečky,některé i s popelníky. Pláž čistá, kamenito- písčitá,velmi vhodná obuv do vody. Moře čisté,malé vlny i pro méně zkušené plavce,vstup pozvolný. Krásný výhled z pláže na alanyiský hrad. Na šnorchlovani však moře není.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Monika N.

Hodnotenie 2,6 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 24.9. - 4.10.2023 Hodnotené: Október 2023

Artemis Princess Hodnotenie: 4/5 Turecko, Alanya

Hotel bohužel ani zdaleka neodpovídá 4* spíše 2,5*, ale dovolená jako taková byla pěkná. Pláž je asi 5 minut chůze od hotelu takže super, a je vcelku hezká, ale lepší brát boty do vody kvůli kamení ve vodě. Jídlo na hotelu skromné, člověk vždy něco vybere, ale gastro zážitek nečekejte. Čistota je v pořádku.

Hotel bohužel ani zdaleka neodpovídá 4* spíše 2,5*, ale dovolená jako taková byla pěkná. Pláž je asi 5 minut chůze od hotelu takže super, a je vcelku hezká, ale lepší brát boty do vody kvůli kamení ve vodě. Jídlo na hotelu skromné, člověk vždy něco vybere, ale gastro zážitek nečekejte. Čistota je v pořádku.

Ubytovanie 2,3 / 5

Strava 2,0 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 2,5 / 5

Ubytovanie
Pokoje jsou zařízeny uspokojivě, postel nebyla příliš pohodlná ale dalo se to. Spíš nás trápila studená voda co tekla převážně celý pobyt. Dospělí to zvládnou, ale u dětí by to byl docela problém.

Strava
Menší výběr, jídla se opakovala. Hodně se vaří z polotovarů. Dezerty naprostá katastrofa i co se týče čerstvosti..

Služby hotela
Manažer hotelu nás přesvědčil na hammam lázně, zážitek to byl docela zajímavý, ale prostředí a postup procedur byl nepříliš příjemný :D

Pláž
Pláž je velká, lehátka slunečníky zdarma což je super. Akorát je částečně kamenitá takže boty jsou docela potřeba.

Bola táto recenzia užitočná? (1) (0)

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Čas letu

02:30 h

Popis

Vo východnej časti riviéry sa nachádza miesto, ktoré uchvátilo svojím pôvabom samotnú Kleopatru. Je to Alanya, veľmi obľúbené historické stredisko, skôr sídlo pirátov, dnes oblasť, kde sa o Vás postarajú ako nikde inde. Miestami hrubší piesok, podľa povesti dovezený až z ďalekého povodia Nílu, sa stará o chodidlá unavených turistov. Zvlášť obľúbená je Kleopatrina pláž, ktorá sa môže pýšiť ocenením modrej vlajky Európskej únie za spokojnosť návštevníkov. Asi stominútový transfer z letiska je ukončený pohľadom na mesto, ktorému už ďalej dominuje mohutná stredomorská pevnosť, z jej širokých bášt sa otvára pohľad na prekrásnu Kleopatrinu pláž. Zachovalé hradby mieriace až 6 kilometrov zvádzajú pohľady turistov hlavne v noci. Čisté pláže, nočný život v prístave, výhodné nákupy v orientálnych bazároch, plavba člnom v kvapľových jaskyniach, to všetko je dôvod, prečo poznať Alanyu. Beznádejne zamilovaný Antonius daroval túto časť zeme Kleopatre ako svadobný dar. Verte, že i Vám prinesie Alanya niečo, na čo sa nezabúda. 
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 200 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 4 km
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 130 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 24 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať