Zájazd do

Le Royal Méridien Beach Resort and Spa

Hodnotenie: 5/5

Spojené arabské emiráty, Dubaj, Dubai

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Le Royal Méridien Beach Resort and Spa

miesto:
Luxusný rezort vás čaká priamo na cca 200 m dlhej súkromnej piesočnatej pláži. V bezprostrednej blízkosti nájdete obchody, reštaurácie a bary. Vzdialenosť od letiska Dubaj je približne 38 km.

Zariadenie:
Le Meridien Beach Resort And Spa so svojimi 501 izbami ponúka lobby s recepciou, výťah, veľký výber reštaurácií a barov, konferenčné miestnosti, práčovňu (za poplatok), kaderníctvo a rôzne butiky. Vonku nájdete veľký bazén so slnečnými terasami a bazén/snack bar. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky sú pri bazénoch a na pláži k dispozícii zdarma.

Ubytovanie:
Komfortné dvojlôžkové izby DeLuxe majú vaňu alebo sprchu/WC, sušič vlasov, župany, klimatizáciu, telefón, SAT TV, WiFi, minibar, príslušenstvo na prípravu kávy/čaju, trezor a niektoré aj balkón. V prípade výberu je možné rezervovať aj výhľad na oceán.

Jedlá:
Raňajky alebo polpenziu je možné objednať formou bufetu.

Šport/zábava:
Zadarmo: fitness, tenis, squash, sauna, parný kúpeľ, jacuzzi a bazény hammam.
Za poplatok: wellness centrum s masážami a rôznymi aplikáciami.

deti:
Miniklub (4 - 12 rokov), detský bazén, detský bufet, detské ihrisko a opatrovateľka (na vyžiadanie, za poplatok).

upozornenie:
Upozorňujeme, že hotely v Spojených arabských emirátoch vo všeobecnosti neposkytujú oddelené postele pre deti. Deti do 12 rokov bývajú v posteli s rodičmi.

Všeobecné informácie:
Pri vstupe do krajiny si všimnite nasledujúce informácie: Vstup do krajiny bude povolený iba osobám, ktorých pohlavie je v pase uvedené ako „M“ (muž) alebo „F“ (žena). Napríklad zápis ľudí, ktorých dátum narodenia je v pase B. je špecifikované „XX.XX.“ namiesto čísel pre deň a mesiac, možno odmietnuť.

Upozorňujeme, že v SAE sa na rezervácie s cestujúcimi mladšími ako 21 rokov vzťahuje osobitný zákon. Lt. Zo zákona teda musí byť minimálny vek aspoň jedného účastníka zájazdu 21 rokov. Ak to nebude zohľadnené, hotel môže odmietnuť rezerváciu alebo registráciu v deň príchodu.

Upozorňujeme, že pri registrácii je potrebné zaplatiť bezpečnostnú zálohu. Výška zálohy sa môže líšiť v závislosti od hotela a je zvyčajne rezervovaná na vašej kreditnej karte alebo musí byť zaplatená v hotovosti.
Táto záloha slúži ako záruka za akékoľvek dodatočné náklady, ako je používanie minibaru alebo a la carte reštaurácií atď. Záloha vám bude vrátená pri odchode, ak nevzniknú žiadne ďalšie náklady. Upozorňujeme, že v závislosti od spoločnosti, ktorá vydala kreditnú kartu, môže trvať až 14 dní, kým sa záloha pripíše späť na váš účet.
Chceli by sme vás požiadať, aby ste mali pri registrácii pripravenú platnú kreditnú kartu alebo dostatočnú hotovosť na zálohu.

Upozorňujeme, že hotely v Spojených arabských emirátoch vo všeobecnosti neposkytujú oddelené postele pre deti. Deti do 12 rokov bývajú v posteli s rodičmi. Ak chcete pre dieťa samostatné lôžko, kontaktujte naše servisné stredisko.

Upozorňujeme, že v Spojených arabských emirátoch (okrem Abú Zabí) sa účtuje turistická daň (Tourism Dirham). Daň nie je zahrnutá v cene zájazdu a musí byť uhradená zákazníkom priamo v hoteli.

Výška dane závisí od kategórie hviezdičky/kľúča (kategória krajiny) v hoteli a počíta sa na osobu a deň.
Suma za izbu a noc:

1* motely/hotely/apartmány/letoviská = 7 AED
2*/3* hotely/apartmány/letoviská = 10 AED
4* hotely/apartmány/letoviská = 15 AED
5* hotely/apartmány/letoviská = 20 AED

(AED=dirham/vyhradená zmena)

Všimnite si ramadán

Upozorňujeme, že počas pôstneho mesiaca ramadán môžu platiť obmedzenia
(napr. podávanie alkoholu, jedlá len v uzavretých priestoroch, zábavný program).

Dôležitá informácia:
Upozorňujeme, že nie je možné kedykoľvek vylúčiť vplyv na hotelové zariadenia, vonkajšie zariadenia, stravovacie služby a aktivity, napríklad v prípade pandémie, ale ani obmedzenia vstupu/výstupu a všeobecné dodržiavanie miestnych predpisov.

Poznámka pre zájazdy (let + hotel):
Upozorňujeme, že naše informácie o pravidlách pre batožinu a palubnom stravovaní vašej rezervovanej leteckej spoločnosti, ako aj pravidlá vstupu, destinácie a špeciálne informácie sú súčasťou vašej cestovnej zmluvy. Tieto informácie môžete nájsť na internete na adrese: Informácie o letoch a destináciách LMX (http://www.lmx.info).

Informácie - Poplatky za registráciu

Upozorňujeme, že online registrácia musí byť vykonaná pre nasledujúce letecké spoločnosti, v opačnom prípade vám za odbavenie na letisku budú účtované dodatočné poplatky. Online check-in časy a poplatky na letisku na osobu/dieťa sú nasledovné: Sun Express online check-in najskôr 36 hodín a najneskôr 3,5 hodiny pred odletom, inak 5,00 €; Online check-in Eurowings najskôr 72 hodín a najneskôr 3 hodiny pred odletom, inak 15 €; Online check-in TuiFly najskôr 48 hodín a najneskôr 5 hodín pred odletom, inak 25 €; Online check-in Ryanair plus v prípade potreby predchádzajúce overenienajskôr 24 hodín a najneskôr 2 hodiny pred odletom, inak 55 €.

Poznámka k obsadenosti izby:
Upozorňujeme, že ak obsadíte dvojlôžkovú izbu s viacerými prístelkami, využiteľná plocha izby sa zníži. Odporúčame preto, aby ste si, ak je to možné, rezervovali rodinnú izbu priamo pozostávajúcu z jednej izby alebo viacerých izieb v závislosti od dostupnosti a ponuky príslušného hotela. Okrem toho veľkosť poskytovaných postelí závisí od regionálnych charakteristík hotelového nábytku.

 

upozornenie:
Obmedzená pohyblivosť

Upozorňujeme, že naše dovolenkové balíky vo všeobecnosti nie sú vhodné pre osoby so zníženou pohyblivosťou, pokiaľ nie je v popise produktu uvedené inak, na požiadanie vám však radi poskytneme podrobnejšie informácie o takejto vhodnosti s prihliadnutím na vaše potreby.
Lage:
Das luxuriöse Resort erwartet Sie direkt am ca. 200 m langen privaten Sandstrand. Einkaufsmöglichkeiten, Restaurants und Bars finden Sie in unmittelbarer Umgebung. Die Entfernung zum Flughafen Dubai beträgt ca. 38 km.

Ausstattung:
Das Le Meridien Beach Resort And Spa mit seinen insgesamt 501 Zimmern bietet Ihnen eine Empfangshalle mit Rezeption, Lift, große Auswahl an Restaurants und Bars, Konferenzräume, Wäscheservice (gegen Gebühr), Friseur und diverse Boutiquen. Im Außenbereich finden Sie eine große Poollandschaft mit Sonnenterrassen und eine Pool-/Snackbar. Liegen, Schirme und Badetücher stehen Ihnen an den Pools und am Strand kostenfrei zur Verfügung.

Unterbringung:
Die komfortablen Doppelzimmer DeLuxe verfügen über Bad oder Dusche/WC, Föhn, Bademäntel, Klimaanlage, Telefon, Sat.-TV, WLAN, Minibar, Kaffee-/Teezubereitungsmöglichkeit, Safe und teilweise Balkon. Wahlweise auch mit Meerblick buchbar.

Verpflegung:
Frühstück oder Halbpension in Buffetform buchbar.

Sport/Unterhaltung:
Ohne Gebühr: Fitnessraum, Tennis, Squash, Sauna, Dampfbad, Jacuzzi und Hamampools.
Gegen Gebühr: Spa-Bereich mit Massagen und verschiedenen Anwendungen.

Kinder:
Miniclub (4 – 12 Jahre), Kinderbecken, Kinderbuffet, Spielplatz und Babysitter (auf Anfrage, gegen Gebühr).

Hinweis:
Bitte beachten Sie, dass die Hotels in den Vereinigten Arabischen Emiraten generell für Kinder kein separates Bett zur Verfügung stellen. Kinder bis 12 Jahren übernachten im Bett der Eltern.

Allgemeine Information:
Bitte beachten Sie folgenden Hinweis für die Einreise: Es wird nur die Einreise von Personen gestattet, deren Geschlecht im Pass mit „ M“ (männlich) oder „F“ (weiblich) eingetragen ist. Auch kann die Einreise von Personen, deren Geburtsdatum im Pass z. B. mit „XX.XX.“ statt Ziffern für Tag und Monat angegeben ist, verweigert werden.

Bitte beachten Sie, dass in den VAE ein gesondertes Recht für Buchungen mit Reiseteilnehmern unter 21 Jahren gilt. Lt. Gesetz muss das Mindestalter von mindestens einem Reiseteilnehmer daher 21 Jahre betragen. Sollte dies nicht berücksichtigt werden, kann das Hotel die Buchung beziehungsweise den Check In am Ankunftstag verweigern.

Bitte beachten Sie, dass beim Check In eine Kaution erforderlich ist. Die Höhe der Kaution kann je nach Hotel unterschiedlich sein und wird normalerweise auf Ihrer Kreditkarte reserviert oder muss Bar hinterlegt werden.
Diese Kaution dient als Sicherheit für eventuelle zusätzliche Kosten, wie zum Beispiel Minibar-Nutzung oder a la carte Restaurants usw. Die Kaution wird bei Abreise zurückerstattet, sofern keine zusätzlichen Kosten angefallen sind. Bitte beachten Sie, dass es je nach Kreditkarteninstitut bis zu 14 Tage dauern kann, bis die Kaution wieder auf Ihrem Konto gutgeschrieben wird.
Wir möchten Sie darum bitten, bei Check In eine gültige Kreditkarte oder ausreichend Bargeld für die Kaution bereitzuhalten.

Bitte beachten Sie, dass die Hotels in den Vereinigten Arabischen Emiraten generell für die Kinder kein separates Bett zur Verfügung stellen. Kinder bis 12 Jahre übernachten im Bett der Eltern. Sollten Sie ein separates Bett für das Kind wünschen, setzen Sie sich bitte mit unserem Service Center in Verbindung.

Bitte beachten Sie, dass in den Vereinigten Arabischen Emiraten (mit Ausnahme von Abu Dhabi) eine Touristensteuer (Tourism Dirham) erhoben wird. Die Steuer ist nicht im Reisepreis enthalten und ist vom Kunden direkt vor Ort im Hotel zu entrichten.

Die Höhe der Steuer ist von der Sterne/Schlüssel-Kategorie (Landeskategorie) im Hotel abhängig und wird pro Person und Tag berechnet.
Betrag pro Zimmer und Nacht:

1* Motels/Hotels/Appartements/Resorts = 7 AED 
2*/3*  Hotels/Appartements/Resorts = 10 AED
4*  Hotels/Appartements/Resorts = 15 AED
5* Hotels/Appartements/Resorts = 20 AED

(AED=Dirham/Änderungen vorbehalten)

Hinweis Ramadan

Bitte beachten Sie, dass es während des Fastenmonats Ramadan zu Einschränkungen kommen kann
(z.B. Alkoholausschank, Mahlzeiten nur in geschlossenen Räumen, Unterhaltungsprogramm).

Wichtige Informationen:
Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass Auswirkungen auf Hoteleinrichtungen, Außenanlagen, Verpflegungsleistungen und Aktivitäten bspw. im Pandemiefall, aber auch Einschränkungen bei der Einreise/Ausreise sowie allgemeine Einhaltungen von  Bestimmungen vor Ort zu keiner Zeit ausgeschlossen sind.

Hinweis für Pauschalreisen (Flug+Hotel):
Bitte beachten Sie, dass unsere Informationen über Gepäckbestimmungen und Bordverpflegung Ihrer gebuchten Fluggesellschaft sowie Einreisebestimmungen, Zielgebiets- und Sonderinformationen Bestandteil Ihres Reisevertrages sind. Sie finden diese Informationen im Internet unter: LMX Flug- und Zielgebietsinformationen (http://www.lmx.info).

Info - Check-In Gebühren

Es wird darauf hingewiesen, dass bei folgenden Fluggesellschaften ein Online-Check-In vorzunehmen ist, da ansonsten zusätzliche Kosten für einen Check In am Flughafen anfallen. Die Online Check-In Zeiten und Gebühren am Flughafen pro Person/Kind sind wie folgt: Sun Express Online Check-In frühestens 36 Stunden und spätestens 3,5 Stunden vor Abflug, ansonsten € 5,00 ; Eurowings Online Check-In frühestens 72 Stunden und spätestens 3 Stunden vor Abflug, ansonsten € 15 ; TuiFly Online Check-In frühestens 48 Stunden und spätestens 5 Stunden vor Abflug, ansonsten € 25 ; Ryanair Online Check-In ggf. zuzüglich einer vorherigen Verifizierung frühestens 24 Stunden und spätestens 2 Stunden vor Abflug, ansonsten € 55.

Hinweis zu Zimmerbelegungen:
Bitte beachten Sie, dass sich bei einer Belegung im Doppelzimmer mit mehreren Zustellbetten die Nutzfläche der Räumlichkeiten verkleinert. Wir empfehlen Ihnen daher, sofern verfügbar, direkt ein Familienzimmer bestehend aus einem Raum oder aus mehreren Räumen, je nach Verfügbarkeit und Angebot des jeweiligen Hotels, zu buchen. Weiterhin ist die Größe der zur Verfügung gestellten Betten abhängig von den jeweiligen regionalen Besonderheiten der Hotelmöblierung.

 

Hinweis:
Eingeschränkte Mobilität

Bitte beachten Sie, dass unsere Pauschalreisen im Allgemeinen nicht für Personen mit eingeschränkter Mobilität geeignet sind, sofern die Produktbeschreibung hierzu keine abweichenden Angaben enthält.Gerne lassen wir Ihnen aber auf Verlangen genauere Informationen über eine solche Eignung unter Berücksichtigung Ihrer Bedürfnisse zukommen.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 0 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 35 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko Detský kútik áno
 • Tenis Tenis áno
 • Golf Golf áno
 • Surfovanie Surfovanie áno
 • Fitness Fitness áno
 • Kuchynský kút Kuchynský kút áno

Vyberte si termín

Recenzia hotela

Fantastické (na základe 4 hodnotení)

Hodnotenie 5,0 / 5

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 4,8 / 5

Pôvod recenzií: Ak je recenzia označená ako "overená recenzia", je preukázané, že pochádza od nášho zákazníka.

21. najlepšie hodnotený z 1066 hotelov v Dubaj

Markéta D.

Hodnotenie 4,8 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 19.5. - 27.5.2023 Hodnotené: Jún 2023

Le Royal Méridien Beach Resort and Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

výborná dovolená, vřele doporučuji

výborná dovolená, vřele doporučuji

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytovanie
čisté

Strava
výborná, polopenze, možnost výběru z několika restaurací

Služby hotela
každý den ovoce na pokoji

Pláž
Nádherná, čistá, rozlehlá s bílým pískem

Bola táto recenzia užitočná? (0) (3)

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno

Hodnotenie 4,3 / 5

Neoverená recenzia Recenzia vytvorená pred 3 a viac rokmi 

Le Royal Méridien Beach Resort and Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Par tipov pre cestujucich do Dubaja: Alkohol nedostanete kupit skoro nikde. Zoberte si so sebou z domu, dajte do minibaru a mate na cely pobyt. Ja som si zobral 1 liter domacej slivovice :-). Po druhe: v bazenovom bare ked uz nie je ramadan, podavaju aj alkohol. Ceny: 0,5 l piva stoji 9,- eur, 0,04 l konaku 8,- eur, alkoholicky miesany drink cca 10,- eur. Takze si dobre rozmyslite ci si to date. Ja som to nepil. Cely den som bol na vode, ktoru davali zdarma na izbu a tu som si bral aj k bazenu, moru. Ak by ste si tu istu vodu dali uz pri bazene, platite za nu. Po tretie: poziadajte po prichode do hotela o to, aby vam pocas celeho pobytu neplnili minibar. Dost na tom usetrite. Davajte si do neho len tu vodu, co vam nosia denne na izbu. Mate v nom aj svoju slivovicku.

Par tipov pre cestujucich do Dubaja: Alkohol nedostanete kupit skoro nikde. Zoberte si so sebou z domu, dajte do minibaru a mate na cely pobyt. Ja som si zobral 1 liter domacej slivovice :-). Po druhe: v bazenovom bare ked uz nie je ramadan, podavaju aj alkohol. Ceny: 0,5 l piva stoji 9,- eur, 0,04 l konaku 8,- eur, alkoholicky miesany drink cca 10,- eur. Takze si dobre rozmyslite ci si to date. Ja som to nepil. Cely den som bol na vode, ktoru davali zdarma na izbu a tu som si bral aj k bazenu, moru. Ak by ste si tu istu vodu dali uz pri bazene, platite za nu. Po tretie: poziadajte po prichode do hotela o to, aby vam pocas celeho pobytu neplnili minibar. Dost na tom usetrite. Davajte si do neho len tu vodu, co vam nosia denne na izbu. Mate v nom aj svoju slivovicku.

Ubytovanie 4,0 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 4,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Ubytovanie vyborne. Personal ochotny nad mieru, vzdy usmievavy. Ak mate problem, hned riesia. Po prichode na izbu c. 317 nam v kupelni tiekla klimatizacia. Zavolal som na recepciu, poslali udrzbara a hned to opravil. V Dubaji je v lete velky vlhkost. V izbe je klima. Ked otvorite okno, zraza sa to a zrkadla su stale zarosene. Od toho nam vznikli plesnive fliaciky na stene. Personal si to pocas kazdodenneho upratovania vsimol a flaky vymalovali :-)

Strava
Strava rozmanita, pestra, chutna. Mali sme polpenziu. Ranajky co len chcete, slane, sladke, suši, mlieko, dzusy, kava, caj, vajcia ake len chcete, omeleta aku chcete, dokonca fazula atd... Vecere vyborne, 2 druhy polievok, zelenina, ovocie....nemam co dodat. Kazdy den vam na izbu donasaju cerstve ovocie, take ake si zaškrtnete na letaku.

Služby hotela
Vyuzili sme taxi, fitnes. To je cistucke a dost vela strojov, vsetko funkcne. Tam vam daju cisty uterak a vodu. Je v ramci pobytu cize nepriplacate si za neho. Taxiky su v Dubaji lacne a nemate problem si ho zohnat.

Pláž
Piesok biely, cisty, jemny. Voda ale v juli velmi horuca ako termal. Mala 34 C. A preto sme chodili len na vecer ked slnko zapadalo. Plaz pomaly jemne ide do mora (plaz Marina).

Bola táto recenzia užitočná? (8) (1)

Filtrovať recenzie

Markéta D.

Hodnotenie 4,8 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 19.5. - 27.5.2023 Hodnotené: Jún 2023

Le Royal Méridien Beach Resort and Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

výborná dovolená, vřele doporučuji

výborná dovolená, vřele doporučuji

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytovanie
čisté

Strava
výborná, polopenze, možnost výběru z několika restaurací

Služby hotela
každý den ovoce na pokoji

Pláž
Nádherná, čistá, rozlehlá s bílým pískem

Bola táto recenzia užitočná? (0) (3)

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno

Hodnotenie 4,3 / 5

Neoverená recenzia Recenzia vytvorená pred 3 a viac rokmi 

Le Royal Méridien Beach Resort and Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Par tipov pre cestujucich do Dubaja: Alkohol nedostanete kupit skoro nikde. Zoberte si so sebou z domu, dajte do minibaru a mate na cely pobyt. Ja som si zobral 1 liter domacej slivovice :-). Po druhe: v bazenovom bare ked uz nie je ramadan, podavaju aj alkohol. Ceny: 0,5 l piva stoji 9,- eur, 0,04 l konaku 8,- eur, alkoholicky miesany drink cca 10,- eur. Takze si dobre rozmyslite ci si to date. Ja som to nepil. Cely den som bol na vode, ktoru davali zdarma na izbu a tu som si bral aj k bazenu, moru. Ak by ste si tu istu vodu dali uz pri bazene, platite za nu. Po tretie: poziadajte po prichode do hotela o to, aby vam pocas celeho pobytu neplnili minibar. Dost na tom usetrite. Davajte si do neho len tu vodu, co vam nosia denne na izbu. Mate v nom aj svoju slivovicku.

Par tipov pre cestujucich do Dubaja: Alkohol nedostanete kupit skoro nikde. Zoberte si so sebou z domu, dajte do minibaru a mate na cely pobyt. Ja som si zobral 1 liter domacej slivovice :-). Po druhe: v bazenovom bare ked uz nie je ramadan, podavaju aj alkohol. Ceny: 0,5 l piva stoji 9,- eur, 0,04 l konaku 8,- eur, alkoholicky miesany drink cca 10,- eur. Takze si dobre rozmyslite ci si to date. Ja som to nepil. Cely den som bol na vode, ktoru davali zdarma na izbu a tu som si bral aj k bazenu, moru. Ak by ste si tu istu vodu dali uz pri bazene, platite za nu. Po tretie: poziadajte po prichode do hotela o to, aby vam pocas celeho pobytu neplnili minibar. Dost na tom usetrite. Davajte si do neho len tu vodu, co vam nosia denne na izbu. Mate v nom aj svoju slivovicku.

Ubytovanie 4,0 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 4,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Ubytovanie vyborne. Personal ochotny nad mieru, vzdy usmievavy. Ak mate problem, hned riesia. Po prichode na izbu c. 317 nam v kupelni tiekla klimatizacia. Zavolal som na recepciu, poslali udrzbara a hned to opravil. V Dubaji je v lete velky vlhkost. V izbe je klima. Ked otvorite okno, zraza sa to a zrkadla su stale zarosene. Od toho nam vznikli plesnive fliaciky na stene. Personal si to pocas kazdodenneho upratovania vsimol a flaky vymalovali :-)

Strava
Strava rozmanita, pestra, chutna. Mali sme polpenziu. Ranajky co len chcete, slane, sladke, suši, mlieko, dzusy, kava, caj, vajcia ake len chcete, omeleta aku chcete, dokonca fazula atd... Vecere vyborne, 2 druhy polievok, zelenina, ovocie....nemam co dodat. Kazdy den vam na izbu donasaju cerstve ovocie, take ake si zaškrtnete na letaku.

Služby hotela
Vyuzili sme taxi, fitnes. To je cistucke a dost vela strojov, vsetko funkcne. Tam vam daju cisty uterak a vodu. Je v ramci pobytu cize nepriplacate si za neho. Taxiky su v Dubaji lacne a nemate problem si ho zohnat.

Pláž
Piesok biely, cisty, jemny. Voda ale v juli velmi horuca ako termal. Mala 34 C. A preto sme chodili len na vecer ked slnko zapadalo. Plaz pomaly jemne ide do mora (plaz Marina).

Bola táto recenzia užitočná? (8) (1)

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno

Hodnotenie 4,7 / 5

Neoverená recenzia Recenzia vytvorená pred 3 a viac rokmi 

Le Royal Méridien Beach Resort and Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Vynikajúca dovolenka, veľmi dobrá poloha hotela s výhľadom na palmový ostrov

Vynikajúca dovolenka, veľmi dobrá poloha hotela s výhľadom na palmový ostrov

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytovanie
Ubytovanie na vysokej úrovni

Strava
Výborná, rozmanitá, veľmi veľký výber z každého druhu, len škoda že možnosť obedovať je vzhľadom k množstvu reštaurácií v areáli len v hlavnej rešt. a v baroch pri bazénoch a pláži

Služby hotela
Vynikajúce

Pláž
Pláž krásna, čistá, teplé more, jediné malé mínus je trochu vzdialenosť od lehátok k brehu mora :-))

Bola táto recenzia užitočná? (4) (0)

David Ilczyszyn

Hodnotenie 4,8 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Recenzia vytvorená pred 3 a viac rokmi 

Le Royal Méridien Beach Resort and Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Úžasná dovolená, která předčila naše očekávání.

Úžasná dovolená, která předčila naše očekávání.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Skutečný pětihvězdičkový hotel. Skvěla poloha hotelu blízko jediných dvou promenad přímo na pláži mimo jinak všudypřítomný stavební ruch. Krásný pokoj.

Strava
Rozmanitý ranní a večerní bufet s výborným jídlem.

Služby hotela
Perfektní. Ochotny a milý personál.

Pláž
Široka plaz navazující na zahrady hotelu. Zdarma lehátka a slunečníky.

Bola táto recenzia užitočná? (11) (0)

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Čas letu

07:00 h

Popis

Dubai, to je hlavné mesto a doslova centrum všetkého diania rovnakomenného emirátu Dubai. Emirát Dubai leží na Arabskom poloostrove v Perskom zálive a je druhým najväčším emirátom Spojených arabských emirátov. Jeho rozloha je 3885 km2 a má 1,3 miliónov obyvateľov. Hlavným centrom emirátov je mesto Dubai. Najväčšia časť emirátu je tvorená púšťou. Pokiaľ vás zaujíma jazyk, ktorým sa hovorí v emirátu, dohovoríte sa tu arabsky, ale i anglicky.

Dubai je doslova perlou Spojených Arabských emirátov - nájdete tu prekrásne pláže s jemným bielym pieskom, priezračné modrozelené more i nádherný podmorský svet plný neobyčajných druhov rastlín a živočíchov. Je to svet luxusu a tiež najprepychovejších hotelov. Dýchne tu na vás však i história starých arabských domov a mešít.

Dubai je najbohatším zo siedmich emirátov, svoje zisky však neťaží len čierneho zlata. Významnou časťou jeho príjmou tvorí rozvinutý turistický ruch, ktorý je zameraný predovšetkým na bohatšiu klientelu. Preto sú v hlavnom meste luxusné hotely, ktorých dominantou je i najvyšší hotel sveta, umelé palmové ostrovy a podmorský hotel. Navzdory miestnej klíme bol v Dubaji vybudovaný zimný areál, kde si môžete zalyžovať, i keď vonku panujú vysoké teploty dosahujúce niekedy až 50 °C.

V meste Dubai žijú takmer všetci obyvatelia emirátu Dubai. Naviac niektorí obyvatelia Spojených arabských emirátov, ktorí sú zamestnaní v Dubaji, bývajú v susednom emiráte Šardžá, kde sú výrazne nižšie nájmy. Mesto Dubai nájdete pri severnej hranici emirátu Dubai. Mesto sa delí na dve časti Dubai Creek, výbežok Perzského zálivu. Luxusnejšiou časťou je Bur Dubai a Jumeirah, kde panuje neskutočný luxus, vyrástli tu do neba siahajúce mrakodrapy,drahé hotely a nádherné obchodné centrá. Druhá časť je Deiru, ktorá dýcha históriou a ponúka svojím náštevníkom atmosféru arabského sveta. Tu nájdete romantické uličky prevoňané exotickým korením a Zlaté trhovisko, ktoré je vraj najväčším na svete a ponúka nádherné šperky a najrôznejší tovar arabského sveta.

Keď budete v Dubaji, nenechajte si ujsť náštevu Dubajského múzea, ktoré vám odkryje kus z histórie emirátu Dubai. Múzeum mapuje ohromnú rýchlosť, s akou sa mesto vyvíjalo a nájdete tu i zrekonštruovaný zlatý trh.
Mesto ukrýva i množstvo mešít. Medzi turisticky najatraktívnejšie patrí mešita Jumeirah, kam majú prístup i nemoslimovia.

Keď budete unavení prechádzkami po meste, užijte si relax na niektorých z nekonečných pláží. Teplota mora sa tu pohybuje medzi 22 - 35 °C! Užijte si potápanie a šnorchlovanie, obdivujte podmorský svet, alebo si vyjdite na lodi, trebárs do oblasti Fujairah. Millovníci prírody uvítajú výlet na safari do púšte, kde uvidia nekonečné púštne duny a z blízkosti niekoľkých desiatok metrov uvidia i najrôznejšie pre Európanov exotické zvieratá.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 0 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 35 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 36 °C v noci 31 °C

 • Teplota vody 29 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 36 °C v noci 30 °C

 • Sobota 38 °C v noci 29 °C

 • Nedeľa 39 °C v noci 30 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať