Anantara Dubai The Palm Resort & Spa

miesto:
Hotel Anantara Dubai The Palm Resort & Spa sa nachádza v Dubaji priamo na súkromnej pláži, miestnej pláži. Do centra Dubaja je to približne 38 km. Do barov a reštaurácií sa dostanete pešo za pár minút. Supermarket, ďalšie obchody a nočný klub sú v okruhu približne 16 km.

Zariadenie:
Luxusný hotel bol postavený v roku 2013 a naposledy zrekonštruovaný v roku 2014 a pozostáva z hlavnej budovy a niekoľkých vedľajších budov s 2 poschodiami a celkovo 293 izbami. K vybaveniu hotela patrí recepcia (otvorená 24 hodín), lobby s barom, salónik, klimatizácia, WiFi (zdarma), internetový kútik (za poplatok), hotelový trezor (zdarma), zmenáreň, niekoľko výťahov a konferenčná miestnosť. Izba, práčovňa a lekárske služby sú k dispozícii za poplatok. Vonku nájdete parkovacie miesto (bez poplatku). Pri bazéne sú k dispozícii slnečníky.

Ubytovanie:
Štandardné izby majú sprchu/WC, fén, klimatizáciu, telefón, SAT LED TV, WiFi (zdarma), minibar (za poplatok), trezor, balkón a sú umiestnené v bytovom dome. Apartmány majú vaňu alebo sprchu/WC, sušič na vlasy, klimatizáciu, telefón, SAT TV, WiFi (za poplatok), príslušenstvo na prípravu kávy/čaju, plne vybavenú kuchynku s chladničkou a trezor na prenájom.

Jedlá:
Raňajky, polpenziu alebo plnú penziu je možné objednať formou bufetu.

Šport/zábava:
Možno za poplatok: fitness, stolný tenis, volejbal, sauna, relaxačná miestnosť, hammam, turecké kúpele a masáže.

deti:
Miniklub, detský bazén, ihrisko, detské stoličky a opatrovateľka (na vyžiadanie/možno za poplatok).

Zmiešaný:
- Akceptované spôsoby platby: American Express, Euro/Master Card, JCB a Visa.
- Bezbariérové vybavenie: kúpeľňa (bezbariérová), výťah a rampa.

Všeobecné informácie:
Pri vstupe do krajiny si všimnite nasledujúce informácie: Vstup do krajiny bude povolený iba osobám, ktorých pohlavie je v pase uvedené ako „M“ (muž) alebo „F“ (žena). Napríklad zápis ľudí, ktorých dátum narodenia je v pase B. je špecifikované „XX.XX.“ namiesto čísel pre deň a mesiac, možno odmietnuť.

Upozorňujeme, že v SAE sa na rezervácie s cestujúcimi mladšími ako 21 rokov vzťahuje osobitný zákon. Lt. Zo zákona teda musí byť minimálny vek aspoň jedného účastníka zájazdu 21 rokov. Ak to nebude zohľadnené, hotel môže odmietnuť rezerváciu alebo registráciu v deň príchodu.

Upozorňujeme, že pri registrácii je potrebné zaplatiť bezpečnostnú zálohu. Výška zálohy sa môže líšiť v závislosti od hotela a je zvyčajne rezervovaná na vašej kreditnej karte alebo musí byť zaplatená v hotovosti.
Táto záloha slúži ako záruka za akékoľvek dodatočné náklady, ako je používanie minibaru alebo a la carte reštaurácií atď. Záloha vám bude vrátená pri odchode, ak nevzniknú žiadne ďalšie náklady. Upozorňujeme, že v závislosti od spoločnosti, ktorá vydala kreditnú kartu, môže trvať až 14 dní, kým sa záloha pripíše späť na váš účet.
Chceli by sme vás požiadať, aby ste mali pri registrácii pripravenú platnú kreditnú kartu alebo dostatočnú hotovosť na zálohu.

Upozorňujeme, že hotely v Spojených arabských emirátoch vo všeobecnosti neposkytujú oddelené postele pre deti. Deti do 12 rokov bývajú v posteli s rodičmi. Ak chcete pre dieťa samostatné lôžko, kontaktujte naše servisné stredisko.

Upozorňujeme, že v Spojených arabských emirátoch (okrem Abú Zabí) sa účtuje turistická daň (Tourism Dirham). Daň nie je zahrnutá v cene zájazdu a musí byť uhradená zákazníkom priamo v hoteli.

Výška dane závisí od kategórie hviezdičky/kľúča (kategória krajiny) v hoteli a počíta sa na osobu a deň.
Suma za izbu a noc:

1* motely/hotely/apartmány/letoviská = 7 AED
2*/3* hotely/apartmány/letoviská = 10 AED
4* hotely/apartmány/letoviská = 15 AED
5* hotely/apartmány/letoviská = 20 AED

(AED=dirham/vyhradená zmena)

Všimnite si ramadán

Upozorňujeme, že počas pôstneho mesiaca ramadán môžu platiť obmedzenia
(napr. podávanie alkoholu, jedlá len v uzavretých priestoroch, zábavný program).

Dôležitá informácia:
Upozorňujeme, že nie je možné kedykoľvek vylúčiť vplyv na hotelové zariadenia, vonkajšie zariadenia, stravovacie služby a aktivity, napríklad v prípade pandémie, ale ani obmedzenia vstupu/výstupu a všeobecné dodržiavanie miestnych predpisov.

Poznámka pre zájazdy (let + hotel):
Upozorňujeme, že naše informácie o pravidlách pre batožinu a palubnom stravovaní vašej rezervovanej leteckej spoločnosti, ako aj pravidlá vstupu, destinácie a špeciálne informácie sú súčasťou vašej cestovnej zmluvy. Tieto informácie môžete nájsť na internete na adrese: Informácie o letoch a destináciách LMX (http://www.lmx.info).

Informácie - Poplatky za registráciu

Upozorňujeme, že online registrácia musí byť vykonaná pre nasledujúce letecké spoločnosti, v opačnom prípade vám za odbavenie na letisku budú účtované dodatočné poplatky. Online check-in časy a poplatky na letisku na osobu/dieťa sú nasledovné: Sun Express online check-in najskôr 36 hodín a najneskôr 3,5 hodiny pred odletom, inak 5,00 €; Online check-in Eurowings najskôr 72 hodín a najneskôr 3 hodiny pred odletom, inak 15 €; Online check-in TuiFly najskôr 48 hodín a najneskôr 5 hodín pred odletom, inak 25 €; Online check-in Ryanair plus v prípade potreby predchádzajúce overenienajskôr 24 hodín a najneskôr 2 hodiny pred odletom, inak 55 €.

Poznámka k obsadenosti izby:
Upozorňujeme, že ak obsadíte dvojlôžkovú izbu s viacerými prístelkami, využiteľná plocha izby sa zníži. Odporúčame preto, aby ste si, ak je to možné, rezervovali rodinnú izbu priamo pozostávajúcu z jednej izby alebo viacerých izieb v závislosti od dostupnosti a ponuky príslušného hotela. Okrem toho veľkosť poskytovaných postelí závisí od regionálnych charakteristík hotelového nábytku.

 

upozornenie:
Obmedzená pohyblivosť

Upozorňujeme, že naše dovolenkové balíky vo všeobecnosti nie sú vhodné pre osoby so zníženou pohyblivosťou, pokiaľ nie je v popise produktu uvedené inak, na požiadanie vám však radi poskytneme podrobnejšie informácie o takejto vhodnosti s prihliadnutím na vaše potreby.

Špeciálne hygienické opatrenia
Vo všeobecnosti
 • pravidlá vzdialenosti
 • Posilnené čistiace opatrenia
 • Hygienické školenie personálu
 • Školenie hygieny rúk pre personál
 • ochranné prostriedky pre personál
 • Časové oneskorenie medzi rezerváciami izieb
 • Použitie komerčne dostupných dezinfekčných prostriedkov
jedlá
 • Balený riad
služby
 • Bezkontaktná platba (hlavné kreditné karty)

Informácie o špeciálnych hygienických opatreniach Vám poskytne priamo prevádzkovateľ hotela. Organizátor ani GIATA nepreberajú žiadnu zodpovednosť za aktuálnosť a správnosť informácií.
Lage:
Das Hotel Anantara Dubai The Palm Resort & Spa befindet sich in Dubai unmittelbar an einem Private Beach, dem örtlichen Strand. Bis nach Dubai City Centre sind es ca. 38 km. Bars und Restaurants erreichen Sie nach wenigen Gehminuten. Ein Supermarkt, weitere Einkaufsmöglichkeiten sowie eine Diskothek liegen im Umkreis von ca. 16 km.

Ausstattung:
Das luxuriöse Hotel wurde 2013 erbaut und 2014 zuletzt renoviert und verfügt über ein Haupt- und mehrere Nebengebäude mit 2 Etagen und insgesamt 293 Zimmer. Zu den Annehmlichkeiten des Hauses gehören eine Rezeption (24h geöffnet), eine Lobby mit Bar, eine Lounge, Klimaanlage, WLAN (kostenfrei), Internetecke (gegen Gebühr), Hotelsafe (kostenfrei), eine Wechselstube, mehrere Lifte und ein Konferenzraum. Der Zimmer- und Wäscheservice sowie der medizinische Service sind gegen Gebühr. Im Außenbereich finden Sie einen Parkplatz (kostenfrei). Am Pool stehen Ihnen Schirme zur Verfügung.

Unterbringung:
Die Standard-Zimmer verfügen über Dusche/WC, Föhn, Klimaanlage, Telefon, Sat.-LED-TV, WLAN (kostenfrei), Minibar (gegen Gebühr), Safe, einen Balkon und befinden sich in das Apartmentsgebäude. Die Appartments verfügen über Bad oder Dusche/WC, Föhn, Klimaanlage, Telefon, Sat.-TV, WLAN (gegen Gebühr), Kaffee-/Teezubereitungsmöglichkeit, voll ausgestattete Kitchenette mit Kühlschrank und Mietsafe.

Verpflegung:
Frühstück, Halbpension oder Vollpension in Buffetform buchbar.

Sport/Unterhaltung:
Ggf. gegen Gebühr: Fitnessraum, Tischtennis, Volleyball, Sauna, Entspannungsraum, Hamam, Türkisches Bad und Massagen.

Kinder:
Miniclub, Kinderbecken, Spielplatz, Hochstühle und Babysitter (auf Anfrage/ggf. gegen Gebühr).

Sonstiges:
- Akzeptierte Zahlungsmittel: American Express, Euro/Master-Card, JCB und Visa.
- Barrierefreie Einrichtungen: Badezimmer (rollstuhlgerecht), Lift und eine Rampe.

Allgemeine Information:
Bitte beachten Sie folgenden Hinweis für die Einreise: Es wird nur die Einreise von Personen gestattet, deren Geschlecht im Pass mit „ M“ (männlich) oder „F“ (weiblich) eingetragen ist. Auch kann die Einreise von Personen, deren Geburtsdatum im Pass z. B. mit „XX.XX.“ statt Ziffern für Tag und Monat angegeben ist, verweigert werden.

Bitte beachten Sie, dass in den VAE ein gesondertes Recht für Buchungen mit Reiseteilnehmern unter 21 Jahren gilt. Lt. Gesetz muss das Mindestalter von mindestens einem Reiseteilnehmer daher 21 Jahre betragen. Sollte dies nicht berücksichtigt werden, kann das Hotel die Buchung beziehungsweise den Check In am Ankunftstag verweigern.

Bitte beachten Sie, dass beim Check In eine Kaution erforderlich ist. Die Höhe der Kaution kann je nach Hotel unterschiedlich sein und wird normalerweise auf Ihrer Kreditkarte reserviert oder muss Bar hinterlegt werden.
Diese Kaution dient als Sicherheit für eventuelle zusätzliche Kosten, wie zum Beispiel Minibar-Nutzung oder a la carte Restaurants usw. Die Kaution wird bei Abreise zurückerstattet, sofern keine zusätzlichen Kosten angefallen sind. Bitte beachten Sie, dass es je nach Kreditkarteninstitut bis zu 14 Tage dauern kann, bis die Kaution wieder auf Ihrem Konto gutgeschrieben wird.
Wir möchten Sie darum bitten, bei Check In eine gültige Kreditkarte oder ausreichend Bargeld für die Kaution bereitzuhalten.

Bitte beachten Sie, dass die Hotels in den Vereinigten Arabischen Emiraten generell für die Kinder kein separates Bett zur Verfügung stellen. Kinder bis 12 Jahre übernachten im Bett der Eltern. Sollten Sie ein separates Bett für das Kind wünschen, setzen Sie sich bitte mit unserem Service Center in Verbindung.

Bitte beachten Sie, dass in den Vereinigten Arabischen Emiraten (mit Ausnahme von Abu Dhabi) eine Touristensteuer (Tourism Dirham) erhoben wird. Die Steuer ist nicht im Reisepreis enthalten und ist vom Kunden direkt vor Ort im Hotel zu entrichten.

Die Höhe der Steuer ist von der Sterne/Schlüssel-Kategorie (Landeskategorie) im Hotel abhängig und wird pro Person und Tag berechnet.
Betrag pro Zimmer und Nacht:

1* Motels/Hotels/Appartements/Resorts = 7 AED 
2*/3*  Hotels/Appartements/Resorts = 10 AED
4*  Hotels/Appartements/Resorts = 15 AED
5* Hotels/Appartements/Resorts = 20 AED

(AED=Dirham/Änderungen vorbehalten)

Hinweis Ramadan

Bitte beachten Sie, dass es während des Fastenmonats Ramadan zu Einschränkungen kommen kann
(z.B. Alkoholausschank, Mahlzeiten nur in geschlossenen Räumen, Unterhaltungsprogramm).

Wichtige Informationen:
Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass Auswirkungen auf Hoteleinrichtungen, Außenanlagen, Verpflegungsleistungen und Aktivitäten bspw. im Pandemiefall, aber auch Einschränkungen bei der Einreise/Ausreise sowie allgemeine Einhaltungen von  Bestimmungen vor Ort zu keiner Zeit ausgeschlossen sind.

Hinweis für Pauschalreisen (Flug+Hotel):
Bitte beachten Sie, dass unsere Informationen über Gepäckbestimmungen und Bordverpflegung Ihrer gebuchten Fluggesellschaft sowie Einreisebestimmungen, Zielgebiets- und Sonderinformationen Bestandteil Ihres Reisevertrages sind. Sie finden diese Informationen im Internet unter: LMX Flug- und Zielgebietsinformationen (http://www.lmx.info).

Info - Check-In Gebühren

Es wird darauf hingewiesen, dass bei folgenden Fluggesellschaften ein Online-Check-In vorzunehmen ist, da ansonsten zusätzliche Kosten für einen Check In am Flughafen anfallen. Die Online Check-In Zeiten und Gebühren am Flughafen pro Person/Kind sind wie folgt: Sun Express Online Check-In frühestens 36 Stunden und spätestens 3,5 Stunden vor Abflug, ansonsten € 5,00 ; Eurowings Online Check-In frühestens 72 Stunden und spätestens 3 Stunden vor Abflug, ansonsten € 15 ; TuiFly Online Check-In frühestens 48 Stunden und spätestens 5 Stunden vor Abflug, ansonsten € 25 ; Ryanair Online Check-In ggf. zuzüglich einer vorherigen Verifizierung frühestens 24 Stunden und spätestens 2 Stunden vor Abflug, ansonsten € 55.

Hinweis zu Zimmerbelegungen:
Bitte beachten Sie, dass sich bei einer Belegung im Doppelzimmer mit mehreren Zustellbetten die Nutzfläche der Räumlichkeiten verkleinert. Wir empfehlen Ihnen daher, sofern verfügbar, direkt ein Familienzimmer bestehend aus einem Raum oder aus mehreren Räumen, je nach Verfügbarkeit und Angebot des jeweiligen Hotels, zu buchen. Weiterhin ist die Größe der zur Verfügung gestellten Betten abhängig von den jeweiligen regionalen Besonderheiten der Hotelmöblierung.

 

Hinweis:
Eingeschränkte Mobilität

Bitte beachten Sie, dass unsere Pauschalreisen im Allgemeinen nicht für Personen mit eingeschränkter Mobilität geeignet sind, sofern die Produktbeschreibung hierzu keine abweichenden Angaben enthält.Gerne lassen wir Ihnen aber auf Verlangen genauere Informationen über eine solche Eignung unter Berücksichtigung Ihrer Bedürfnisse zukommen.

Besondere Hygienemaßnahmen
Allgemein
 • Abstandsregeln
 • Verstärkte Reinigungsmaßnahmen
 • Hygiene-Training für Personal
 • Schulung für Handhygiene beim Personal
 • Schutzausrüstung für Personal
 • Zeitabstand zwischen Zimmerbuchungen
 • Verwendung handelsüblicher Desinfektionsmittel
Verpflegung
 • Verpackte Gerichte
Services
 • Kontaktloses Bezahlen (gängige Kreditkarten)

Informationen über die besonderen Hygienemaßnahmen werden unmittelbar vom Hotelbetreiber zugesteuert. Weder der Veranstalter noch GIATA übernehmen Gewähr für Aktualität und Korrektheit der Angaben.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 0 m
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko Detský kútik áno
 • Tenis Tenis áno
 • Golf Golf áno
 • Surfovanie Surfovanie áno
 • Potápačské centrum Potápačské centrum áno
 • Tobogány Tobogány áno
 • Fitness Fitness áno
 • Kuchynský kút Kuchynský kút áno

Vyberte si termín

Recenzia hotela

Fantastické (na základe 25 hodnotení)

Hodnotenie 4,8 / 5

Ubytovanie 4,9 / 5

Strava 4,8 / 5

Okolie 4,9 / 5

Cena 4,7 / 5

Pôvod recenzií: Ak je recenzia označená ako "overená recenzia", je preukázané, že pochádza od nášho zákazníka.

38. najlepšie hodnotený z 1066 hotelov v Dubaj

Markéta M.

Hodnotenie 4,6 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 4.5. - 10.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Anantara Dubai The Palm Resort & Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Příjemná dovolená včetně cesty, ubytování i služeb

Příjemná dovolená včetně cesty, ubytování i služeb

Ubytovanie 4,8 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytovanie
Ubytování na vysoké úrovni, nebylo co vytknout

Strava
Vynikající jídlo, velký výběr, nebylo co vytknout

Služby hotela
Služby hotelu na vysoké úrovni, všichni milí a vstřícní

Pláž
Pláž standardní, moře nás zklamalo, ale na Palmovém ostrově není možné čekat "živé moře" , vlny apod. Ale vynikající bazény v hotelu vše vynahradily.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Jiřina H.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 20.2. - 24.2.2024 Hodnotené: Február 2024

Anantara Dubai The Palm Resort & Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Krásná dovolená, jsme velice spokojeni. Ubytování a jídlo v hotelu bylo výborné, velmi vstřícný personál.

Krásná dovolená, jsme velice spokojeni. Ubytování a jídlo v hotelu bylo výborné, velmi vstřícný personál.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Filtrovať recenzie

Markéta M.

Hodnotenie 4,6 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 4.5. - 10.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Anantara Dubai The Palm Resort & Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Příjemná dovolená včetně cesty, ubytování i služeb

Příjemná dovolená včetně cesty, ubytování i služeb

Ubytovanie 4,8 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytovanie
Ubytování na vysoké úrovni, nebylo co vytknout

Strava
Vynikající jídlo, velký výběr, nebylo co vytknout

Služby hotela
Služby hotelu na vysoké úrovni, všichni milí a vstřícní

Pláž
Pláž standardní, moře nás zklamalo, ale na Palmovém ostrově není možné čekat "živé moře" , vlny apod. Ale vynikající bazény v hotelu vše vynahradily.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Jiřina H.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 20.2. - 24.2.2024 Hodnotené: Február 2024

Anantara Dubai The Palm Resort & Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Krásná dovolená, jsme velice spokojeni. Ubytování a jídlo v hotelu bylo výborné, velmi vstřícný personál.

Krásná dovolená, jsme velice spokojeni. Ubytování a jídlo v hotelu bylo výborné, velmi vstřícný personál.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Juraj Z.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Dátum pobytu 18.2. - 24.2.2024 Hodnotené: Február 2024

Anantara Dubai The Palm Resort & Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Perfektný hotel, služby personál.

Perfektný hotel, služby personál.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Veľmi pekne zodpovedajúce cene.

Strava
Neskutočne rozmanitá, maximálna spokojnosť

Služby hotela
Výborne služby.

Pláž
Čistá, krásna lehátka dostupné, služby na plazí dostupné nadštandardné.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Lea F.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 7.11. - 14.11.2023 Hodnotené: November 2023

Anantara Dubai The Palm Resort & Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Uzasny rezort, skvely personal. Ked pokdeme do dubaja pojdeme uz len do tohto hotela. Kusok raja v dubajskej "masovke". Oaza pokoja. No boli sme ohromeni.

Uzasny rezort, skvely personal. Ked pokdeme do dubaja pojdeme uz len do tohto hotela. Kusok raja v dubajskej "masovke". Oaza pokoja. No boli sme ohromeni.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Mali sme apartman s jednou spalnou a boli sme nadmieru spokojni. Priestory pohodlne postele. Dcerke som varila a vybavenie postacujuce.

Strava
Uzasne jedlo najma v beach house na plazi.

Služby hotela
Personal ako zo skatulky.

Pláž
Vyborna udrziavana

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Dagmar U.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 2.6. - 8.6.2023 Hodnotené: Jún 2023

Anantara Dubai The Palm Resort & Spa Hodnotenie: 5/5 Spojené arabské emiráty, Dubaj

Úžasná dovolena ,která předčila nase očekávání .Určitě se do tohoto resortu vrátíme .

Úžasná dovolena ,která předčila nase očekávání .Určitě se do tohoto resortu vrátíme .

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Ubytování luxusni voňavé ciste .Personál vstřícný ,usměvavý .

Strava
Úžasná musel si zde vybrat i ten nejnáročnější klient.Veliký vyber všeho ,nadhererne nazdobene.

Služby hotela
Úžasné perfektní služby od prvni minuty až po poslední .Jeste před odjezdem jsme meli k dispozici sprchy se šamponem a osuskou vše voňavé ciste.

Pláž
Voda jak v bazénech tak na plazi perfektní několikrát za den cisteny bazen se službami dokonce přímo v bazenu namichali drink.Pojizdny bar vždy při ruce.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Čas letu

07:00 h

Popis

Dubai, to je hlavné mesto a doslova centrum všetkého diania rovnakomenného emirátu Dubai. Emirát Dubai leží na Arabskom poloostrove v Perskom zálive a je druhým najväčším emirátom Spojených arabských emirátov. Jeho rozloha je 3885 km2 a má 1,3 miliónov obyvateľov. Hlavným centrom emirátov je mesto Dubai. Najväčšia časť emirátu je tvorená púšťou. Pokiaľ vás zaujíma jazyk, ktorým sa hovorí v emirátu, dohovoríte sa tu arabsky, ale i anglicky.

Dubai je doslova perlou Spojených Arabských emirátov - nájdete tu prekrásne pláže s jemným bielym pieskom, priezračné modrozelené more i nádherný podmorský svet plný neobyčajných druhov rastlín a živočíchov. Je to svet luxusu a tiež najprepychovejších hotelov. Dýchne tu na vás však i história starých arabských domov a mešít.

Dubai je najbohatším zo siedmich emirátov, svoje zisky však neťaží len čierneho zlata. Významnou časťou jeho príjmou tvorí rozvinutý turistický ruch, ktorý je zameraný predovšetkým na bohatšiu klientelu. Preto sú v hlavnom meste luxusné hotely, ktorých dominantou je i najvyšší hotel sveta, umelé palmové ostrovy a podmorský hotel. Navzdory miestnej klíme bol v Dubaji vybudovaný zimný areál, kde si môžete zalyžovať, i keď vonku panujú vysoké teploty dosahujúce niekedy až 50 °C.

V meste Dubai žijú takmer všetci obyvatelia emirátu Dubai. Naviac niektorí obyvatelia Spojených arabských emirátov, ktorí sú zamestnaní v Dubaji, bývajú v susednom emiráte Šardžá, kde sú výrazne nižšie nájmy. Mesto Dubai nájdete pri severnej hranici emirátu Dubai. Mesto sa delí na dve časti Dubai Creek, výbežok Perzského zálivu. Luxusnejšiou časťou je Bur Dubai a Jumeirah, kde panuje neskutočný luxus, vyrástli tu do neba siahajúce mrakodrapy,drahé hotely a nádherné obchodné centrá. Druhá časť je Deiru, ktorá dýcha históriou a ponúka svojím náštevníkom atmosféru arabského sveta. Tu nájdete romantické uličky prevoňané exotickým korením a Zlaté trhovisko, ktoré je vraj najväčším na svete a ponúka nádherné šperky a najrôznejší tovar arabského sveta.

Keď budete v Dubaji, nenechajte si ujsť náštevu Dubajského múzea, ktoré vám odkryje kus z histórie emirátu Dubai. Múzeum mapuje ohromnú rýchlosť, s akou sa mesto vyvíjalo a nájdete tu i zrekonštruovaný zlatý trh.
Mesto ukrýva i množstvo mešít. Medzi turisticky najatraktívnejšie patrí mešita Jumeirah, kam majú prístup i nemoslimovia.

Keď budete unavení prechádzkami po meste, užijte si relax na niektorých z nekonečných pláží. Teplota mora sa tu pohybuje medzi 22 - 35 °C! Užijte si potápanie a šnorchlovanie, obdivujte podmorský svet, alebo si vyjdite na lodi, trebárs do oblasti Fujairah. Millovníci prírody uvítajú výlet na safari do púšte, kde uvidia nekonečné púštne duny a z blízkosti niekoľkých desiatok metrov uvidia i najrôznejšie pre Európanov exotické zvieratá.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 0 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 36 °C v noci 31 °C

 • Teplota vody 29 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 36 °C v noci 30 °C

 • Sobota 38 °C v noci 29 °C

 • Nedeľa 39 °C v noci 30 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať