Zájazd do

Tiroler Buam (Saalbach)

Hodnotenie: 3/5

Rakúsko, Saalbach / Hinterglemm

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Hotel Tiroler Buam ****

Cena zahrnuje

Ubytování ve vybraném typu pokoje
Stravování s polopenzí plus
Parkování: parkoviště zdarma
WiFi připojení zdarma
Saalbach-Hinterglemm Joker Card zdarma

Cena nezahrnuje

Lázeňskou taxu: cca 2 € os./noc, od 15 let, platba na místě.
Domácí zvíře: není povoleno.
Cestovní pojištění
Pozor, hotel má přísnější storno podmínky, 70% již 30 dní před pobytem, 90% již 8 dní před pobytem, více informací v CK.

O hotelu

osobně vedený hotel s restaurací, barem a výtahem.

Lokalita

v obci Vordeglemm (patřící pod Saalbach), centrum města Saalbach s restauracemi a bary cca 2,5 km.
Vzdálenost z Prahy: cca 460 km, 6 hodin
Vzdálenost z Brna: cca 515 km, 5 hodin a 50 minut
Vzdálenost z Bratislavy: cca 465 km, 5 hodin

Popis pokojů

nekuřácké pokoje jsou vybaveny plochou TV, pokojovým trezorem, WiFi připojením (zdarma), vanou nebo sprchou, WC, balkonem.
 • Dvoulůžkové pokoje Tradition L: cca 26 m2, pro 2 dosp. + 1 dítě do 18,99 let.
 • Dvoulůžkové pokoje Inspiration: cca 25 m2, pro 2 dosp., navíc malá chladnička.
 • Dvoulůžkové pokoje Inspiration M: cca 19 m2, pro 2 dosp. os.
 • Suite Inspiration Family: cca 45 m2, dvoupokojová suite pro 2-4 osoby, dvě ložnice s postelemi velikosti king size, navíc chladnička.
 • Family Loft: cca 35 m2, pro 2-4 osoby, pokoj má dvě patra, 2x dvoulůžková postel velikosti king size.
Dětská postýlka na vyžádání, zdarma, max. možný počet osob na pokoji nesmí být překročen ani o dítě do 2 let.

Restaurace, bary, stravování

polopenze plus: hotel je členem spolku Slow Food, kde je kladen velký důraz na kvalitní a regionální potraviny.
Snídaně formou bufetu s regionálními produkty (biomüsli, domácí marmelády, biodžusy, biovajíčka). Možné sestavit si svačinu u snídaně. K večeři výběr z menu o 4 chodech.
Každé pondělí je hotelová restaurace zavřena - kulinářská cesta po okolí, dosp. os. obdrží kompenzaci na místě 17 €, děti 15-18 let obdrží 13 €, 12-14 let obdrží 8,5 € a děti ve věku 6-11 let obdrží 3,50 €.

Fitness a lázně

parní lázeň, sauna a infrakabina (15-21 h.) zdarma. Za poplatek masáže.

Aktivity v hotelu a okolí

hole na nordic walking, baťoh na výlety, nosítka k zapůjčení (dle dostupnosti), 1x týdně průvodcované túry, k dispozici je místnost na kola (úschovna kol, koutek na opravu a mytí). 1x týdně jóga.
10 % sleva v půjčovně kol Bike'n and Soul (cca 3 km)
Zdarma karta výhod Joker Card Saalbach-Hinterglemm: využití regionálních lanovek zdarma (6 lanovek v Saalbach-Hinterglemm - cyklisté 2x za den, 1x využití za den 2 lanovek v Leogangu), využití zdarma hromadné dopravy v oblasti Pinzgau (autobus/vlak). Zdarma tematická trasa Montelinos Erlebnisweg na hoře Kohlmais, Freeridepark na hoře Reiterkogel, Downhill X-Line na Zwölferkogel, vstup do koupaliště Käptn Hook, využití tenisových hřišť v Saalbach-Hinterglemm, průvodcované túry a další.


Informácie o hoteli

 • TV TV áno
 • Fitness Fitness áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Líder medzi rakúskymi strediskami

Lyžiarske stredisko Saalbach Hinterglemm čo do veľkosti, vybavenia a zábavy ľahko tromfne všetky ostatné rakúske konkurencie. Svahy medzi mestečkami Saalbach, Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn dostali prezývku Ski Circus. 270 kilometrov perfektne upravených zjazdových tratí sa preplieta v nadmorskej výške 840 - 2096 metrov. Lyžiarov prepravuje 70 moderných lanoviek s kapacitou 135 000 osôb za hodinu. Rady u turniketov v Saalbachu nepoznajú. 243 kilometrov tratí môže byť umelo zasnežovaných. Stredisko úplne uspokojuje potreby rodín s deťmi aj náročných profíkov. Na 18 kilometrov čiernych tratí si trúfnu naozajstní lyžiarski majstri. Tí ostatní, vrátane detí, sa lyžiarskemu umeniu učia v ski školách s certifikovanými inštruktormi. Ako šampióni sa budete cítiť pri zjazde závodnej trate určenej pre majstrovstvá sveta, dynamiku svojho tela vyskúšate na muldách, široké pláne ocenia priaznivci carvingového lyžovania a viac ako 100 kilometrov nedotknutých svahov s hlbokým snehom čaká na milovníkov freeride jazdy. Snowboardisti sa vybláznia v niekoľkých snow parkoch a pre bežkárov je vyfrézovaných viac ako 100 kilometrov stôp. Stredisko pamätá aj na vyznávačov pešej turistiky a ski alpinizmu. Nádherná prechádzka vedie údolím Saalbach Hinterglemm cez 1914 metrov vysoký vrch Groser Asitz do Leogandu. V rámci kombinovanej permanentky AllStarCard sa dostanete aj do Kitzbühelu a okolitých areálov.

Zábava vo dne i v noci

Akonáhle sa zavrú brány vlekov a lanoviek, ožívajú mestečká v údolí a rekreačné športovisko. Na sánkarských dráhach sa sánkuje pod hviezdami a hladina adrenalínu v krvi stúpa pri paraglidingu, snowtubingu, motokárach na snehu, jazde na štvorkolkách a na skútroch alebo len pri pohľade na tradičné skoky cez salaš, teda súťaž lyžiarov skákajúcich cez strechu chatky Kralleralm, ktorá sa koná každú stredu večer. Miestny turistický klub organizuje nočné pochody na snežniciach so zapálenými pochodňami. Pohľad na zasneženú krajinu z vtáčej perspektívy zažijete pri prechádzke lanovým chodníkom v korunách stromov, kde je tiež 200 metrov dlhá lávka zavesená 60 metrov nad údolím a je nazvaná Alpský Golden Gate. Na popularite získavajú rodinné vychádzky na saniach ťahaných koňmi, ktoré štartujú od točne autobusu v Lengau a mieria k salašu Lindlingalm. Priamo na zjazdovkách sa o priazeň lyžiarov bijú bary a reštaurácie. Pochutnajte si na tradičnom Jägertee, sladkom trhanci alebo varenom víne. Skrehnuté telo zohrejte v saune, v bazéne, vo wellness alebo na masáži.

Lietadlom, autom i autobusom

Medzinárodne letisko v Salzburgu je cieľom mnohých nízkonákladových spoločností privážajúcich lyžiarov do rakúskych hôr. Priamo z letiska sa kyvadlovou dopravou dostanete aj do strediska Saalbach Hinterglemm. Cesta autom trvá z Bratiaslavy cez St. Pölten, Amstetten a Salzburg necelých 5 hodín. Nezabudnite, že na rakúskych diaľniciach platí povinnosť nalepiť si diaľničnú známku na čelné sklo. V údolí areálu Saalbach Hinterglemm jazdia každý deň medzi 9. a 17. hodinou bezplatné ski busy voziace rekreantov medzi ubytovaním a lanovkami. Ich frekvencia je v hlavnej sezóne každých 20 minút a vstupenkou na palubu je platný ski pas.

Koľko to stojí?

Hlavná sezóna prebieha v Ski cirkuse od 24.12. do 17.3. Šesťdňový ski pas pre dospelého stojí 250 EUR, pre študentov 187,50 EUR a pre deti 125 EUR. Pri vydávaní skipasu zaplatíte 2 eurá vratnej zálohy. Na permanentky dlhšie ako 9 dní je potrebná pasová fotografia. Výhodnú ponuku pripravil Saalbach Hinterglemm v spolupráci s ďalšími 25 strediskami. Kúpte si tzv. Salzburg Super Ski Card a Kitzbüheler Alpen AllStarCard a lyžujte na viac ako 2700 kilometroch svahov. Ceny naviac nie sú oveľa vyššie. Dospelí zaplatia 265 EUR, študenti 198 EUR a deti 132 EUR za 6 dní zábavy na lyžiach. Výhodné ponuky pre rodiny prichádzajú spolu s Veľkou Nocou. Deti do 14 rokov bývajú zadarmo v izbe s rodičmi a pokiaľ si rodič kúpi skipas, dieťa ho dostane tiež bezplatne.

Letné radovánky

Letný program strediska Saalbach Hinterglemm je rovnako bohatý ako náplň zimných mesiacov. Cez horské lúky vedú pešie chodníky a cyklotrasy v celkovej dĺžke 400 kilometrov. Dobrodružné trasy s rozprávkovou tematikou sa tiahnu medzi hornou a prostrednou stanicou lanovky na vrchol Kohlmais. Pre viacdennú dovolenku si zaobstarajte tzv. Joker Card, kombinovanú vstupenku za zábavou. Obsahuje napríklad vstupy na minigolf, na všetky lanovky v stredisku, do Adidas Freerideparku na hore Reiterkogel, na vláčik v údolí, na tenisové kurty v Saalbachu, na kúpalisko, na 10 peších túr so sprievodcom a na náučný chodník liečivých bylín na hore Reiterkogel, do lyžiarskeho múzea alebo na miestne autobusy.

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 16 °C v noci 5 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 16 °C v noci 3 °C

 • Nedeľa 20 °C v noci 4 °C

 • Pondelok 24 °C v noci 6 °C

 • Utorok 13 °C v noci 5 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať