Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 242394488

Poloha

V jižní části ostrova přímo u moře, 37 km od letiště, v luxusní turistické oblasti Maspalomas.

Vybavení objektu

Hotel postavený v koloniálním stylu byl rekonstruován v roce 2014 a nabízí celkem 515 pokojů. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, několik výtahů, internetový terminál (za poplatek), bezplatné Wi-Fi připojení k internetu v celém hotelu, 3 restaurace, 3 bary, kadeřnictví, malý obchod, klenotnictví a suvenýry, půjčovnu aut a kol. V hotelové zahradě jsou 3 bazény pro dospělé (350, 255 a 255 m², v zimních měsících vyhřívané), 2 dětské bazény (212 a 145m², v zimních měsících vyhřívané), dětské brouzdaliště, sluneční terasy, lehátka, slunečníky a převlékací kabina. Hosté mohou využít nabídku služeb Wellness centra Body Love (jacuzzi, bio sauna, masáže, fyzioterapie atd.). Hotel pořádá denní animační programy pro děti (děti 4 - 12 let, kromě listopadu, ledna a února) a několikrát v týdnu večerní vystoupení s živou hudbou nebo zábavné programy pro dospělé.

Dvoulůžkový pokoj

Klimatizovaný pokoj má ve svém vybavení telefon, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu, televizi se satelitními programy, trezor (za poplatek), minibar, koupelnu s WC, vysoušečem vlasů a župany, balkon nebo terasa. Za příplatek je možné objednat pokoj s výhledem na moře nebo s bočním výhledem na moře.Maximální obsazenost - 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 1 dítě (včetně dětí do 2 let).
Maximální obsazenost u pokoje s výhledem na moře – 2 dospělé osoby.

Dvoulůžkový pokoj Superior s výhledem do zahrady

Základní vybavení je stejné jako u dvoulůžkového pokoje, ale je prostornější. Balkon nebo terasa má krásný výhled do zahrady. Maximální obsazenost - 2 dospělé osoby a 2 děti nebo 3 dospělé osoby.

Stravování

Snídaně a večeře jsou formou švédských stolů v hotelové restauraci, 2x týdně tematické večeře. Bez příplatku je možné objednat si večeři à la carte v restauraci Krystal.

Sport

V hotelu je zdarma stolní tenis a posilovna, za poplatek kulečník a 2 tenisové kurty s možností osvětlení. V okolí minigolf, squash, půjčovna kol, vodní sporty na pláži. Golfové hřiště Maspalomas Golf se nachází cca 3 km od hotelu a Lopesan Meloneras Golf cca 5 km.

Obchody

Menší obchody jsou přímo v hotelu, obchodní centrum je cca 200 m od hotelu a větší nákupní možnosti jsou v centru Playa del Inglés vzdáleném asi 6 km.

Pláž

Pláž se světlým pískem a duny Maspalomas jsou vzdálené cca 800 m.

Internetové stránky

www.riu.com

Hygienická opatření

www.riu.com


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 800 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 6 km
 • Vzdialenosť od letiska 37 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Chladnička áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko áno
 • Tenis áno
 • Golf áno
 • Fitness áno
 • Animačné programy áno
 • Wifi zadarmo áno

Organizujúca CK

Canaria Travel CZ s.r.o. IČO: 06304150

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Eliška, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

03:50 h

Popis

Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

Roque Nublo

Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

Pico de las Nieves

Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

Arucas

Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

Juh ostrovaMaspalomas

Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

Puerto de Mogán

Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

Water park Aqualand Maspalomas

Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.
 • Vzdialenosť od pláže 800 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 6 km
 • Vzdialenosť od letiska 37 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 34 °C v noci 19 °C

 • Teplota vody 22 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 34 °C v noci 19 °C

 • Štvrtok 32 °C v noci 19 °C

 • Piatok 33 °C v noci 19 °C

 • Sobota 36 °C v noci 18 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December