Zájazd do

Metropolitan & Metropolitan Suites

Hodnotenie: 4/5

Izrael, Tel Aviv

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Metropolitan & Metropolitan Suites Hodnotenie: 4/5

Metropolitan & Metropolitan Suites

Pláž

 • Písečná pláž

Vzdálenosti

 • Centrum města 0 m
 • Pláž 20 m
 • Moře 20 m
 • Autobusová stanice 20 m
 • Vlakové nádraží 5000 m

Vybavení

Komplex má 245 pokojů. Je zde výtah, kterým lze vyjet do většiny poschodí. Je zde hotelový sejf a směnárna. Ve společných prostorách se mohou hosté přes WiFi připojit k internetu. V hotelu se nachází restaurace, jídelna, snídaňový salónek, kavárna a bar. Jsou zde i různé obchody. Je zde TV místnost. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat za poplatek na parkovišti. Dále je možné využít službu hlídání dětí, pokojovou službu a prádelnu. Hosté mohou využít shuttleservis.

Ubytování

V pokojích je klimatizace, ústřední topení a koupelna. Pokoje mají koberec a je v nich dvoulůžková postel. Je tady sejf. Hosté mohou použít mini ledničku a varnou konvici/kávovar. Na pokoji je připojení k internetu, telefon, televize a rádio. Koupelny mají sprchový kout a vanu. Je zde vysoušeč vlasů. V komplexu jsou nekuřácké pokoje.

Strava

V objektu jsou na výběr tyto typy stravování - nocleh se snídaní, polopenze a plná penze. Hosté si mohou vybrat, zda budou chtít snídaně, obědy nebo večeře. Na přání je možné připravit vegetariánská jídla.

Služby

Hosté mají přístup do venkovního bazénu. Na slunné terase mohou hosté využít připravená lehátka a slunečníky. U bazénu je vířivá vana, ve které se lze příjemně uvolnit a osvěžit. V baru u bazénu lze koupit osvěžující nápoje. Volný čas zde hosté mohou trávit různě, v nabídce je například fitness studio, spa, sauna a masáže. Copyright GIATA 2004 - 2024. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 701759

Zvláštnosti

Je možné zaplatit platebními kartami American Express, Visa, Diners Club a MasterCard.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 20 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 0 m
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Fitness Fitness áno
 • Kuchynský kút Kuchynský kút áno

Vyberte si termín

Destinácie

Doprava letecky

04:25 h

Popis

Názov druhého najväčšieho mesta Izraela Tel Aviv-Jaffa sa väčšinou skracuje na Tel Aviv. V Tel Avive žije 392 700 obyvateľov a údaj o rozlohe udáva číslo 50,6 kilometrov štvorcových. Niektoré štáty sveta považujú Tel Aviv za hlavné mesto Izraela, samozrejme Slovenská republika uznáva Jeruzalem. Stredozemské podnebie zaisťuje priemernú ročnú teplotu okolo 15°C.

Tel Aviv bol založený v roku 1909 na brehu Stredozemného mora, ale už v roku 1470 pred našim letopočtom sa o lokalite s názvom Jaffa na rovnakom mieste zmieňujú listy staroegyptských obchodníkov. Archeologické rozbory ukázali pôvod niektorých častí mesta na dobu bronzovú. Kresťania si môžu vybaviť pasáž z Biblie, kde je Jaffa znázornená ako prístav, kam bolo dopravené drevo na stavbu Šalamúnovho chrámu. V roku 1100 sa mesta zmocnil člen krížových výprav Godefroy de Bouillon, po ňom aj Richard Levie srdce. Od 16. storočia mesto spadalo pod vládu Turkov a Napoleona Bonaparteho. Tel Aviv zasiahla v 18. storočí morová rana. Na začiatku 20. storočia držala moc nad mestom Veľká Británia. Napätie medzi Arabmi a židmi neukľudnila ani kráľovna Alžběta a 1. mája 1921 prepuklo krvavé povstanie, pri ktorom prišli o život stovky židov. Po vyhlásení nezávislosti Izraela dňa 14. mája 1948 sa v Tel Avive usídlila väčšina zahraničných ambasád. Pri expanzii v 60. rokoch padli umelecké stavby Bauhausu za obeť prvým výškovým budovám v krajine. Od polovice 90. rokov sužujú Tel Aviv útoky palestínskych radikálov. Prvú výstrahu previedlo hnutie Hamas 19. októbra 1994. V posledných rokoch hrozné činy ustávajú a mesto sa zapája do ekologických aktivít.

Bohatá história Tel Avivu je na rozpoznanie v štýloch mestskej zástavby. Európske prvky sa snúbia s orientálnymi vplivmi a vytvárajú ojedinelú architektúru. Počas éry umeleckej skupiny Bauhaus v meste pôsobil aj preslávený architekt Le Corbusier. Na jeho prácu narazíte v okolí Rothschildovho bulváru. Tel Aviv sa prezýva Biele mesto a od roku 2003 je zapísané na zozname UNESCO. Šalom Meir Tower, prví mrakodrap v meste, vyrástol v roku 1965. Tieň mestskej zelene nájdete v najväčšom parku Jarkon. O histórii sa priučíte v múzeu Erec Jisra´el, kde uvidíte drahocenné archeologické nálezy. Tel Aviv Performing Arts Center uvádza najpopulárnejšie hudobné a divadelné predstavenie. Najväčší koncertný stánok sa volá Auditorium Frederica R. Manna. O cestovný ruch sa postaralo 44 luxusných hotelov, nočné kluby, svetové reštaurácie a predovšetkým preslávené zlatisté pláže. Mesto je otvorené všetkým sexuálnym orientáciám a každoročně hosťuje sprievod gayov a lezbičiek.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 20 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 0 m

Počasie

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať