Heritage Hotel Liberan

Chorvátsko, Makarská riviéra, Podgora

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Heritage Hotel Liberan

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

miesto:
Tento hotel víta hostí v meste Podgora.

Zariadenie:
Priateľský personál na recepcii vám rád pomôže s akýmikoľvek otázkami. Hosťom je k dispozícii úschovňa batožiny, bezpečnostná schránka, izbová služba, práčovňa a práčovňa na mince. Hostia majú prístup na internet cez WiFi. K dispozícii je výťah a bezbariérový prístup. Záhrada ponúka ďalší priestor na oddych a rekreáciu vonku. Každý, kto príde autom, ho môže bezplatne zaparkovať na parkovisku ubytovacieho zariadenia.

Ubytovanie:
Pohodlné ubytovanie v hoteli zaisťuje príjemný pobyt. V izbách je kúrenie. WiFi (zdarma) je súčasťou základného vybavenia izby. Dom ponúka nefajčiarske izby.

Šport/zábava:
Pre flexibilné voľnočasové aktivity sú k dispozícii športové a zábavné možnosti ubytovania. Vonkajší bazén je zárukou osviežujúceho osvieženia. Krásne počasie si môžu dovolenkári užiť na terase.

Jedlá:
Možnosti stravovania zahŕňajú reštauráciu a kaviareň. Denne sa podávajú výživné raňajky.

Len hotelové rezervácie:
Upozorňujeme, že všetci hostia, ktorí nemajú bydlisko v EÚ, môžu mať problémy s registráciou v hoteli, najmä v prípade „rezervácií len pre hotel“ v cieľovej oblasti. V takom prípade sú hotelieri oprávnení požadovať doplatok na mieste alebo odmietnuť rezerváciu!

Vstupné požiadavky do Chorvátska:
Chorvátsko je od roku 2023 členom Schengenskej dohody . Pri vstupe z inej krajiny v schengenskom priestore neexistujú žiadne hraničné a pasové kontroly. Aby ste v prípade potreby mohli úradom alebo dopravným spoločnostiam preukázať svoju totožnosť, stále musíte mať pri sebe identifikačný doklad (občiansky preukaz, pas, platný detský pas). Problémy môžu spôsobiť identifikačné doklady s uplynutou platnosťou a doklady, ktoré boli v minulosti nahlásené ako stratené alebo odcudzené.

Maloletí, ktorí necestujú so svojím zákonným zástupcom alebo opatrovníkom, by mali mať so sebou písomné vyhlásenie o súhlase svojho zákonného zástupcu alebo opatrovníka.

Občania mimo EÚ by sa mali obrátiť na chorvátskeho zástupcu, aby sa informovali o vstupných a vízových požiadavkách.

Zdroj a ďalšie informácie: Chorvátsko: Cestovné a bezpečnostné informácie - Federálne ministerstvo zahraničných vecí (auswaertiges-amt.de)

(Od januára 2024)
Lage:
Dieses Hotel heißt die Gäste in Podgora willkommen.

Ausstattung:
Das freundliche Personal an der Rezeption ist gerne bei allen Fragen behilflich. Eine Gepäckaufbewahrung, ein Safe, ein Zimmerservice, ein Wäscheservice und eine Münzwäscherei stehen den Gästen des Hauses zur Verfügung. Per WLAN erhalten die Gäste Zugang zum Internet. Ein Aufzug und rollstuhlgerechte Einrichtungen sind vorhanden. Ein Garten bietet zusätzlichen Raum für Entspannung und Erholung im Freien. Wer mit dem Fahrzeug anreist, kann es ohne Gebühr auf dem Parkplatz der Unterbringung abstellen.

Unterbringung:
Für einen angenehmen Aufenthalt sorgen die komfortablen Unterkünfte des Hotels. In den Zimmern gibt es eine Heizung. WiFi (ohne Gebühr) ist in der Grundausstattung der Zimmer enthalten. Das Haus bietet Nichtraucherzimmer.

Sport/Unterhaltung:
Zur flexiblen Freizeitgestaltung stehen die Sport- und Unterhaltungsmöglichkeiten der Unterbringung zur Auswahl. Belebende Erfrischung garantiert die Außenpoolanlage. Auf der Terrasse können die Urlauber schönes Wetter genießen.

Verpflegung:
Der gastronomische Bereich wartet mit einem Restaurant und einem Café auf. Täglich wird ein nahrhaftes Frühstück serviert.

Nur-Hotel-Buchungen:
Bitte beachten Sie, dass für alle Gäste ohne Wohnsitz in der EU vor allem bei "Nur Hotel Buchungen" im Zielgebiet Probleme beim Einchecken im Hotel auftreten können. In einem solchen Fall sind die Hoteliers dazu berechtigt, eine Nachzahlung vor Ort einzufordern oder die Buchung zurückzuweisen!

Einreisebestimmungen für Kroatien:
Kroatien ist seit 2023 Mitglied des Schengener Abkommens. Bei der Einreise aus einem anderen Land des Schengen-Raums entfallen daher Grenz- und Passkontrollen. Um ggf. gegenüber Behörden oder Beförderungsunternehmen Ihre Identität nachweisen zu können, ist das Mitführen eines Ausweisdokuments (Personalausweis, Reisepass, gültiger Kinderreisepass) weiterhin Pflicht. Abgelaufene Ausweisdokumente und solche, die in der Vergangenheit als verloren oder gestohlen gemeldet wurden, können zu Problemen führen.

Minderjährige, die nicht in Begleitung ihrer gesetzlichen Vertreter bzw. Ihrer Sorgeberechtigten reisen, sollten eine schriftliche Einverständniserklärung ihres gesetzlichen Vertreters bzw. Sorgeberechtigten mitführen.

Nicht-EU-Bürger erkundigen sich bitte bei einer Vertretung Kroatiens zu den Einreise- und Visumsbestimmungen.

Quelle und weitere Informationen: Kroatien: Reise- und Sicherheitshinweise - Auswärtiges Amt (auswaertiges-amt.de)

(Stand: Januar 2024)

Informácie o hoteli

Vyberte si termín

Destinácie

Popis

Makarska je snáď najznámejšou turistickou destináciou v Dalmácii, rozkladajúcou sa juhovýchodne od Splitu. Je oddelená mysom Osejava z juhovýchodu a polostrovom sv. Petra zo severozápadu. Šesťdesiat kilometrov dlhá riviéra s rovnomenným pulzujúcim strediskom sa tiahne od Brely až po Gradac. Z hľadiska dopravy je jej poloha veľmi vhodná vďaka umiestneniu priamo na magistrále, rovnako ako vďaka existencii trajektového prístavu, ktorý slúži ako prostriedok spojenia s ostrovom Brač. 

Známe je aj miestne kúpeľné stredisko, zameriavajúce sa na choroby dýchacích ciest či pohybového ústrojenstva. 

V minulosti Makarsku ovládali cudzie elementy, hlavne Turci a po nich Benátčania. Zaujímavé je, turecký vplyv dnes už nie je vôbec viditeľný. 

Čo teda môžete navštíviť v centre tejto nádhernej riviéry? Rozhodne neváhajte a pozrite sa do niektorého z mnohých miestnych kostolov, ako je napríklad barokový farský kostol sv. Marka, rozkladajúci sa na Kačičom námestí. To je pomenované podľa chorvátskeho básnika 18.storočia A. Kačiče-Miošiča, miestneho rodáka, ktorý má uprostred námestia aj svoj pomník. Nezabudnite navštíviť múzeum mušlí v budove františkánskeho kláštora blízko mysu Osejava. 

Čo by to bolo ale za dovolenku bez krásneho a slnkom prevoňaného kúpania v azúrovej vode Jadranského mora? Snáď najznámejšou plážou v Makarskej je Donja Luka dlhá 1,5 km. Kto nie je ešte príliš unavený z pobytu na slniečku, môže sa samozrejme športovo vyžiť podľa svojich požiadaviek. Stojí tu moderné tenisové stredisko, môžete podniknúť vysokohorskú túru do pohoria Biokovo, využiť jednu z cyklistických cestičiek alebo dokonca skúsiť paragliding či jaskyniarstvo. Vyznávači hudby všetkých žánrov si prídu na svoje v disko alebo rokových kluboch, prípadne sa môžu zúčastniť slávností pod otvoreným nebom. 

Množstvo hotelov ponúka to najlepšie ubytovanie, aké si budete priať. Ak sa rozhodnete spojiť dovolenku aj s ozdravným pobytom, ubytujte sa v hoteli Biokovka, ďalším tipom sú hotely Meteor alebo Park.

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 13 °C v noci 10 °C

 • Teplota vody 14 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 15 °C v noci 11 °C

 • Utorok 16 °C v noci 9 °C

 • Streda 16 °C v noci 10 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať