Zájazd do

Arena Grand Kažela Camping Homes

Hodnotenie: 0/5

Chorvátsko, Istria

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Arena Grand Kažela Camping Homes Hodnotenie: 0/5

Arena Grand Kazela Camping Homes

Description

Stručný popis:

- idylická přímořská poloha

- četné sportovní aktivity, oblázková pláž pro děti

- 3 km od centra Medulinu

Důležité:

 • 10% sleva do 1.3.2024 (podmíněné zaplacením zálohy ve výši 50%)

(ceny již zahrnují aktuální platné slevy)

Poloha: v oblasti Kažela, cca 3 km jižně od Medulinu.

Pláž: cca 300m, oblázková, skalnatá, betonová plata; možnost zapůjčení lehátek a slunečníků na pláži (za poplatek).

Bazén: v rámci kempu Arena Kažela infinity bazén (400 m², v provozu od 15.6.2024) s mořskou vodou, centrální bazén s aktivitami a dětskou částí (celková plocha 200 m²) s mořskou vodou, možnost zapůjčení lehátek a slunečníků, opalovací plochy, vše vyhrazený výhradně pro hosty kempu.

Vybavení: centrální recepce, restaurace, kavárna, bary, obchod, 1 parkovací místo/mobilní dům v ceně.

Ubytování: mobilní dům Next MH4-5, velikost 30 m² - 2 oddělené 2lůžkové ložnice, jedna s manželskou postelí 160x190 cm, druhá s oddělenými lůžky 80x190 cm, denní místnost s rozkládací pohovkou pro 1 dosp.osobu, 2 koupelny (next, 91063); mobilní dům Green MH4-5, velikost 37 m² - 2 oddělené 2lůžkové ložnice, jedna s manželskou postelí 160x190 cm, druhá s oddělenými lůžky 80x190 cm, denní místnost s rozkládací pohovkou pro 1 dosp.osobu, 2 koupelny (green, 91065); mobilní dům Villa MH4-5, velikost 40 m² - 2 oddělené 2lůžkové ložnice, jedna s manželskou postelí 160x200 cm, druhá s postelí 140x195 cm a postelí 80x95 cm v podkroví, denní místnost, 2 koupelny (villa, 91064); vždy vybavený kuchyňský kout s indukční varnou deskou, mikrovlnnou troubou a kávovarem, klimatizace, Wi-Fi, LCD TV/sat, zastřešená terasa se zahradním nábytkem.

Internet: Wi-Fi zdarma.

Stravování: vlastní.

Sport a zábava: tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, plážový volejbal, vodní sporty, dětské hřiště, půjčovna kol, animace pro děti a dospělé.

Domácí mazlíčci: max 10 kg, platba na recepci 10€/den (po předchozím potvrzení).

Dětská postýlka: v ceně (po předchozím potvrzení).

Internetová adresa: www.arenacampsites.com

Nabídka pro děti: dětské hřiště, v létě animační programy, kreativní workshopy, sportovní turnaje, mini disko.

Autobusová doprava: v případě zájezdu s autobusovou dopravou je odjezd autobusu z ČR v pátek a příjezd zpět do ČR v neděli.

Check-in/check out: 16:00-22:00 hod./do 10:00 hod.

Cena zahrnuje:

 • nájem mobilního domu
 • spotřebu vody, plynu, elektřiny
 • závěrečný úklid
 • pobytovou taxu
 • Wi-Fi
 • parkování pro 1 auto

Možné doplatky (při rezervaci):

 • zpáteční autobusová doprava 2.490 Kč/os.

Možné doplatky (na recepci):

 • domící mazlíčci 15€/den

Included in offer

[]

Additional surcharges

[]


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 200 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 2 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko Detský kútik áno
 • Tenis Tenis áno
 • Surfovanie Surfovanie áno
 • Fitness Fitness áno
 • Animačné programy Animačné programy áno
 • Kuchynský kút Kuchynský kút áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Nádherný Istrijský polostrov na západe Chorvátska si svojich stálych obdivovateľov získal už v dávnej minulosti. Jedným z dôvodov bola jeho trošku oddelená poloha od zvyšku Chorvátska vysokým pohorím Učke. Aj táto oblasť bola v minulosti neustále pod cudzou nadvládou, a to aj napriek tomu, že prevažnú časť obyvateľov tvorili a stále tvoria Chorváti. Na druhej strane, žili tu spolu rôzne národnostné skupiny ako Slovania, Románi alebo Germáni. Na najrôznejších budovách môžete často naraziť na symbol benátskeho leva. Je to preto, že Istria bola dlhý čas pod benátskou nadvládou. 

Tieto vplyvy okolitých štátov tu pochopiteľne vytvorili špecifické kultúrne podmienky, či už v umení, gastronómii, alebo staviteľstve. Všeobecne sú miestni obyvatelia veľmi spoločenskí, tolerantní a zvyknutí na príchody turistov z najrôznejších kútov sveta. Istrijská história je naozaj veľmi dlhá, za prvých obyvateľov sú považovaní Ilyrovia. Veľmi dôležitú úlohu hrala Istria v antickej dobe, pretože tvorila súčasť veľkého rímskeho impéria. Do Chorvátska bola vlastne integrovaná až po druhej svetovej vojne. 

Ako prvé spomenieme krásne mestečko Rovinja, v ktorom je multikultúrne zázemie zrejme viac než viditeľné. Mohli by sme ho nazvať aj mestom umelcov. V uličke nazývanej Grisia sa zhlukujú umelci, rezbári a ostatní remeselníci, aby turistov upútali i pobavili svojimi výtvormi. Umeniu je venované aj miestne múzeum, združujúce umelecké kúsky z dielní maliarskych majstrov od dávnych dôb až po 20. storočie. Skúste navštíviť aj unikátne múzeum modelov starých lodí Rakúsko-uhorskej monarchie v mestečku Novigrad. 

Asi najznámejšou kultúrnou i architektonickou pamiatkou na Istrijskom polostrove je Eufrasiova bazilika v Poreči, zatiaľ jediný objekt na Istrii, ktorý bol zaradený do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Pomenovaný bol podľa biskupa Eufrasia a postavený za vlády známeho byzantského cisára Justiniána. Bazilika je krásna najmä znútra - pozornosť okamžite upúta oltár a nádherné kamienkové mozaiky. Nie nadarmo sa tento druh kamienkového umenia stal symbolom celého mesta Poreč. 

Najväčším istrijským mestom je však Pula s presláveným rímskym amfiteátrom, šiestym najväčším a zároveň najzachovalejším na svete. V čase svojej najväšej slávy sa dokázal naplniť 22 000 divákmi. Táto mohutná stavba odolala zubu času viac než 2000 rokov. Dnes tu môžete navštíviť balet alebo koncert a rozhodne na vás prostredie aj akustika zapôsobia. Pula by určite mohla byť nazvaná mestom histórie, lebo sa tu nachádza jedno z najdôležitejších múzeí v Chorvátsku - Archeologické múzeum. Pokiaľ budete chcieť vyraziť do čerstvej prírody, odporúčame nádherný a pokojný národný park Brijuni, v ktorom môžete relaxovať a načerpať sily na poznávanie ďalších chorvátskych zaujímavostí. Oplatí sa zájsť a pozrieť si aj impozantný maják Porer na myse Kamenjak. 

Ak ste znalcami tvorby Julesa Verna, rozhodne si urobte výlet do hlavného mesta Istrie - do Pazinu. Práve tu nájdete hlbokú Pazinskú priepasť, ktorá spomínaného spisovateľa inšpirovala k napísaniu románu Matyáš Šándorf. Návšteva miestneho etnografického múzea bude určite príjemným zoznámením s miestnou ľudovou kultúrou. 
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 200 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 2 km

Počasie

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať