Zájazd do

Arena Grand Kažela Camping Homes

Hodnotenie: 0/5

Chorvátsko, Istria

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Arena Grand Kažela Camping Homes Hodnotenie: 0/5

Arena Grand Kažela

Doporučení

Moderní prázdninový areál nabízí ubytování v mobilních domech. Je obklopen panenskou přírodou, můžete relaxovat nebo si vybrat z bohaté nabídky různých aktivit pro vás i vaše děti. Jednotlivé rozmístění plně vybavených mobilních domů zajišťuje dostatek soukromí. Plážový kemp je ideální pro strávení bezstarostné rodinné dovolené. V nedalekém centru Medulinu najdete obchody, restaurace, bary, diskotéky, kavárny a zábavní park.

Pláž

Dlouhá, cca 3 km, oblázková a kamenitá pláž se nachází přímo u kempu.
Autobusová doprava - nástupní místa: Benátky nad Jizerou, Benešov, Blansko, Boskovice, Brandýs nad Labem, Brno, České Budějovice, Děčín, Dobříš, Dolní Dvořiště, Frýdek-Místek, Horažďovice, Hradec Králové, Hranice, Humpolec, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Jihlava - Pávov, Kaplice, Klatovy, Kroměříž, Kuřim, Ladná, Liberec, Milevsko, Mladá Boleslav, Most, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Písek, Plzeň, Poděbrady, Praha, Prostějov, Příbor, Příbram, Semily, Soběslav, Strakonice, Svitavy, Tábor, Teplice, Turnov, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Vyškov, Zlín.

Poloha

Kemp leží v jižní části Istrijského poloostrova, cca 3 km od centra letoviska Medulin. Centrum známého města Pula je cca 12 km. Dlouhá oblázková a kamenitá pláž se nachází přímo u kempu.

Stravování

Bez stravy.

Popis ubytování

Mobil home GREEN pro 5 osob - místnost s kuchyňským a jídelním koutem, rozkládacím gaučem pro jednu osobu, ložnice s manželským lůžkem, ložnice se dvěma oddělenými lůžky, dvě sociální zařízení (sprcha, WC, fén), klimatizace (zdarma), Wi-Fi, TV/SAT, trezor, indukční varná deska, mikrovlnná trouba a kávovar.

Vybavení

Recepce, tři restaurace, pizzerie, rychlé občerstvení, bary v areálu, směnárna, dva bazény, velké dětské hřiště s rozdělenými plochami podle věku dětí, animační programy pro děti i dospělé, supermarket, obchod se suvenýry, půjčovna kol, tenisové kurty, venkovní fitness.
Zdarma: Wi-Fi v mobil homu, ložní prádlo, ručníky, parkoviště.
Za poplatek: lehátka a slunečníky u bazénu, vodní sporty.


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 200 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 2 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko Detský kútik áno
 • Tenis Tenis áno
 • Surfovanie Surfovanie áno
 • Fitness Fitness áno
 • Animačné programy Animačné programy áno
 • Kuchynský kút Kuchynský kút áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Nádherný Istrijský polostrov na západe Chorvátska si svojich stálych obdivovateľov získal už v dávnej minulosti. Jedným z dôvodov bola jeho trošku oddelená poloha od zvyšku Chorvátska vysokým pohorím Učke. Aj táto oblasť bola v minulosti neustále pod cudzou nadvládou, a to aj napriek tomu, že prevažnú časť obyvateľov tvorili a stále tvoria Chorváti. Na druhej strane, žili tu spolu rôzne národnostné skupiny ako Slovania, Románi alebo Germáni. Na najrôznejších budovách môžete často naraziť na symbol benátskeho leva. Je to preto, že Istria bola dlhý čas pod benátskou nadvládou. 

Tieto vplyvy okolitých štátov tu pochopiteľne vytvorili špecifické kultúrne podmienky, či už v umení, gastronómii, alebo staviteľstve. Všeobecne sú miestni obyvatelia veľmi spoločenskí, tolerantní a zvyknutí na príchody turistov z najrôznejších kútov sveta. Istrijská história je naozaj veľmi dlhá, za prvých obyvateľov sú považovaní Ilyrovia. Veľmi dôležitú úlohu hrala Istria v antickej dobe, pretože tvorila súčasť veľkého rímskeho impéria. Do Chorvátska bola vlastne integrovaná až po druhej svetovej vojne. 

Ako prvé spomenieme krásne mestečko Rovinja, v ktorom je multikultúrne zázemie zrejme viac než viditeľné. Mohli by sme ho nazvať aj mestom umelcov. V uličke nazývanej Grisia sa zhlukujú umelci, rezbári a ostatní remeselníci, aby turistov upútali i pobavili svojimi výtvormi. Umeniu je venované aj miestne múzeum, združujúce umelecké kúsky z dielní maliarskych majstrov od dávnych dôb až po 20. storočie. Skúste navštíviť aj unikátne múzeum modelov starých lodí Rakúsko-uhorskej monarchie v mestečku Novigrad. 

Asi najznámejšou kultúrnou i architektonickou pamiatkou na Istrijskom polostrove je Eufrasiova bazilika v Poreči, zatiaľ jediný objekt na Istrii, ktorý bol zaradený do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Pomenovaný bol podľa biskupa Eufrasia a postavený za vlády známeho byzantského cisára Justiniána. Bazilika je krásna najmä znútra - pozornosť okamžite upúta oltár a nádherné kamienkové mozaiky. Nie nadarmo sa tento druh kamienkového umenia stal symbolom celého mesta Poreč. 

Najväčším istrijským mestom je však Pula s presláveným rímskym amfiteátrom, šiestym najväčším a zároveň najzachovalejším na svete. V čase svojej najväšej slávy sa dokázal naplniť 22 000 divákmi. Táto mohutná stavba odolala zubu času viac než 2000 rokov. Dnes tu môžete navštíviť balet alebo koncert a rozhodne na vás prostredie aj akustika zapôsobia. Pula by určite mohla byť nazvaná mestom histórie, lebo sa tu nachádza jedno z najdôležitejších múzeí v Chorvátsku - Archeologické múzeum. Pokiaľ budete chcieť vyraziť do čerstvej prírody, odporúčame nádherný a pokojný národný park Brijuni, v ktorom môžete relaxovať a načerpať sily na poznávanie ďalších chorvátskych zaujímavostí. Oplatí sa zájsť a pozrieť si aj impozantný maják Porer na myse Kamenjak. 

Ak ste znalcami tvorby Julesa Verna, rozhodne si urobte výlet do hlavného mesta Istrie - do Pazinu. Práve tu nájdete hlbokú Pazinskú priepasť, ktorá spomínaného spisovateľa inšpirovala k napísaniu románu Matyáš Šándorf. Návšteva miestneho etnografického múzea bude určite príjemným zoznámením s miestnou ľudovou kultúrou. 
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 200 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 2 km

Počasie

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať