Zájazd do

Golden Triangle & Thajsko

Hodnotenie: 2/5

Thajsko

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Golden Triangle & Thajsko

1. - 2. deň

ODLET A LET NA TRASE: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let s prestupmi do Cairns.

3. deň

PRÍLET DO CAIRNS : Prílet do Cairns, transfer do hotela, ubytovanie. Čas na odpočinok po dlhom lete. Nocľah v Cairns alebo v jeho okolí.

4. deň

VEĽKÝ BARIÉROVÝ ÚTES: Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému bariérovému útesu, ktorý je s dĺžkou vyše 2000 km najväčším koralovým systémom na svete. Ide o jedinú stavbu zo živých organizmov na Zemi, ktorú je možné vidieť aj z Mesiaca. Možnosť šnorchlovania (požičanie okuliarov + plutiev a obed v cene). Nocľah v Cairns, alebo v jeho okolí.

5. deň

CAIRNS : Raňajky. Čas na oddych a relaxáciu v prímorskom meste. Záujemcovia však môžu podniknúť celodenný výlet do NP Daintree a Cape Tribulation, kde sa mohutné katedrály dažďových pralesov stretávajú s oceánom. V cene je približne hodinová plavba po rieke Daintree River, prehliadka Národného parku a obed v miestnej reštaurácii (výlet je fakultatívny). Nocľah v Cairns, alebo v jeho okolí.

6. deň

CAIRNS - AYERS ROCK: Raňajky. Transfer na letisko a prelet do Ayers Rock, ubytovanie. Popoludní výlet k najväčšiemu a najslávnejšiemu monolitu sveta - Ayers Rock - jazykom pôvodných obyvateľov Uluru. Výlet zakončíme s pohárikom sektu, pozorovaním obrovskej masy pieskovca s výškou 348 m, s úchvatnou symfóniou meniacich sa farieb zapadajúceho slnka. Nocľah v Ayers Rock.

7. deň

KATA TJUTA (OLGAS) – SYDNEY: Skoro ráno zakúsime mäkké svetlo vychádzajúceho slnka pri 30 gigantických kamenných dómoch Kata Tjuta („Mnoho hláv“) alebo tiež Olgas, ktoré sa nachádzajú cca 40 minút jazdy od Uluru. V okolí skalných masívov rastú unikátne rastliny a žijú živočíchy, ktoré sa dokonale prispôsobili tvrdým podmienkam púšte. Transfer na letisko a odlet do Sydney. Ubytovanie, nocľah v Sydney.

8. deň

SYDNEY: Po raňajkách nasleduje celodenná pešia prehliadka mesta, pri ktorej sa pozrieme do prístavnej štvrte Circular Quay so svetoznámou budovou opery a monumentálnym mostom Harbour Bridge. Navštívime tiež najstaršiu štvrť mesta „The Rocks“, vyhliadkovú vežu (vstup fakultatívne), Hyde Park a katedrálu svätej Márie. Nocľah v Sydney.

9. deň

SYDNEY: FEATHERDALE PARK: Raňajky. Výlet do rezervácie Featherdale Wildlife Park, kde sa stretnete s ikonami austrálskej fauny, akými sú klokan, koala, ježura, pštros Emu, či Tasmánsky čert. Cestou späť do Sydney zastávka pri olympijskom štadióne (LOH 2000). Popoludní potom môžeme navštíviť „Opera House“, múzeum výstavby Harbour Bridge, ktoré sa ukrýva v jednom z pilierov mosta, morské akvárium, a ďalšie zaujímavosti Sydney (vstupy fakultatívne). Časť prehliadky mesta podnikneme loďou (v cene). Nocľah v Sydney.

10. deň

AUSTRÁLIA – THAJSKO: Odlet do Bangkoku. Transfer do hotela, nocľah.

11. deň

BANGKOK: V rámci fakultatívnej prehliadky mesta návšteva chrámu Wat Traimit so zlatým Budhom, chrámového komplexu Wat Po s ležiacim Budhom, kráľovského palácu a chrámu Wat Phra Kaew so sochou Smaragdového Budhu. Plavba po kanáloch rieky Chao Phraya a návšteva brusiarne drahokamov. Nocľah v Bangkoku.

12. deň

BANGKOK – PATTAYA: Transfer do letoviska Pattaya. Cestou možnosť návštevy krokodýlej farmy.

13. deň

PATTAYA: Pobyt pri mori v najživšom letovisku Ázie. Fakultatívne návšteva tropickej záhrady či slonej show.

14. deň

PATTAYA: Voľno. Fakultatívne výlet na koralový ostrov či večer na známu transvestite show.

15. deň

PATTAYA – KO SAMET: Transfer na ostrov Ko Samet. Ubytovanie v bungalovoch na pláži. Nocľah.

16. deň

KO SAMET: Pobyt na pláži. Romantický večer v reštaurácii pri oceáne. Možnosť okružnej plavby. Nocľah.

17. deň

KO SAMET - BANGKOK: Raňajky. V dopoludňajších hodinách transfer na letisko v Bangkoku a odlet do Prahy (Viedne).

18. deň

PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu z Prahy (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 14 x nocľah kategórie 3* s raňajkami, dopravu autobusom, minibusom, či autom, služby sprievodcu ESO Travel v Austrálii, plavba k Veľkému bariérovému útesu / obed a šnorchlovacia výbava zahrnutá, popoludňajší výlet k Ayes Rock, ranný výket k Olgas, vstup do Featherdale Wildlife Parku, kde uvidíte všetky typické austrálske zvieratá, plavba v rámci prehliadky Sydney, transfery v Thajsku

Cena nezahrňuje:

letiskové a bezpečnostné taxy 399,- EUR/osoba, fakultatívne vstupy a výlety, prepitné a stravovanie okrem raňajok, vízum do Austrálie (požiadanie o vízum je možné prostredníctvom CK - za poplatok 20,- EUR/osoba), cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Vyberte si termín