Zájazd do

Najlepšie z Austrálie a Oceánie

Hodnotenie: 2/5

Austrália

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Najlepšie z Austrálie a Oceánie

1. - 2. deň

ODLET Z PRAHY (VIEDNE) & LET NA TRASE:

3. deň

PRÍLET DO CAIRNS: Prílet do Cairns, transfer do hotela, ubytovanie. Priestor na odpočinok po dlhom lete. Nocľah v Cairns alebo okolí.

4. deň

VEĽKÝ BARIÉROVÝ ÚTES: Celodenný výlet k Veľkému bariérovému útesu - ktorý je s dĺžkou 2.000 km najväčším koralovým systémom na svete. Ide o jedinú stavbu živých organizmov na Zemi, ktorú je možné vidieť aj z Mesiaca. K plavbe patrí šnorchlovanie, pričom obed a požičanie okuliarov s plutvami je v cene. Nocľah v Cairns.

5. deň

CAIRNS: Priestor pre odpočinok v prímorskom meste. Záujemcovia môžu podniknúť výlet do NP Daintree a Cape Tribulation, kde sa mohutné katedrály dažďových pralesov stretávajú s oceánom. V cene je plavba po rieke Daintree, prehliadka rezervácie a obed v miestnej reštaurácii.

6. deň

CAIRNS - AYERS ROCK: Prelet do Ayers Rock. Popoludní výlet k najväčšiemu monolitu sveta Ayers Rock (Uluru). Výlet zakončíme s pohárom sektu pozorovaním masy pieskovca s výškou 348 m v symfónii meniacich sa farieb zapadajúceho slnka. Nocľah v Ayers Rock.

7. deň

KATA TJUTA (OLGAS) - SYDNEY: Skoro ráno nás čaká nádherný pohľad na východ slnka pri 30 kamenných dómoch Kata Tjuta (Mnoho hláv) alebo tiež Olgas, ktoré sa nachádzajú neďaleko Uluru. V okolí skalných masívov žijú unikátne rastliny a živočíchy, ktoré sa dokonale prispôsobili tvrdým podmienkam púšte. Transfer na letisko, odlet do Sydney, ubytovanie, nocľah.

8. deň

SYDNEY: Celodenná pešia prehliadka mesta, pri ktorej sa pozrieme do prístavnej štvrte Circular Quay so svetoznámou budovou opery a monumentálnym mostom Harbour Bridge. Navštívime tiež najstaršiu štvrť mesta The Rocks, vyhliadkovú vežu (fakultatívne), Hyde Park a katedrálu Svätej Márie. Nocľah v Sydney.

9. deň

SYDNEY: FEATHERDALE PARK: Výlet do Featherdale Wildlife Park, kde uvidíte ikony austrálskej fauny - klokana, koalu, ježuru, pštrosa emu či tasmánskeho čerta. Zastávka pri olympijskom štadióne (LOH 2000). Popoludní potom možnosť návštevy Opera House, múzea výstavby Harbour Bridge, ktoré sa ukrýva v pilieri mosta, morské akvárium atď. (fakultatívne). Časť prehliadky podnikneme loďou (v cene). Nocľah v Sydney.

10. deň

AUSTRÁLIA - NOVÝ ZÉLAND: Raňajky formou balíčku. Odlet do Christchurch, transfer do Kaikoura, ubytovanie, nocľah.

11. deň

KAIKOURA - NELSON: Doobeda odporúčame plavbu za veľrybami a delfínmi s možnosťou pozorovania kráľovských albatrosov. Presun do Nelson v zálive Tasman Bay a prehliadka prímorského mesta, nocľah.

12. deň

NP ABEL TASMAN: Ráno presun do Kaiteriteri, odkiaľ sa loďou a potom pešo vydáme na prehliadku podmanivých scenérií NP Abel Tasman. Po návrate zastávka pri visutom moste v Buller Gorge a nakoniec si prezrieme dramatické formácie útesov Pancake Rocks v Punakaiki. Príchod do Greymouth, nocľah.

13. deň

FRANZ JOSEPH & FOX GLACIER: Pozdĺž pobrežia sa vydáme do Hokitika, centra nefritového rezbárstva. Cesta cez zabudnuté zlatokopecké osady Ross a Hari Hari nás privedie k pôsobivému údoliu ľadovca Franz Joseph a Fox Glacier, ktorý ústi tesne nad úrovňou hladiny mora, ale pritom k zemi padá z výšky 2.600 m. Horské údolia a husté lesy sú domovom Kivi a múdreho Kea, jediného horského papagája.

14. deň

FOX GLACIER - QUEENSTOWN: Dopoludnia let helikoptérou nad niektorým z ľadovcov (fakultatívne). Cesta naprieč rezerváciou Mount Aspiring s kulisou Novozélandských Álp do Queenstown, srdca adrenalínových športov a vychýrených vín.

15. deň

QUEENSTOWN: Prehliadka mesta a možnosť plavby parníkom po jazere Wakatipu či výletu lanovkou na Bob's Peak (oboje fakultatívne) s výhľadom na mesto a okolie. Cesta do Arrowtown, pripomienky búrlivej éry zlatej horúčky a k mostu Kawarau Bridge, kde začal fenomén bungee jumpingu. Ponuka aktivít je pestrá: od závesného lietania až po divokú jazdu na prúdovom člne tiesňavami Shotover River. Záujemcovia môžu podniknúť cestu k fjordu Milford Sound alebo Doubtful Sound s plavbou loďou k hrdlu Tasmanovho mora s fascinujúcou krajinou a vodopádmi (fakultatívne). Nocľah v Queenstown.

16. deň

NOVÝ ZÉLAND - FIDŽI: Transfer na letisko, odlet na Fidži cez Auckland. Transfer do prístavu a plavba loďou na ostrov Malolo. Nocľah v Malolo Island Resort s plnou penziou (zmena ostrova a rezortu vyhradená).

17. - 18. deň

FIDŽI - MALOLO ISLAND: Dva dni relaxácie na rozprávkovom ostrove tropickej vegetácie a belostných pláží s možnosťou športových aktivít, potápania, šnorchlovania, windsurfingu či požičania kajaku.

19. deň

ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Transfer na pevninu, odlet do Prahy (Viedne). Let na trase.

20. deň

PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 13 x nocľah kategórie 3* s raňajkami v Austrálii a na Novom Zélande, 3 x nocľah kategórie 4* s plnou penziou na Fidži, dopravu autobusom, minibusom či autom, všetky transfery dané programom zájazdu, služby sprievodcu ESO travel počas okruhu s výnimkou Fidži, plavba k Veľkému bariérovému útesu / obed a šnorchlovacia výbava zahrnutá, popoludňajší výlet k Ayers Rock, ranný výlet k Olgas, vstup do Featherdale Wildlife Parku, plavba v rámci prehliadky Sydney, vstup a plavba do NP Abel Tasman

Cena nezahrňuje:

letiskové taxy 589,- EUR, fakultatívne vstupy a výlety, prepitné a stravovanie okrem raňajok, vízum do Austrálie 20,- EUR (možnosť o vízum požiadať prostrednítvom CK), cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Vyberte si termín