Zájazd do

Najkrajšie miesta východnej Austrálie

Hodnotenie: 2/5

Austrália

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Najkrajšie miesta východnej Austrálie

1. deň

ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Sydney.

2. deň

NA CESTE: Let na trase s medzipristátím v Ázii.

3. deň

PRÍLET DO SYDNEY: Po prílete do Sydney krátka orientačná prehliadka mesta s vyhliadkou na budovu Opery a prístavný most, ubytovanie, voľný program na dorovnanie časového posunu. Nocľah v Sydney.

4. deň

SYDNEY: Pešia prehliadka mesta, pri ktorej navštívime štvrť Circular Quay s budovou Opery, most Harbour Bridge, štvrť The Rocks, vyhliadkovú vežu AMP Tower, Hyde Park či katedrálu Svätej Márie. Prevezieme sa prípadne loďou po zálive (fakultatívne). Nocľah v Sydney.

5. deň

CANBERRA: Výlet do Canberra, metropole Austrálie. Prehliadka zahŕňa väčšinu atrakcií na oboch brehoch jazera Lake Burley Griffin vrátane originálnej budovy parlamentu. Večer návrat do Sydney. Nocľah.

6. deň

NP BLUE MOUNTAINS: Výlet do Blue Mountains. Najskôr zastavíme v parku divokých zvierat Featherdale Wildlife Park, kde uvidíte na vlastné oči klokana, koalu, ježuru či pštrosa emu. V Blue Mountains navštívime vyhliadku na skalnom útvare Tri sestry a urobíme si prechádzku eukalyptovým lesom. Späť sa zvezieme najstrmšou železnicou sveta.

7. deň

SYDNEY - GOLD COAST: Transfer na letisko, prelet do prímorského raja Gold Coast severne od Sydney a transfer do hotela. Voľno na plážach Surfers Paradise. Nocľah.

8. deň

GOLD COAST: Voľno na nekonečných plážach Gold Coast alebo výlet do dažďového pralesa Národného parku Lamington s nádhernými výhľadmi. Nocľah na Gold Coast.

9. deň

BRISBANE - HERVEY BAY: Presun cez Sunshine Coast do Hervey Bay - východiskového bodu pre návštevu ostrova Fraser Island. Cestou prehliadka Brisbane, centra štátu Queensland.

10. deň

FRASER ISLAND: Výlet na najväčší piesočnatý ostrov sveta Fraser Island či voľno na pláži. Ostrov a Národný park Great Sandy je známy neskutočne širokou plážou a piesočnými dunami. Nechýbajú ani číre sladkovodné jazierka alebo dažďový prales. Nocľah.

11. deň

ROCKHAMPTON: Presun do Rockhampton, prekročenie obratníka Kozorožca. Nocľah.

12. deň

AIRLIE BEACH: Presun do Airlie Beach, východiskového bodu pre návštevu rezervácie Whitsundays. Ubytovanie, voľno na pláži. Nocľah.

13. deň

NP WHITSUNDAY ISLAND: Celodenný výlet do Národného parku na ostrovoch Whitsunday. Ostrovy ponúkajú široké možnosti vodných radovánok - potápanie, šnorchlovanie, kúpanie a romantické prechádzky. Nocľah.

14. deň

TOWNSVILLE - CAIRNS: Cesta cez Townsville s možnosťou návštevy akvária, v ktorom sa dozvieme všetko o živote na Bariérovom útese. Popoludní cesta do Cairns. Nocľah.

15. deň

CAIRNS: Voľno na plážach tropického severu alebo fakultatívny výlet loďou so skleneným dnom pre pozorovanie podmorského života Veľkého bariérového útesu – najväčšieho koralového útesu planéty. Možnosť potápania či šnorchlovania. Fakultatívne tiež možnosť letu vrtuľníkom nad útesom. Nocľah.

16. deň

CAIRNS: Voľno na plážach tropického severu alebo celodenný výlet do neďalekej Kuranda, ktorá sa nachádza uprostred dažďového pralesa. Jazda železnicou okolo vodopádov a najdlhšou lanovkou na svete nad dažďovým pralesom bude zakončená v miestnom kultúrnom centre vystúpením domorodej skupiny piesní a tancov. Môžete si tiež vyskúšať hod bumerangom alebo hru na domorodý nástroj didgeridoo. Nocľah v Cairns.

17. deň

ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Transfer na letisko a odlet z Cairns s medzipristátím v Ázii.

18. deň

PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 14 x nocľah kategórie 3* s raňajkami, dopravu klimatizovaným mikrobusom/autobusom, služby sprievodcu ESO travel počas okruhu, vstup do Featherdale Wildlife Parku, lístok na lanovku v Blue Mountains, celodenný výlet na Fraser Island, celodenný výlet do Whitsunday Island NP, celodenný výlet do NP Lamington

Cena nezahrňuje:

letiskové taxy 369,- EUR, fakultatívne vstupy a výlety, vstupy do národných parkov, prepitné a stravovanie okrem raňajok, vízum do Austrálie 20,- EUR (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK), cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Vyberte si termín