Hotel Feriendorf Min Herzing

Nemecko-Rujana

od 61 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 191 140

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Na severnom okraji Nemecka v spolkovej krajine Meklenbursko - Predné Pomoransko leží najväčší nemecký ostrov Rujana. Piesočné brehy obmýva Baltské more. Vnútrozemie ostrova pokrýva Národný park Jasmund s kriedovými skalami, bukové lesy, obrábaná pôda a mierne zvlnená rovina. Juhovýchodný cíp ostrova bol v roku 1991 zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Rujanu spája s pevninou 2,5 kilometra dlhý most so železnicou a cestou. Ostatnú dopravu zaisťujú trajekty a z mesta Sassnitz sa loďou dostanete aj do švédskeho Trelleborgu.

V 70. a 80. rokoch minulého storočia bola Rujana pre československých občanov najdostupnejším morom. Voda bola studená a turistická infraštruktúra ďaleko pokrivkávala za stredomorskými destináciami. Tá doba je dávno preč. Až vás prestanú baviť davy turistov na juhu Európy a zláka vás cieľ dostupný za pár hodín po diaľnici bez poplatkov, vydajte sa na Rujanu. Teplota mora v júli a v auguste dosahuje 20 - 22 oC a teplota vzduchu zriedkakedy vyskočí nad 25 oC.. Na piesočných plážach sa úžasne stavajú hrady a bábovky a široká škála ubytovania dnešného turistu prekvapí.

Sezóna trvá od jari do jesene. V septembri už sa kúpu len otužilci, zato športovci si prídu na svoje. Ostrov je pretkaný bezchybne značenou sieťou cyklotrás a trás pre kolieskové korčule. Prevažne rovinatý terén ľahko zdoláte a za pár dní prejdete ostrov krížom krážom. Priaznivý vietor si užívajú kitesurferi a o začiatočníkov v tomto odbore sa postarajú surferské školy. S vetrom na plážach sa vysporiadate pomocou rôznych prístreškov, ktoré kúpite na mieste, alebo využite klasického polohovateľného lehátka s krytom proti vetru. Ponuka ubytovania zahŕňa prenájom izieb u súkromníkov, stany a chatky v kempoch, penzióny aj luxusné hotely. Z Rujany si odveziete tiež nové gastronomické poznatky. Pred regálmi piva sa väčšine Slovákov zatají dych a ranné rybie trhy si užijú milovníci morských plodov. Ochutnáte ryby údené, pečené, vyprážané a rybu v žemľu, ekvivalent nášho párku v rožku.

Celý ostrov sa dá prejsť za necelú hodinu, preto aj za zaujímavosťami nebudete cestovať pol dňa. Národný park Jasmund bol v roku 2011 zapísaný na zoznam UNESCO. Najmenší národný park v Nemecku tvorí bukový les ponechaný svojmu osudu bez zásahu človeka. Vďaka tomu sa dochovala krajina baltského lesa, ktorú poznali naši predkovia. Ďalšie prírodné zaujímavosti sú kriedové útesy vysoké aj 100 metrov. Hlavným lákadlom sú vyhliadky Königsstuhl a Wissower Klinken. Kap Arkona drží prvenstvo v rebríčku návštevnosti. Romanticky vyzerajúci dvojicu majákov nad bývalou rybárskou dedinou Vitt objavíte na každej pohľadnici. Málokto vie, že sa pod nimi skrýva bunker nemeckej armády. Mesto Binz v sebe snúbi eleganciu, luxus a kúpeľnú pohodu. Hlavná promenáda lemovaná originálnymi hotelmi a butikmi nadväzuje priamo na morské mólo. V susedstve Binz leží Prora, pamätník nacistického obdobia. Na pláži stojí štvorkilometrový panelák pre 20 000 ľudí, ktorý mal slúžiť na ubytovanie kúpeľných hostí. V hlavnom meste Rügen Sassnitz si prezrite britskú ponorku U-Boot Museum z roku 1962 s pôvodným vybavením. Deti určite nadchne jazda parným vláčikom Rasender Roland. Lokomotíva syčí na 24 kilometrov dlhej trati medzi mestami Putbus, Binz, Sellin, Baabe a Göhren.

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 14 °C v noci 12 °C

 • Teplota vody 16 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 18 °C v noci 15 °C

 • Streda 18 °C v noci 14 °C

 • Štvrtok 22 °C v noci 15 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December