Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel Pestana Grand

Madeira-Funchal-Funchal

Pláž Praia Formosa 30 min chôdze Najväčší slaný bazén na Madeire Wellness centrum s bazénom Priamy vstup na promenádu Prekrásne výhľady

Viac o ubytovaní

od 850 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 26 156

Poloha

Rozsiahly hotelový rezort je situovaný na útese , uprostred krásnej subtropickej záhrady, s nádherným výhľadom na oceán asi 3 km od historického centra letoviska Funchal a 500 m od preslávenej pláže Playa Formosa . Nákupné možnosti a zábavu majú hostia priamo v hoteli alebo v centre Funchalu ( obchody, kaviarne , reštaurácie , historické pamiatky , tržnica , botanická záhrada , požičovne automobilov a motocyklov ) . Pre milovníkov golfu sú určené dve moderné golfové ihriská , vzdialená len 10 km od hotela . Transfer z medzinárodného letiska Funchal trvá 30 minút .

Vybavenie

Obľúbený živý hotelový rezort disponuje 177 izbami rozmiestnenými v modernej päťposchodovej budove s nádherným panoramatickým výhľadom na oceán . Klientom je k dispozícii priestranná vstupná hala s recepciou, zmenárňou a lobby barom, hlavná reštaurácia, niekoľko a la carte reštaurácií ( portugalská , talianska, rybia, orientálna ) , internetový kútik ( za poplatok ) , WiFi pripojenie ( zadarmo ) , posilňovňa, SPA centrum , kaderníctvo , kozmetický salón, spoločenská miestnosť so satelitnou TV , herňa , práčovňa ( za poplatok ) , úschovňa batožiny , požičovňa automobilov, veľký vonkajší bazén ( najväčšia na ostrove ) , detský bazén , snack bar pri bazéne, opaľovacia terasa ( lehátka a slnečníky zadarmo ) , detské ihrisko , mini klub, športoviská a parkovisko . Priestory hotela sú prispôsobené handicapovaným klientom .

Ubytovanie

Moderne zariadené priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú vybavené sociálnym zariadením ( sprcha , toaleta , fén ) , telefónom, klimatizáciou, rádiom , satelitnou TV, minibarom, trezorom ( za poplatok ) a balkónom alebo terasou . Hotel má niekoľko izieb prispôsobených hendikepovaným klientom ( na vyžiadanie ) . Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie ( zdarma ) . WiFi na izbe je k dispozícii za poplatok . Všetky izby sú nefajčiarske .

Strava

Raňajky podávané formou bohatého bufetu ( regionálne potraviny , zdravá výživa ) . Hostia si môžu objednať polpenziu , podávanú formou bufetu . Pri večeri je vyžadované formálne oblečenie ( dlhé nohavice u mužov ) .

Služby

Moderný hotelový rezort si získava svojich hostí polohou s nádherným panoramatickým výhľadom , komfortným ubytovaním aj vynikajúci úrovňou poskytovaných služieb . Organizuje pravidelné zábavné večerné show ( folklórne vystúpenia, tematické večere , hudobné večery ) . Umožňuje športové aktivity ako napr . Cvičenie vo fitness centre, plávanie, stolný tenis , mini golf, boccia a vodné športy na pláži ( za poplatok ) . Pre relaxáciu je určené štýlové SPA centrum s celým radom procedúr ( sauna , parný kúpeľ, vírivka , solárium , turecké kúpele, masáže, telové zábaly , kozmetické ošetrenie , kaderníctvo , manikúra a pedikúra ) .

Služby za poplatek

Internet , služby SPA centra , trezory , večera , konzumácia z minibaru , požičovňa automobilov, lehátka a slnečníky na pláži .

Pláž

Známa kamenistá pláž Playa Formosa s piesčitou časťou ( tmavý piesok ) a pozvoľným vstupom do oceánu sa nachádza 500 m od rezortu ( prístup cez miestnu komunikáciu ) . Klientom sú k dispozícii lehátka a slnečníky ( za poplatok ) .

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 200 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 3 km
 • Vzdialenosť od letiska 24 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Detské ihrisko áno
 • Golf áno
 • Surfovanie áno
 • Cesta okolo hotela áno
 • Kľudná lokalita áno
 • Fitness áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Funchal je hlavným mestom autonomnej oblasti Madeira. Rozkladá sa na ploche 75,7 km2 a má približne 120 000 obyvateľov. Administrativne sa delí na 10 samosprávnych mestských častí a pod Funchal spadajú taktiež ostrovy Selvagens. Svôj názov mesto získalo podľa portugalského slova funcho, ktoré znamená fenykel. Práve táto aromatická rastlina sa hojne vyskytovala na pobreží.

Osadu Funchal založil v roku 1421 portugalský moreplavec Zarco. Na mesto bol Funchal povýšený v roku 1508. So vzrastajúcim významom mesta rástla taktiež výstavba významných budov. Na ochranu mesta boli postupne vystavané 4 pevnosti. Prvá z nich, Forte do Ilhéu, ktorá bola postavená na ostrovčeku v mieste dnešného prístavného móla, bola pri rozširovaní prístavu zrušená. V pevnosti S?o Lourençozo 16. storočia dnes sídli armáda aniektoré mestské úrady. V svahu nad prístavom stojí pevnosť Fortaleza o Pico zo začiatku 17. storočia. V súčastnosti patrí portugalskému námorníctvu. Na východný koniec pobrežia je situovaná pevnosť Forte de S?o Tiago, ktorá dnes slúži ako múzeum moderného umenia.

Funchal sa rozkladá v prírodnej oblasti, ktorá začína na pobreží mora a stúpa až do výšky 1 200 m. n. m. V horách pramenia tri potoky, ktoré mestom pretekajú. Ich toky však boli zvedené do hlbokých regulačných kanálov potom, čo pri povodni v roku 1803 zahynulo okolo 600 ľudí. Zátoku, okolo ktorej sa mesto obtáča, obklopujú svahy plné domčekov a viliek. Nad ňou sa vypínajú do výšky vrcholky kostolných veží. Z prístavu do luxusného predmestia Monte nad mestom vedie lanovka, ktorrá je veľmi obĺúbenou miestnou atrakciou. Samotnú štvrť Monte tvoria honosné vily, luxusné hotely a mnoho botanických záhrad.

Obživu obyvateľom Funchulu zaisťuje predovšetkým práca v cestovnom ruchu, v obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Svoje sídlo tu majú taktiež stavebné firmy, výrobne krajek a spoločnosti, ktoré sa zaoberajú pestovaním kvetín. V poľnohospodárskej produkcii dominuje vinná réva, banány a subtropické plodiny. Funchal je taktiež obľúbenou zastávkou luxusných výletných lodí, plávajúcich prevažne zo Skandinávie a Nemecka. Behom svojej prvej plavby tu zakotvila i slávna Queen Mary II.

Medzi významné pamätihodnosti mesta patrí kostol Santa Catarina, nastaršia cirkevná stavba na ostrove, kostol a kláštor Santa clara a katedrála Sé.
S mestom Funchal je spätý osud rady známych mien a vplyvných osobností. Napríklad rakúska cisárovna Sissi si tu liečila tuberkulózu. Pomník cisárovnej stojí neďaleko miestneho kasína. Ve Funchalu zomrel rakúsky cisár a český kráľ Karel I. Svoj pomník má na Monte, kde je i pochovaný. Britský ministerský predseda Winston Churchil s obľubou navštevoval neďalekou Câmaru de Lobos. Známym rodákom funchalu je slávny portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo.
 • Vzdialenosť od pláže 200 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 3 km
 • Vzdialenosť od letiska 24 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 25 °C v noci 18 °C

 • Teplota vody 24 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 25 °C v noci 18 °C

 • Piatok 26 °C v noci 17 °C

 • Sobota 26 °C v noci 18 °C

 • Nedeľa 26 °C v noci 19 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December