Okruh stredným Japonskom

Japonsko

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Okruh stredným Japonskom

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

1. deň

ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Tokia.

2. deň

PRÍLET DO TOKIA: Prílet do Tokia na letisko Narita, transfer do hotela. Nocľah v Tokiu.

3. deň

TOKIO: Raňajky. Celodenná prehliadka hlavného mesta Tokia. Tokio sa rozprestiera v dĺžke 130 km pozdĺž celého zálivu, má okolo 28 miliónov obyvateľov a predstavuje najväčší mestský konglomerát na svete. Navštívite svätyňu Meidži Džingu, okolie cisárskeho paláca, areál Asakusa s chrámom bohyne Hase Kanon a tokijskú vežu. Prehliadku mesta zakončíte v modernom obchodnom centre v časti Ginze. Nocľah v Tokiu.

4. deň

NIKKO: Raňajky. Celodenný výlet do Národného parku Nikko, ktorý je známy svojimi svätyňami, chrámami a nádhernou prírodou. Počas dňa navštívite svätyňu Tóšógú venovanú slávnemu šógunskému vojvodcovi. Popoludní sa „cik-cak" cestou vydáte k jazeru Čúzendži a prezriete si 97 metrov vysoký vodopád Kegon. Návrat do Tokia. Nocľah.

5. deň

KAMAKURA – JOKOHAMA – TOKIO: Raňajky. Odchod na celodenný výlet do miest Kamakura a Jokohama. Prehliadka chrámov v Kamakure a známej bronzovej sochy Budhu Daibucu, jokohamskej veže, parku Jamašita a ultramoderného centra Minato Mirai 21. Nocľah.

6. deň

TOKIO – HAKONE – HORA FUDŽI – KJÓTO: Raňajky. Odchod do Hakone, výlet lanovkou na Owakudani s horúcimi prameňmi a výhľadom na posvätnú horu Fudži. Plavba výletnou loďou po horskom jazere Ashi. Neskoro popoludní odchod šinkanzenom do Kjóta. Nocľah.

7. deň

NARA – OSAKA: Raňajky. Odjazd do mesta Nara. Návšteva parku s posvätnými jeleňmi s rozlohou 526 hektárov. Obdivuhodná je svätyňa Kasuga a chrám Tódaidži s najväčšou sochou Budhu pochádzajúcou z 8. storočia. V popoludňajších hodinách odchod do Osaky (návšteva osackého hradu a plávajúceho záhradného observatória). Večer návrat do Kjóta, nocľah.

8. deň

HRAD HIKONE - KJÓTO: Raňajky. Odchod do mesta Hikone. Prehliadka miestneho hradu postaveného v období Edo začiatkom 17. storočia. Dnes sa jedná o pozostatky jedného z najstarších pôvodných hradov v Japonsku. Po prehliadke hradu navštívite japonskú záhradu Genkyu-en. Cesta pokračuje do Kjóta, kde sa nevšedným zážitkom stáva návšteva hradu Nidžo, ktorý bol postavený v druhej polovici 14. storočia ako súčasť rezidencie šóguna. Nocľah v Kjóte.

9. deň

KJÓTO: Raňajky. Celodenná prehliadka mesta Kjóta, ktoré bolo hlavným mestom v rokoch 794 až 1868 a patrí medzi najkrajšie japonské mestá. Prehliadka Zlatého pavilónu Kinkakudži, ležiaceho v typickej japonskej záhrade a svätyne Kijomizu-dera, odkiaľ sa rozprestiera výhľad na Kjótó. Popoludní prejazd do Fušimi, kde navštívite sake múzeum a svätyňu Fušimi Inari Tajša. Nocľah v Kjóte.

10. deň

KJÓTO – PRAHA (VIEDEŇ): Raňajky. Odchod vlakom na letisko Kansai. Odlet a prílet do Prahy (Viedne).

11. deň

PRÍLET PRAHA (VIEDEŇ): Prílet do Prahy (Viedne).

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu Praha – Tokio a Osaka – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 8 x nocľah s raňajkami v hoteli 4*, 2 x obed, preprava batožiny medzi Tokiom a Osakou, transfery verejnou dopravou (autobus a šinkanzen), program podľa itineráru so vstupmi, služby sprievodcu ESO tavel počas okruhu

Cena nezahrňuje:

letiskové a odletové taxy 369,- EUR cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu), fakultatívne výlety

Vyberte si termín