Zájazd do

Island - královstvo gejzírov - poznávací zájazd

Hodnotenie: 2/5

Island

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Island - královstvo gejzírov - poznávací zájazd

Informácie

1.deň » večer odlet z Viedne na letisko Keflavík na Islande, transfer na ubytovanie a nocľah.
2.deň » raňajky, cestou po južnom pobreží uvidíme vrchol sopky Hekla a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme za vodnú stenu vodopádu Seljalandsfoss.V tiesňave uvidíme vodopád Gljúfrafoss a urobíme vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov až ku 60 metrovému vodopádu Skógafoss. Ďalej navštívime čiernu pláž pri mestečku Vík a uvidíme nádherný splaz ľadovca Sólheimajökull. Ubytovanie a nocľah v okolí mestečka Kirkjubæjarklaustur.
3.deň » raňajky, výlet do kráľovstva ľadu začne v ľadovcovej lagúne Jökulsárión. Aby bol zážitok čo najpôsobivejší, čaká nás plavba po jazere obojživelným člnom. Cestou späť prejdeme národný park Skaftafell a urobíme si vychádzku k vodopádu Svartifoss s pozadím čiernych čadičových stĺpov. Ubytovanie na 3 noci v meste Selfoss, nocľah.
4.deň » raňajky, dnes je na programe návšteva „zlatého trojuholníka“: sídlo biskupstva v Skálholt, oblasť Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur (každých 5 minút vyvrhuje do výšky 20 m horúcu vodu) a krásny vodopád Gullfoss, kde voda padá až do hĺbky 32 m. Zastavíme sa aj v NP Þingvellir, kde sa rozostupuje európska a americká litosférická doska. Návrat na ubytovanie, nocľah.
5.deň » raňajky, prehliadka hlavného mesta Islandu – Reykjavik (radnica, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan). V prípade priaznivých podmienok možnosť zúčastniť sa plavby za veľrybami, návrat do hotela a nocľah.
6.deň » raňajky, dnes absolvujeme nenáročnú turistiku na sopečnom polostrove Reykjanes a navštívime čerstvé lávové pole z erupcie v roku 2021. Popoludní kúpanie v termále Modrá lagúna (vstup je nutné objednať pri prihlásení na zájazd), resp. individuálne voľno, transfer na letisko.
7.deň » po polnoci odlet do Viedne.

Ubytovanie

5 x v izbách s príslušenstvom (sprcha, WC) v turistickom hoteli, resp. v chatkách.

Stravovanie

5 x raňajky.

Doprava

Letecká doprava » Viedeň – Keflavík a späť.

Ostatné

doprava na Islande autobusom alebo mikrobusom podľa programu, plavba obojživelným člnom po ľadovcovej lagúne, česky alebo slovensky hovoriaci sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 220 €/os.

Priplatky

za 1/1 izbu 300 €, vstupné do termálu Modrá lagúna 85 €/os. (vrátane uteráku a 1 nápoja), Modrá lagúna pre dieťa do 13 rokov zdarma, 4 x večera 180 €/os. (250 € pre 9162), transfer Bratislava - letisko Viedeň a späť 25 €/os.


Vyberte si termín